Agatatul in parc

by: emilia_me
Ca tot a venit primavara credeti ca mai merge sa agati pe cineva in parc?

eva31

eva31

Eu nu sunt adepta ``agatzatului``.

13 Apr 2011, 04:19

Si, apropo, de ce vrei sa ``agatzi``, nici tu nu stii pe cine? Doar asa, sa ai si tu o relatie?

:))

19 Iun 2008, 08:25

.

NU prea, pentru ca nu ai unde sa iti parchezi masina de fitza la vedere .... , nu ai cum sa intri cu ea in parc si sa o lasi chiar langa banca pe care te asezi...

cam asa e cu anumite tipe =)))

leo

leo

pai crisulet

18 Apr 2008, 03:27

ce rost are sa fie langa banca?...ca daca vreau sa imi sprijin picioarele iau un lemn ceva. :)))

pisi

pisi

leo,

16 Apr 2008, 10:30

te felicit.

leo

leo

si pisi

16 Apr 2008, 02:22

de ce vezi ca un defect atributul introvertit fata de extravertit?
eu il vad ca pe o metoda de a aborda un om.
chiar ai in idee ca un om introvertit este timid, fricos etc.?
daca da afla ca un om introvertit este doar un om care consuma "resurse" atunci cand este intr-un grup si se reincarca cand este singur sau in mijlocul unor persoane sigure (familie, prieteni etc). diferentele intre cele 2 concepte deci sunt de modul in care tratezi "the big picture" si nu de personalitate.

leo

leo

pisi

16 Apr 2008, 02:17

nu sunt don juan si niciodata nu as putea fi pentru ca nu am infrastructura interioara necesara pentru astfel de lucruri. si nici timpul sa cutreier dupa femei. dar nici 0 nu am succesul. cu alte cuvinte sunt un om normal care stie ce face si face bine ce stie. pe de alta parte timid nu mai sunt de mult, cel putin in relatiile cu femeile. in restul mai am scapari de astea. iar introvertit as fi indiferent de succesul pe care l-as avea. a fi introvertit sau extravertit este o chestiune de mediu, educatie, genetica si nu de felul in care percepi succesul. in acelasi timp exista oameni timizi care sunt extravertiti si vice-versa.

pisi

pisi

leo,

15 Apr 2008, 19:29

si stii de ce spun ca esti ipocrit? pentru ca vrei sa pari ceea ce nu esti. spre exemplu, te dai mare cu faptul ca esti don juan. scuza-ma, dar doni juanii nu sunt timizi, introvertiti etc.

si asta e unul dintre exemplele pe care le pot da.

pisi

pisi

leo,

15 Apr 2008, 19:27

nu numai ca ai si prejudecati, dar esti si ipocrit.

vanghelis007

vanghelis007

Poti...

14 Apr 2008, 17:47

Poti agata unde vrei.O doamna s-a agatat de mine in autobuz, era aglomeratie mare si in inghesuiala, brosa ei, s-a agatat de plovarul meu.Si cum ea trebuia sa coboare la prima statie, n-am avut incotro si a trebuit sa cobor si eu.Pe urma m-a intrebat cum ne desfacem.I-am spus ca cunosc eu un doctor care a despartit multe perechi siameze, dar ca eu ma simt bine si asa, asa ca i-am propus sa ramanem asa, cum a dat Dumnezeu.Nu a fost de acord, si cum avea mobilul la ea, a chemat un lacatus.

leo

leo

pisi

14 Apr 2008, 15:06

fiecare aduna informatii pe baza experientei anterioara. daca, cu precadere, nu am intalnit oameni cum trebuie in cluburi ai vrea sa spun ca acolo gasesc oameni minunati? mai bine cu prejudecati decat ipocrit.
oricum asta e experienta mea de viata si nu am indemnat pe nimeni sa nu faca si lucrul asta. am subliniat doar ca si in parc este ok sa intalnesti o persoana.
pana la urma ce spun eu despre cluburi este relativ pentru ca eu fiind o persoana introvertita nu prea agreez prin definitie aglomeratia si nu ma simt foarte bine acolo. asta creaza si deficiente cand esti impreuna cu o persoana care agreaza sa se distreze la disco.

pisi

pisi

leo,

14 Apr 2008, 11:19

iarasi o dai la inaintare cu prejudecatile tale de doi bani?

ti-am explicat inclusiv in ceea ce ma priveste si propria mea viata, ca daca esti un impatimit al dansului si muzicii, o sa te duci cu precadere in discoteca, club etc, si nu neaparat sa agati, ci sa te simti bine dansand pe melodiile tale preferate sau ca ai ceva special de sarbatorit alaturi de persoane dragi.

dragostea o poti intalni oriunde, dragul meu, dar oamenii limitati nu pot pricepe asta.

esti tare, tare, plin de prejudecati la adresa multor chestii...

leo

leo

si inca ceva...

14 Apr 2008, 00:22

desi rar, am fost abordat si eu de unele femei. nu prea e la moda in romania dar te face sa te simti bine.

nu stiu ce va spune voua femeilor (adica stiu dar e vb de formulare!) felul in care agata o persoana insa mie imi spune un singur lucru: fosta ei experienta, intrucat am vazut ca umor pot crea si persoanele cu o inteligenta medie, si majoritatea oamenilor experimentati se pot preface ca ating standardele tale.

leo

leo

ciocco

14 Apr 2008, 00:12

in disco fetele vin sa "danseze", vorba vine. toate o spun...si am dubii in general asupra a ce iau de acolo. daca vreau sa fac sex in noaptea aia fac si asta dar nu merg in disco cu speranta ca imi fac relatie de lunga durata.
oricum acolo ele se asteapta sa fie agatate si devine mai greu si lucrul asta de facut pentru ca le prinzi mai pregatite. in plus trebuie sa faci fata si la portia de atentie pe care le-o ofera alti fraieri care practic "le spala picioarele".
nu zic ca nu as face fata dar nu e stilul meu, iar in cluburi nu prea merg.
acum sa iti pun o intrebare... este mai important pentru tine daca te agata in disco 100 de fraieri decat daca te agata in parc un barbat bun?

cioco_bocco

cioco_bocco

categoric nu

13 Apr 2008, 15:46

cred ca "agatatul"este o metoda proasta si mai ales in parc,felu in care"agati o persoana"poate spune multe lucruri despre tine,nu vad parcul ca pe un loc de agatat,pentru asta sunt barurile dicotecile nu?mai degraba te duci sa te plimbi nu sa te agate orice pampalau

adrins

adrins

mda

12 Apr 2008, 15:58

interesant..acesta e cuvantul magic

vanghelis007

vanghelis007

urmare

11 Apr 2008, 16:24

nebunul din fata dvs., care v-a trezit interesul

vanghelis007

vanghelis007

Dar de ce nu..

11 Apr 2008, 16:23

La o biblioteca.Eu cand ma duc la Biblioteca, ii cer o carte care stiu sigur ca n-o are.O intreb:
Doamna, sau Domnisoara, aveti cartea Hermeneutica Miturilor.., nu-mi mai amintesc exact autorul..este cu P.. sau cu V..Cauta femeia disperata, si nu o gaseste, pentru ca este normal.Eu o scriu, si nu a ajuns pe piata.Si ea zice:
-Nu vreti Istoria Religiilor a lui Eliade?
-Vai Doamna, dar aceea este carte?Mai bine scrie Sandra Brown, decat Eliade.Stiti cate dezacorduri gramaticale am gasit la el? O galeata, doamna.Ca galeata aceea din Miorita, pe care o cautau pungasii aceia de frati fratiori, ai ciobanasului Mioritic.Dar Sandra Brown.. Stiti ce frumos scrie? Imi amintesc de o replica celebra, car e apare astfel.El se uita la ea.Ea se pierdu-se in ochii lui, si isi tinea respiratia.El, isi zicea in gandul lui:Mai, daca asta isi mai tine mult respiratia, face infarct.Si ca sa o salveze de la o moarte violenta, ii spune:
-Draga, ai niste ochi asa superbi, ca daca traiai in evul mediu, te ardea inchizitorul sef pe rug.
Ce vreau sa va spun, este ca nu locul este important, ci cuvantul.Ati zambit?Atunci cu siguranta, v-am trezit interesul, si vreti sa vedeti cine este ..

leo

leo

pai

11 Apr 2008, 16:05

nu eu sunt cu prejudecatile. eu zic ca poti intalni un partener si la coada la paine, mai ales ca acum cu supermarketurile a redevenit moda statul la coada.

pisi

pisi

mai, leo,

11 Apr 2008, 10:36

termina cu prejudecatile! spre exemplu, eu mi-am cunocut sotul in Club A, eu venisem cu vara-mea si niste prieteni sa sarbatorim ziua ei de nastere, el venise cu un prieten care pleca in curand in armata.

nici eu, nici el, nu venisem cu intentia de a agata pe careva.

dragostea cand e s-o intalnesti o poti intalni oriunde si cand spun oriunde inseamna CHIAR oriunde.

leo

leo

eh

10 Apr 2008, 13:31

sa nu intram in detalii...cred ca putem spune sigur daca ne abordeaz un infractor sau un om de treaba.ca doar traim intre oameni.

vanghelis007

vanghelis007

Nu cred

08 Apr 2008, 21:34

Pe otv, la diverse, bantui ca pirat.Dar daca piratii au fost cei dintai care au descoperit America, atunci poate ca ai putina dreptate.

felicia_andreescu

felicia_andreescu

nu prea

08 Apr 2008, 18:08

Nu cred ca mai poti agata in parcuri.Eu nu prea sunt de acord cu metoda asta deoarece nu stii peste cine poti sa dai.

leo

leo

man tu esti american?

07 Apr 2008, 01:32

numai americanii dau lucruri de care nu ai niciodata nevoie (drepturi de autor, drepturi ale animalelor, marci comerciale, francize etc).

vanghelis007

vanghelis007

Leo

06 Apr 2008, 09:08

Nu pot sa o intreb daca ii plac pantalonii mei? Si daca zice da, sa-i daruiesc?

leo

leo

pai...

01 Apr 2008, 14:11

este logic ca nu o sa te duci sa sperii saraca fata. nu o sa fii nici "agresiv", dar nici timid. o sa fii o pers. care expune ceva.
nu o sa ii faci declaratie in parc chiar daca natura e prietena indragostitilor. mai bine o intrebi ce parere are ea ca fata despre noul tau tricou, in deschiderea discutiei. dupa care nu tintesti sa ii pui luna la picioare ca poti spune cine stie ce prostie. bati spre un id de mess sau un nr de tel. dupa care iesi diplomatic din scena.

deci practic nu agati in parc ci pregatesti terenul.

vanghelis007

vanghelis007

Viata ca o prada

29 Mar 2008, 19:40

Este ciudat ca noi barbatii vedem apropierea de cineva, ca o lupta.De la bun inceput o victimizam,ceea ce nu mi se pare ceva foarte eroic, indiferent de "armele " pe care le folosim.Dar nu ar fi minunat ca oamenii sa se miste prin parc in mod liber, fara teama ca vor deveni tinte ale unor nebuni furiosi(sau a unor doamne ale caror hormoni au luat-o razna?), oricat de frumosi ar fi acestia? Atunci,cand lucrurile se desfasoara pasnic eu cred ca s-ar putea intampla adevaratele miracole ale socializarii dintre barbati si femei.Este un miracol al firescului, al dragostei si prieteniei nu numai a inimilor, ci si a mintilor Dvs.

adrins

adrins

mda

29 Mar 2008, 15:37

e incitant "sa te joci"...limbajul trupului este o arma eficace..si in aer liber creierul este mai bine oxigenat si poti cu usurinta sa dezvolti strategii d lupta..
un club..hmm..fumul d tzigara..aburii alcoolului...nu cred ca ne pun in cea mai buna lumina..
bafta l cuceriri!

vanghelis007

vanghelis007

Metode

27 Mar 2008, 05:06

Sigur, Leo,metoda patrafirului este foarte interesanta.La celelalte metode, cred ca ai mai multa experienta in domeniu, si daca este sa fiu sincer, mi s-a intamplat exact invers cu parcul, in sensul ca eu eram vanatul, si o tipa se straduia sa ma agate, dar din nefericire pentru ea, fara succes.Frumusetea era ca stiam tot ce este in capul ei, dar o asteptam pe fata mea sa vina intr-un moment intr-altul,iar persoana in cauza, arata nefericit din foarte multe puncte de vedere.Sincer, mi-a fost mila de ea, de eforturile disperate pe care le facea, si m-as fi lasat cucerit, in ciuda perceptelor mele morale, nu pentru a obtine ceva anume, ci numai ca sa o vad multumita.Sunt ocazii si ocazii.Trecem pe langa ele, sau ele trec pe langa noi, permitandu-ne sa intindem mana si sa le culegem.O poti face cu foarte multa usurinta.Dar pasul pe care il faci in viata, fie ca este mic, fie ca este mare, nu trebuie sa raneasca persoana de langa tine.

leo

leo

...

27 Mar 2008, 01:01

calculatorul te ajuta sa caracterizezi un om doar pe baza a ce spune si nici asa bine pentru ca poate sa se laude sau sa dilueze realitatea in diverse feluri. am observat ca persoane cu simtul umorului pe calc nu aveau nimic atragator totusi face-to-face. in plus femeile cand au monitorul in fata au mai mult tupeu. de ce sa le dam avantaje in plus? oricum au destule. lasa-le sa lupte fata in fata.
ce ai dreptate este ca iti poti face prietene cu calculatorul, adica poti fi preotul confesor pentru relatiile ei cu altii. asta nu ma deranjeaza, dovada ca 90% din prietenii mei sunt femei, dar stii tu...cateodata mai vreau sa folosesc si metoda patrafirului in jocul asta :))
macar cateodata...

leo

leo

vanghelis

27 Mar 2008, 00:56

agatatul este un sport si are si un premiu? sau preferi sa il numesti razboi si are o cucerire? :))
oricum nu are treaba cu parerea mea despre femei. pentru mine toti indiferent de sex sunt concurenti pana imi devin aliati si asta se rasfrange si asupra femeilor in general.

acum deh...daca agati in parc trebuie sa stii si tu sa nu pari disperat ca sa iti sparga capul cineva. ok...si persoana respectiva da tonul: daca intra in discutie e bine, daca nu urmatoarea. femeile nu sunt proaste, intuiesc imediat ce vrei de la ele. tin minte ca o data am incercat sa o agat pe o fata care avea prietenul cu ea, dar nu il observasem. si nu s-a intamplat nimic. oricum nici un barbat nu sare sa te atace daca fata vorbeste cu tine. cel mult o ia de acolo. daca insa observa ca esti un pericol pentru ea atunci e naspa.
la disco e mai greu de agatat decat in parc, sa stii.

acum fie vorba intre noi as vrea sa te vad agatand la cofetarie chelnerita :)))
a...si calculatorul suna "lame"....
nu iti dai seama de nimic despre cealalta persoana... pentru ca ii deduci personalitatea din felul in care se comporta si felul in care vorbeste...

Top 10 diete nesanatoase
Top 10 diete nesanatoase
diete-sanatoase.ro

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!