...mai tinar decit mine.....

by: donna11
Iubitul mei este mai tinar decit mine cu 5 ani. Ne-am cunoscut de curind dar simt ca este o persoana deosebita, si cu toate ca este mai mic, totusi gindeste mai limpede comparativ cu multi barbati de virsta mea. Ce ma fac? Poate cineva sa-mi dea un sfat? Chiar nu stiu ce sa fac... Nu sunt casatorita si nu am fost niciodata, dar nu prea am timp sa mai dedic cuiva vreo 4 ani, dupa care sa ma trezesc ca e prea verde pentru mine....

eva31

eva31

Si ce?

13 Apr 2011, 04:03

Daca il cunosti bine si va iubiti, care e problema? Felicitari. Doar ca nu e bine sa te gandesti la o casatorie cu cineva pe care ``l-ai cunoscut curand``.

gaspy

gaspy

varsta este irelevanta

28 Aug 2008, 12:35

acum, daca el are 16 ani si tu 21 poate fi o problema... dar ma indoiesc ca asta e cazul.de ce este ok cand barbatii sunt mai in varsta decat femeile si de ce nu ar fi in regula invers?

andreea_cosmin

andreea_cosmin

respectul si dragostea te ajuta sa uiti de varsta

27 Aug 2008, 13:35

si iubitul meu este mai tanar decat mine, cu 3 ani....eu am 26...avem o relatie deosebita, ne facem planuri impreuna dar niciodata varsat nu ne-a pus piedici, suntem impreuna de 1 an si jumatate si ne cunoastem poate mai bine decat se cunosc altii in 10 ani. daca va ganditi la un pas important in viata, casatoria, analizeaza-te intai pe tine daca esti pregatita sufleteste sa duci o viata alaturi de o persoana mai tanara....va completati unul pe celalalt, sunteti unul langa altul atunci cand e nevoie, aveti aceleasi idealuri, va simtiti bine impreuna din toate punctele de vedere...atunci nu lasa sa dispara ceva atat de frumos, nu e varsta cea care trebuie sa te opreasca din a trai...in fond si la urma urmei o viata avem si trebuie sa profitam de tot ce e frumos si ne multumeste si...de ce peste 10-20 de ani sa nu fii mandra de felul ca arati cu cativa ani mai tanara deoarece faptul ca el e mai tanar te stimuleaza mai mult sa ai grija de tine, sa fii mereu plina de viata si frumoasa, pentru ca ai de ce.
te pup, sa auzim de bine

maery

maery

mai tanar

26 Aug 2008, 09:13

La 30 de ani si cu un copil de 7 ani, am inceput o relatie cu colegul meu de birou de 25.
La inceput eram si eu speriata, sceptica in ce priveste durabilitatea relatiei. Ne-am "aprins" cam repede si asteptam sa se stinga la fel de repede flacara dintre noi, dar,surpriza...relatia devenea din ce in ce mai puternica, dragostea parca mai profunda, mai reala. Dupa 2 ani ne-am casatorit si acum, la 3 ani de la casatorie mi se pare ca totul e ca la inceput.
Sincer, cred ca cel mai mult conteaza ca tu sa nu te simti mai in varsta decat el, sa uiti ca exista vreo diferenta de varsta intre voi.
Si... mai sti ceva? Nu varsta conteaza intr-o relatie ci increderea reciproca, respectul si, fireste, sentimentele pe care le nutriti unul pentru celalalt.
Fostul meu sot era cu 6 ani mai mare decat mine, iar asta nu ne-a ajutat cu nimic, deci varsta este o derivata neglijabila intr-o relatie.
Sfatul meu: Incearca sa vezi ce va uneste si vezi daca e suficient pentru a duce o relatie. Nu-ti fa complexe din cauza varstei, diferenta nu intereseaza pe nimeni.

no problem

26 Aug 2008, 00:19

Iubitul meu e mai mic cu aproape 4 ani decat mine, chiar uitasem pentru o vreme, dar acum ca am vazut postul tau mi-am reamintit si … am zambit, gandidu-ma la indoielile de inceput de relatie, pe care acum le-am depasit si pot sa zic ca ne merge foarte bine impreuna. Insa, noi amandoi suntem la varsta la care stim ce vrem, cum s-ar spune nu l-am luat de crescut : )
Te-as sfatui sa ii acorzi putin timp si sa vezi cum evouleaza relatia, incearca sa nu te mai gandesti la diferenta de varsta, daca lui nu-I pasa tie de ce ti-ar pasa?

ladybug

ladybug

4 ani?

22 Aug 2008, 15:20

pana la urma ce inseamna sa te dedici cuiva? daca va simtiti bine impreuna chiar nu conteaza. este inevitabil sa ne "parlim" uneori dar oare drumul pana acolo nu-si merita tot efortul? daca ajungi sa stai patru ani cu o persoana eu zic ca e mult, dar mai zic si ca sunt 4 ani foarte frumosi. deci de ce nu?

pisi

pisi

Donna,

22 Aug 2008, 10:54

la inceputul oricarei relatii, persoana care ne este alaturi avem impresia ca e mai altfel decat ceilalti, ca e mai matura, mai seducatoare etc.

Parerea mea este sa mai astepti, timpul e intotdeauna un sfetnic bun si dupa ce-ti vor fi picat ochelarii roz il vei vedea cu siguranta cu alti ochi!

Succes!

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!