Cafenele

by: raluk
Acum ca am auzit cam ce se intampla cu Cafeneaua Actorilor, hai sa vedem cam ce alte cafenele misto ar mai fi prin Bucuresti.

TOP 5 Cafenele - parerea mea

1. Picasso - pe undeva pe calea Victoriei - Frappeul merita incercat
2. Pink Cafe - pe Bdul. Decebal
3. ZVON - nu e chiar cafenea, mai degraba pub, dar merge sa bei o cafea dupa-amiaza perfect
4. Amsterdam - miami
5. Galleron - zona pta. Romana

diana_4u2006

diana_4u2006

buna

28 Feb 2008, 18:29

cafeneau yamorei din cate stiu pt ca am fost si acolo s-a inchis.de aceea am cautat alt loc in care sa fumez narghilea si am gasit shishacaffe

diana_4u2006

diana_4u2006

shishacaffe

28 Feb 2008, 18:27

este un alt loc in care va veti si ca acasa.la ei se fumeaza narghilea(lapte,wisky,vin,ceai si votca) le-am incercat pe toate super bune.este in zona unirii dar intrati pe site lor ca au.si se mai mananca o super pizza.www.shishacaffe.ro

shanthy

shanthy

AROMAROMA - din str. Popa Tatu 61

09 Nov 2006, 23:53

Va recomand din tot sufletul sa faceti un popas la AROMAROMA - au niste produse senzationale - ceaiuri de toate tipurile posibile servite in niste cani si ceainice ca din povesti, ciocolata - crema calda (cu ardei iute, cu migdale, cu fragi, cu trandafiri, cu bezea, cu fistic si pin, cu cafea, alune, si multe alte tipuri), o cafea de la Illy extraordinara si foarte multe coctailuri excelente facute de niste barmani tare simpatici. Toate putand fi savurate la timp ce fumati o narghilea ( cu multe tipuri diferite de arome de tutun). Locatia e excelenta - o vila cu 3 camere - fiecare decorata altfel, muzica foarte relaxanta, servirea impecabila. Deci, distractie placuta si sa-mi spuneti daca v-a placuta acolo.

silvia_vanciu

silvia_vanciu

ti-am urmat recomandarea

14 Oct 2006, 20:23

..si sa stii ca am ramas impresionata..chiar mi-a placut..stiu ca pare ciudat, dar cel mai mult mi-a placut baia...peretii toaletelor sunt pline cu bancuri..e super misto ideea..ms de recomndare

ral906090

ral906090

Yamorei Cafe

02 Oct 2006, 20:58

Pentru cei care vor sa bea o cafea intr-o atmosfera relaxanta sau sa fumeze o narghilea le recomand Yamorei Cafe din Leonida, nr 11. Preturile sunt destul de bune iar servirea este impecabila. Toti cei care lucreaza acolo sunt foarte prietenosi si te fac sa te simti ca in familie.

papusel

papusel

Cafenele

22 Iun 2006, 07:33

Multumesc pentru sugestii. Hai sa intram si in cafenele, cu curaj. Pentru ce curaj ? Pentru preturi. Sigur, daca nu-ti convine, a doua oara nu te mai duci.

raluk

raluk

Am fost si eu, la sfatul tau

14 Mai 2006, 22:33

Dupa ce am citit postul tau am aruncat un ochi prin Sapte Seri si am vazut ca e prin Floreasca, deci relativ aproape. Misto, sincer, multe feluri de cafea, lume buna si atmosfera intima, plus zona linistita care merita pentru o plimbare de dupa.

rodicutza_sadica

rodicutza_sadica

Memento

05 Mai 2006, 17:34

E prin Floreasca... super cafenea

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!