Am si eu framantarile mele :( Scorpion-Leu ? :-s

by: porumbita
In primul rand, sunt in zodia scorpion, a treia decada, cu ascendent in balanta. Am o relatie cu un leu de 5 saptamani....dintre care 3 au fost perfecte, m-a facut sa il iubesc pur si simplu! Este primul leu cu care am de-a face intr-o relatie sentimentala...de aceea nici nu am stiut ce e bine sa fac si ce nu...acum poate e prea tarziu...nu am facut nimic altceva decat sa ii arat ca il ador,sa il caut,poate avea impresia ca sunt dependenta de el, am refuzat sa merg mai departe si din lipsa mea de experienta si din nevoia de a avea motive intemeiate ca ar functiona relatia pe viitor,cred ca e si prea devreme. Este tot ce imi doresc, nu l-am mai vazut de 2 saptamani aproape...mi-a spus k are probleme financiare (desi stiu ca sta acasa degeaba si se plange fara a face nimic concret) si stiu ca ma va cauta,atunci cand va crede ca e pregatit sa imi arate din nou o lume mirifica...mai imi arata din cand in cand ca exista...i-am reprosat tot ce m-a deranjat...mi-a dat dreptate desi imi arata ca ma cert singura. Nu imi doresc decat sa ma inteleaga...
Mai exista vreo sansa sa il fac sa se intoarca la mine? O prietena mi-a spus ca trebuie sa ii dau o lectie.
Am nevoie de ajutorul vostru :(

bi_bi_noi

bi_bi_noi

multumesc!

04 Apr 2008, 17:34

Recunosc ca una dintre primele impresii a fost aceea ca ARE UN INTERES.......Pt ca eu, privita din exterior, par o fata careia nu-i lipseste nimic.Acum o luna l-am dus acasa la mine tocmai ca sa (ma) lamuresc misterul ca prea ma vedea o printesa in puf;sa vada ca sunt o fata normala ca el, singura diferenta dintre noi fiind ca parintii mei au ceva banuti pusi "la saltea" pt mine(pe care inca nu-i investesc).Mi-a fost teama ca o sa dea bir cu fugitii dar am fost surprinsa sa-l vad ca se aprinde si mai tare.....ca acum sa-mi spuna ca i-a trecut inflacararea!!!Oricum am observat ca are cuvinte de lauda la adresa fetelor care s-au vandut in strainatate si acum au masina si haine de firma....deci ori nu are orgoliu, ori e dupa interes!Si referitor la razbunare mi-am adus aminte ca mi-a spus la inceput(si eu n-am dat atentie)facand bilantul fostelor, ca pe unele le-a iubit iar pe altele s-a razbunat....Vorbind "la rece" m-am lamurit cu acest varsator, dar cred ca nu stiu sa pierd(ca de iubire nu cred ca e vorba).
Multumesc mult pt raspuns!

porumbita

porumbita

pai...cam tarziu dar sper sa ajut...

02 Apr 2008, 05:48

eu nu am avut o relatie cu un varsator pana acum...pt k nu am vrut sa ma implic intr-o relatie cu o persoana in aceasta zodie.....ceea ce am observat este ca, cu cat il tii mai departe cu atat vrea mai mult sa fie cu tine....de regula am observat ca sunt persoane sincere...dar pot sa te lucreze "pe la spate" foarte delicat si subtil....am auzit doar...ca tin minte tot si apoi..cand se strang rautatile...la un moment dat refuleaza si se razbuna...trebuie sa ai grija...au cam multe interese...si nu sunt intotdeauna fideli...iau exemplu de la o prietena foarte buna...pt k l-a iubit i-a facut cadou o masina dupa 7 luni impreuna....si ce crezi? dupa 1 luna a disparut...si deja o curta pe fosta....deci, depinde cum "ti-l cresti" si trebuie sa te gandesti cam ce ar vrea de la tine si ce ar putea obtine...bafta

bi_bi_noi

bi_bi_noi

scorpion-varsator

31 Mar 2008, 18:07

Si eu sunt scorpion iar prietenul meu de 2luni este varsator.....numai ca imi scoate peri albi.Nu stiu daca mai pot continua, mai mult sufar.El lucreaza i alta localitate si ne vedem doar samb si dum....la care mai adaug faptul ca e si schimbator(ba e indragostit, ba nu e, ba e atent, ba e rece.....)Mi se pare prea dificil.Mult prea dificil.
Stie cineva sa-mi spuna daca VARSATORII SUNT RAZBUNATORI? Intreb pt ca am impresia ca ar vrea sa se razbune pe mine pt ca acum doi ani din cauza unor probleme aparute nu am mai vrut sa continui o relatie cu el.Mi-a spus ca atunci(in urma cu 2ani) era indragostit si atunci era flacara aprinsa la el si totusi nu vrea sa ne despartim.Nu stiu ce sa cred, ce sa fac....ca imi este atat de greu sa renunt, dar nici sa sufar nu vreau.Mi se pare atat de greu de inteles un varsator.....Am citit pe forum si ca ar juca teatru;mie mi s-au aprut sinceri varsatorii dar.....

kamran

kamran

dar de o relatie Scorpion -Varsator ce mai ziceti?

18 Mar 2008, 13:04

Eu sunt Scorpion si am o relatie de aproape doi ani cu un Varsator.Si desi suntem teribil de necompatibili,pot spune cu inima deschisa ca asta e cea mai frumoasa relatie din viata mea de pana acum.Si am 31 de ani,si-mi place viata ,si am avut intotdeauna noroc de barbati buni si aratosi,inteligenti si cu simtul umorului.Toti cei din jurul nostru au spus ca nu va dura,ca vor arde artificiile si se va alege praful.Nu e asa,garantez cu propria mea experienta. Trebuie sa il asculti pe cel de langa tine,sa il iubesti si sa-l respecti cu plusurile si minusurile lui.Si sa-l inveti sa isi doreasca sa ajunga sa te cunoasca.Pentru ca daca asta nu se intampla,tu nu mai ai loc in acea relatie,si atunci mai bine te retragi.Totul trebuie sa fie reciproc.

Top 10 diete nesanatoase
Top 10 diete nesanatoase
diete-sanatoase.ro

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!