balanta cu capricorn

by: pinky
poate aici imi raspunde mai multa lume... sa am si eu mai multe pareri, inainte sa ma arunc intr-o relatie de-asta care mie, ca balanta, mi se pare cam... condamnata spre esec :)

queenofnight3084

queenofnight3084

depinde de voi doi....

08 Mai 2010, 23:55

eu sunt csatorita cu un capricorn de 2 ani si ne cunoastem de 5.relatia e de multe ori spinoasa,dar daca cpricornul iubeste,te va rasfata ca pe o printesa...

azumi_mi

azumi_mi

eu balanta, el capricorn

06 Dec 2007, 12:09

subscriu ,
dar nu in totalitate, te-as contrazice, cel putin cazul nostru e altfel, are nevoie de afectiune si nu de libertatea aia pe care ai mentionat-o tu, e un matz, care se baga in pielea ta, vrea si ii place sa i se arate ca e iubit, sa fie cocolosit, iar eu ador sa fac toate astea, chiar aseara imi spunea ca e fericit de felul cum il iubesc si am grija de el, chiar daca de multe ori seamana ca o grija fata de un copil, dar e copilaros si eu mai autoritara, dar impusa cu dragoste :D si il zapacesc cu creativitatea mea culinara, pot sa zic ca e un gurmand, un pofticios(nu stiu daca e o caracteristica, dar asa e el).

mini

mini

Ciudat...

22 Nov 2006, 00:26

Sa spui ca tipii Capricorn sunt super in pat. Uite, eu am avut o relatie cu un tip Capricorn multa vreme. Era deosebit de sexy si in pat chiar a reusit sa ma satisfaca complet. Dar nu mi s-a parut nimic genial.

Daca ar fi sa il caracterizez, nu m-as referi niciodata la cat de genial era in pat. tu, deea 23, ce zodie esti?

deea23

deea23

parerea mea

25 Mar 2006, 00:16

buni in pat. si atat!

pinky

pinky

hihi

08 Feb 2006, 13:17

oricum, l-am ales pe tipul care e taur, e mult mai nebun si mai... ce-mi trebuie mie :) celalalt a ramas ca amic, si-a dat si el seama ca l-as obosi si l-as enerva si reciproc :) dar ca prieteni e oke, mai am un prieten capricorn care imi da sfaturi bune pt ca el vede exact partea negativista a lucrurilor, pe care eu n=o iau in calcul niciodata :)

katy

katy

:)

08 Feb 2006, 10:27

sicer, iti spun k o pers care a trait prin asa ceva, oricat de mult te ai stradui sa faci relatia sa mearga.. nu vetzi ajunge la un consens... te va plictisi, irita, vei ajunge sa l urasti :)) sau poate ca nu chiar, dar p aproape... O relatie de o sapt max cred ca i de ajuns pt o balanta si un capricorn, caci aopi se lecuiesc amandoi. Si in plus capricornii sunt posesivi, cum mai flirtam noi si cu altzii ;)?

lumi4321

lumi4321

balanta cu capricorn

07 Feb 2006, 08:41

sensibilitate,tandrete,caldura versus rigiditate, detasare,egoism.... sper sa intelegi....

scumpik

scumpik

hmm..

06 Feb 2006, 21:01

Andra acum totul depinde de tine..depinde de care baiat iti place tie si cu care te simti in largul tau ...despre compatibilitatea dintre un capricorn si o balanta as putea sa mentionez cateva caracteristici prin care cei doi nu ar reusi impreuna ..unul f. important este ca , capricornul este tacut, timid cum ai spus tu nu prea are chef de viata in general ceea ce noua balantelor nu ne place ,cel putin mie ...noi fiind mai active.Acum tine de tine daca iti place o relatie mai linistita mai calma poti alege un capricorn insa din cele citite am inteles ca esti atrasa si de un taur ceea ce poate fi o partida mai buna pt tine caci e o zodie prin care puteti sa va completati deoarece are acelasi caracteristici ca si o balanta ;).....in fine orice am zice noi aici pe forum Andra nu prea conteaza .. conteaza ce simti u ;)

katy

katy

05 Feb 2006, 17:57

Hmmm da si eu ash alege taurul :)... dar mai bun e un leu sau gemeni... astia sunt buni de tinut la casa omului, stiu cum sa te faca sa atingi in al 9 lea cer!:)

pinky

pinky

pai

05 Feb 2006, 17:54

e coleg cu mine de serie si el a tot insitat, mai intai cu priviri insistente, apoi dupa ce EU m-am decis sa vb cu el a inceput sa se mai si dea la mine, cam timid (asta e un mare dezavantaj) si tot bate apropouri... mie imi place k e stangaci si sunt fascinata de stangaci... sigur, uneori e nebun si suntem pe ac lungime de unda, dar pana sa aflu eu ca e capricorn ma cam rodea ideea asta (ca e capricorn) pt k uneori chiar nu e ceea ce vreau eu... nush c sa zic, ma tot decid si iar ma razgandesc si tot asa... dar nu cred k o sa fie ceva in final pt k nu e atractia aia, scanteia, pe care o am cu un taur sau un leu sau un scorpion :) orice as face creierul meu nu poate sa treaca peste "e capricorn" si nici inima nu ma prea ajuta... e comlicat, dar daca am ajuns sa GANDESC, tu, ca balanta, o sa ma intelegi probabil ca daca gandesc inseamna ca n-o sa fie nimic :) dar tot e bine ca in planul asta e si un taur care ma face sa ma simt extraordinar, cred ca mai degraba in directia aia o sa ma orientez... :)

katy

katy

05 Feb 2006, 17:38

Avand in vedere ca am trecut prin asa ceva si nu a mers cum ma asteptam, am sa o clasific ca fiind drept un esec. Capricornii nu pot intelege balantele dupa cum niki balantele nu pot intelege capricornii. Zodiile acestea se potrivesc numai din punct de vedere sentimental. Barbatii capricorn, eu fiind balanta mi se par plicticosi, lipsiti de chef si vlaga pt a se intrece cu mine in toate nebuniile care imi vis in minte! Sunt oameni statornici care nu vor reusi sa ne antreneze in viata pe care o visam.
Am petrecut 1 an si 6 luni cu un asemenea specimen si acuma nu m ash mai lega la cap cu niki un capricorn, m am lecuit. Niki activitatile noastre de petrecere a timpului nu se potriveau, nimik!

dar experienta ta cum a decurs?

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!