Balantele - magnet pt boli

by: katy
Credetzi k balantzele acapara toate bolile? Eu fiind balanta, tot timpul tre sa am ceva... ba infectie la dinte, ba dureri de cap, ba caderi de calciu, probleme cu inima :)) ... de toate..., apoi urmeaza o perioada cand nu am nimik, iar apoi cand ma apuca o "boala" park le atrage si p celelalte :D ! Voi c parere avetzi?:D

deea23

deea23

vine primavara balantelor!!!

25 Mar 2006, 00:15

"bolile" balantelor se trateaza cu somnic bun, liniste sufleteasca, o vorba buna, o lauda, putin rasfat, ceaiuri, apa, fructe, aer curat, natura, baie de soare, o carte buna, o zi la salon, prin magazine, o seara cu prietenii... lucruri simple, dar super valoroase pentru noi :))

pisi

pisi

Fratele meu e Balanta

24 Mar 2006, 09:19

si nu e deloc comod ,face fitness in mod regulat, jogging, e f atent ce mananca,adica mananca sanatos, dar raceste f usor , ia vitamine si isi revine rapid ! Si doarme ca sa se refaca, si e normal sa fie asa, sistemul imunitar se reface rapid cand dormim !
Sa va mai spun ca toti care il cunosc pt prima oara nu le vine sa creada ca are 39 de ani , pt ca arata ca si cand ar avea in jur de 30 ?:)

pinky

pinky

nea

13 Mar 2006, 19:40

nu suntem comode! eu una cel putin nu sunt! nu prea imi place sa stau ca ma plictisesc, imi place sa fac ceva tot timpul, sa am o activitate! cat despre boli, eu una am probleme cu racelile, una doua racesc! dar nici eu nu prea am grija de sanatate, nu imi plac medicii, nu imi plac pastilele, nu imi pasa daca o sa mor mai repede hihihi atata timp cat viata asta ma bucur de toate ! iar somnul este esential, eu daca nu dorm cat trebuie (ceea ce se intampla cam des in ultima vreme) sunt distrusa :) un somnic si niste ciocolata fac minuni cu mine :)) si putina iubire hihi

rodicutza_sadica

rodicutza_sadica

Comode?

19 Ian 2006, 21:46

Una dintre prietenele mele cele mai bune este Balanta si este foarte sportiva de felul ei. Merge pe jos, se agita, este un sofer foarte infipt, are abonament de 3 ani la inot si aerobic si in plus mai face si dans latino duminica cu iubitul ei.

karina

karina

totusi...

15 Ian 2006, 14:16

am citit undeva, la horoscopul bolilor cred, k balantele au mare grija de aspect in general si de ceea de mananca , de aceea se spune k sunt si cele mai longevive zodii. ...comode , comode dar ...long live libras! :)

iullia

iullia

ipohondrie

15 Ian 2006, 12:52

Nu neaparat, balantele nu sunt mai supuse imbolnavirilor mai mult decat alte semne zodiacale, doar ca, din comoditate sau marog, alt motiv, nu le trateaza la timp si normal ca apar complicatiile.

rodicutza_sadica

rodicutza_sadica

Dap

05 Ian 2006, 11:48

Balanta este si sora mea si are probleme cu sanatatea atunci cand nu se supravegheaza indeaproape. Depinde doar de ea sa isi ia viata in maini si sa isi supravegheze alimentatia si dieta. Sa faca sport si sa se chinuie sa nu cedeze tentatiilor si sa doarma 10 ore pe noapte. Sau 8 sau cat aveti voi nevoie dragi Balante.

andreea.anton

andreea.anton

tnx

03 Ian 2006, 18:46

ok, ok, atata vaicareala, raceli, dureri si boli...cheer up girls...aer, natura, sport, alimentatie corecta, o atitudine mai pozitiva...si o sanatate mai buna!!!

raluk

raluk

Dupa vacanta asta

03 Ian 2006, 13:56

Incep sa iti dau dreptate, nu de alta dar mai intai am racit la cap, dupa care am racit la gat, iar mai nou ma doare burta. Hmmm... Ce ziceai de marfa contrafacuta, ca nu am inteles nimic....

shane_54

shane_54

marfa romaneasca!

03 Ian 2006, 12:10

se spune ca marfa romaneasca e marfa produsa bine...dar vanduta prost!...translate pls..NO OFFENCE!

andreea.anton

andreea.anton

"marfa romaneasca"??!!!

29 Dec 2005, 17:07

"marfa romaneasca"??!!! pls translate...

shane_54

shane_54

Iti incarci bateriile si pleci la drum...:))

29 Dec 2005, 09:52

intradevar la balante cam asa e...stare de oboseala...de stres...si te cam duci de rapa:)
un somn bun...un ceai fain...si esti ca nou:))
pt sun... cred ca la tine se trage de la "marfa romaneasca":))
no offence!
"un necaz niciodata nu vine singur!"

karina

karina

i agree

21 Dec 2005, 12:14

Chiar ma gandeam si eu intr-o zi la asta..si eu fiind in zodia balantei..personal cred k toate bolile s-au adunat la mine cred k imi lipseste ceva(nu ma refer aici la boli grave)...si mai e ceva, si aici sunt de accord cu Katy : o boala nu vine nicioadata singura , isi aduce si surioarele ;) k na , de ce sa fie doar una.Mi emi se intampla de obieci la inceputul iernii si dak nu fac ceva in legatura cu asta persista.Nu mai tin minte exact unde am citit, pe un site cred, k balanta se reface f bine prin somn si nu prin altceva dar somnul trebuie sa fie de calitatea I :) ..si am luat-o in serios , de fapt cam asa si este : dak vrei sa iti fie bine trebuie sa ai grija mai inainte de tine.Si se stie k balantelor le place sa aiba grija de ele .:)

raluk

raluk

De acord cu Sun Flower

20 Dec 2005, 23:29

La mine oboseala atrage dupa sine boli si dezechilibre, plus proasta dispozitie de rigoare.

andreea.anton

andreea.anton

Magnet pt boli? nu, doar dezechilibre

16 Dec 2005, 12:20

In general starea de stanatate a balantei este corelata cu nivelul energetic; balanta se sensibilizeaza si destabilizeaza fizic cand nivelul energetic este scazut; remediile cele mai simple: lichide (ceaiuri din plante medicinale - fara zahar), somn, aer curat, natura, relaxare si un mediu placut.

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!