barbat balanta -femeie gemeni

by: trurli
fratilor, eu sunt gemeni, am cunoscut un barbat balanta de care m-am indragostit, da' care a fugit dupa o noapte de amor, l-am sunat nu mi-a zis nimic concret,de ce ,cum, etc...as vrea sa am o relatie cu el da' se pare ca nu vrea el..astept sfaturi..

new_godfather

new_godfather

caut o geamana

09 Iul 2015, 18:54

Am 46, arat bine (zice lumea) sunt balanta si caut o geamana veritabila...sunt un tip open minded

new_godfather

new_godfather

nice

09 Iul 2015, 18:51

raspunsul l-ai primit deja, nu crezi?

sweetybibi2

sweetybibi2

BIG MISTAKE

21 Sep 2007, 16:03

LE PLACE SA-I CHINUI...NU TREBUIA SA FACI DRAGOSTE CU EL DECAT DUPA UN ANUMIT TIMP,DUPA CE TE JUCAI UN PIC CU EL...D'AIA A SI PLECAT!!EU AM VRUT SA FAC ACEEASI CHESTIE(EU FIIND GEMENI,EL BALANTA)LA MUNTE,IMI ARDEA MIE DE "AVENTURI"...STII CE S-A INTAMPLAT?!NU A FACUT NIMIC,DAR NU PT CA NU MA DOREA,CI PT CA (AM AFLAT ULTERIOR)A VRUT SA MA DUC DUPA EL LA BUCURESTI(EU FIIND DIN GALATI,EL DIN BUC)DACA VROIAM MAI MULT.INCREDIBIL!!!PARCA ERAM EU BARBATUL "FUTACIOS" IAR EL FEMEIA SENSIBILA SI DORNICA DE O RELATIE SERIOASA!!!!GHICI CE??AU TRECUT 3 ANI DE ATUNCI SI ACUM LOCUIM IMPREUNA IN BUCURESTI :)(DUPA 3 LUNI DE RELATIE,UN AN JUMATE DESPARTITI,DIN CAUZA LUI EVIDENT,DOAR NU A MEA,SI ACUM DIN NOU IMPREUNA DE UN AN SI CEVA...)ORICUM E POVESTE LUNGA...
URMEAZA SI SFATUL:JOACA-L CAT POTI DE BINE,DAR IN ASA FEL INCAT SA NU-L PIERZI DEFINITIV!TACHINEAZA-L,ARATA-I CE POATE AVEA,MAI MULT DECAT I-AI DAT,DAR NU-I DA!!!SI MAI ALES DEMONSTREAZA-I CA NU AI NEVOIE DE EL!!!
P.S.EU I-AM DAT TOTUL IN PRIMELE 3 LUNI DE RELATIE SI NU A APRECIAT,DUPA CE M-A PIERDUT SI-A DAT SEAMA DE FAPT,DAR ATUNCI ERA PREA TARZIU!!IN CONTINUARE S-A TINUT DE COADA MEA PANA CE SOARTA M-A OBLIGAT SA MA MUT IN BUCURESTI...

rodicutza_sadica

rodicutza_sadica

Intotdeauna alaturi

19 Ian 2006, 21:43

Nu ai de ce sa ne multumesti. Suntem mereu aici sa ne dam cu parerea, nu-i asa?

trurli

trurli

ok

10 Ian 2006, 00:15

indiferent de motiv, faptul ca m-a lasat cu ochii in soare de craciun este tot un gest urat. si tot distractie se numeste pentru mine! ca m-a durut,ca nu m-a durut , asta nu intereseaza pe nimeni, nici macar pe el, si-atunci eu n-am alta solutie decat sa-mi vad de treaba. m-am resemnat cu aceasta idee,chiar daca nu a facut bine moralului.si incerc sa abandonez orice fir despicat in 4. in acea perioada oricum iesisem dintr=o relatie cu un om la care tineam mult. vulnerabilitatea mea si-a spus cuvantul. va multumesc in continuare pt gandurile postate aici.

valeria

valeria

Asta e SF

09 Ian 2006, 20:19

Cica sa nu o raneasca.Dar sa fuga asa e frumos?Ce indragosteala?Asta e in filme.Adica:hai sa fiu putin mitocan in scop nobil,ca sa n-o ranesc.Si s-a amorezat omul asa,instantaneu,dupa o noapte,doua,gata.Romeo si Julieta.Poate daca are 17 ani si vede multe filme lacrimogene.Oricum are pe alta,ca nu statea asa,in gol de productie,ca sa folosesc chiar expresia unui barbat.Lasati femeile sa aiba coloana vertebrala si nu mai speculati sentimentalismul lor,ca se intoarce roata intr-o zi pt. fiecare(din proprie experienta).

shane_54

shane_54

Esti sigura de ceea ce spui?

09 Ian 2006, 08:42

Esti sigura ca a fost doar o simpla distractie din partea lui inainte de a acuza asa vehement sau a fost ceva mai mult in capul lui dar poate...i-a fost frica?sau mai stiu eu ce?nu te-ai gandit si la acest aspect?Poate ca nu era pregatit pentru o relatie sau mai mult!Am intalnit oameni care cand se indragostesc fug de persoana respectiva...de ce?sa nu o raneasca!

trurli

trurli

sunt de acord cu tine

08 Ian 2006, 00:58

chiar am stat de vorba cu mine si mi=am propus sa ma opresc din a mai cauta raspunsuri la ceea ce a fost doar o distractie din partea lui.dar motivul pt care am insistat atat sa schimb situatia asta urata era faptul ca nu ma puteam resemna, efectiv simteam mila pt mine. acum sun ok si va multumesc pt ajutor, a contat.

valeria

valeria

Este regretabil pt femeie

07 Ian 2006, 10:24

sa fie respinsa dupa o noapte.E jenant oricum,nu conteaza dupa cit timp.Demnitate e un cuvint uitat?De ce sa-i dati satisfactie unui necioplit care se fofileaza sa dea o explicatie?Daca spunea de la bun inceput ca vrea doar putin sex,care femeie era incintata?Ma rog,or mai fi,dar aci vorbim de majotitate,nu?Si pierdea omu' noaptea de amor. Asa ca decit sa jubileze ca ce tare a fost el de il toooot cauta aia(mai povesteste si la prieteni),mai bine faceti cum spunea un strateg cindva,demult:Adevarata arta nu e sa stii cind sa ataci,ci sa stii sa te retragi cind trebuie.Eu una nu as suporta sa fiu considerata slaba in fata unuia asa de...sa folosesc un arhaism: bicisnic,cred ca merge termenul.

trurli

trurli

aoleu

06 Ian 2006, 13:37

crede omul ca totul e in regula si voi mocniti in voi , pai de unde sa stie celalalt cand sa se indrepte daca voi nu trageti alarma? pai asa , ce-o sa faceti, o sa fugiti mereu?

raluk

raluk

Ne prefacem bine

06 Ian 2006, 13:10

Pentru ca vrem cu orice pret sa fim diplomati. Mie mi se pare tipic. Am fost o data la o intalnire cu un tip si parea ca totul e lapte si miere. Mi-a spus niste lucruri care m-au deranjat si am hotarat sa o rup cu el. M-am prefacut pana la sfarsitul intalnirii ca totul e ok, iar apoi la telefon cand m-a mai sunat i-am spus sa o lasam mai moale. Hmmm, stiu, o sa imi spui ca nu e frumos. Dar mie, ca Balanta ce sunt, chiar nu imi place deloc sa ranesc sentimentele oamenilor in fata. Ma rog, e aiurea, dar asa sunt eu... Cam seamana cu ce mi-ai spus tu nu?

trurli

trurli

mda..

06 Ian 2006, 09:55

stiu sigur ca am fost acida, chiar m-a prins intr-o pasa proasta, a fost "victima" nervilor mei, insa este posibil sa fi plecat atat de ok de la mine si pe parcursul zilei sa-si modifice comportamentul? pe mine de fapt asta ma debusoleaza, cat a fost langa mine prea ca nu-l supar.

raluk

raluk

Dap, am multe cunostinte Gemeni

05 Ian 2006, 23:15

Am multe cunostinte in general si o buna parte din prietenii mei sunt Gemeni, atat baieti cat si fete. Pot sa iti spun insa ca Gemenii sunt zodia care imi place cel mai mult, dar cu care de obicei relatiile mele sunt foarte superficiale. Nu prea am incredere in ei, imi inspira superficialitate. Cu toate astea, gandim la fel si sunt foarte funny. Imi place mult sa petrec timp cu ei si sa vorbesc cu ei. Un alt aspect este ca Balantele pot fi foarte usor ranite, sunt foarte sensibile la vorbe. Si Gemenii din ce am remarcat eu cam arunca cu vorbele. Sa fi fost asta si in cazul tau? Poate ai aruncat o glumita inocenta care l-a ranit in orgoliu...

trurli

trurli

pt raluka

05 Ian 2006, 13:29

ai cunoscut multe femei din gemeni? descrierea ta se cam pliaza pe mine, cu diferenta ca eu sunt puternica...si nu sunt vorbele mele, deci nu sunt subiectiva...

trurli

trurli

deci rodicutza

05 Ian 2006, 13:28

ametzitul asta era leu sau balanta?

trurli

trurli

pt rodicutza

05 Ian 2006, 13:24

rodicutza, ori a perceput el relatia altfel decat ai perceput-o tu( nu atat de plina si de vie, desi ma indoiesc la cum ai prezentat-O) ori vroia sa plece si nu avea un motiv plauzibil, prin urmare placa obisnuita..nu mai merge...totusi l-ai intrebat de ce nu mai merge, unde ai gresit? asta numai asa..sa-l mai streszi un pic...ca merita

trurli

trurli

wow

05 Ian 2006, 13:22

raluk, ce-i drept cam asa am parut in fatza lui, cam jucausa si neserioasa, pentru ca asta sunt...DAR..problema e ca ulterior chiar m-am indragostit iar el nu a mai fost dispus sa continue, nu mi-a zis-o in fatza, insa din ce-a bodoganit la telefon nici nu reiesea altceva, i-am trimis un alt msj in care i-am zis ca vreau sa stam de vb sa lamuresc niste lucruri si a zis ok, te voi suna, insa au trecut 2 zile si degeaba. nici nu cred ca va mai suna, mi-e jena sa mai insist cu msj si telefoane,,,pt ca am senzatia ca si daca ar fi inteles ca vreau eu o relatie serioasa n-ar mai fi vrut el...si nu vad motivul...a plecat ok de la mine...ulterior s-a schimbat ceva si nu-mi dau seama ce..ma roade..

raluk

raluk

Ma rog

05 Ian 2006, 13:00

Eu sunt Balanta si pot spune ca ma inteleg foarte bine cu Gemenii. Totusi nu suficient de bine pentru a avea o relatie. Nu sunt persoane puternice, imi inspira neseriozitate si am sentimentul ca trebuie mereu sa am grija de ele. Sunt mai mult asa de distractie. Si stii care cred eu ca este problema in cazul tau? Femeile Gemeni dau mereu senzatia de joaca continua, flirteaza mereu si nu pare sub nici o forma ca ar dori sa aiba o relatie serioasa. Poate ca tipul respectiv a crezut ca e OK si ca intre voi doi a fost doar o noapte de amor si nimic mai mult.

rodicutza_sadica

rodicutza_sadica

Same story for me

05 Ian 2006, 12:00

In general eu eram cea care parasea barbatii. Sunt Leu, good-looking si va pot spune ca pana acum nu am patit faze de genul. Mi s-a mai intamplat sa fiu cu un tip Leu care m-a inselat dar cam atat. Ei bine, am stat 2 luni cu un tip Leu cu care am trait o poveste de dragoste extraordinara. Totul parea magic, ne sarutam in continuu, in dormitor ieseau scantei. Am cutreierat impreuna toata tara, ne-am cunoscut toti prietenii unul altuia. Incepuse sa para relatie serioasa. Stateam impreuna non-stop si de cele mai multe ori el era cel care ma suna. EI bine, dupa 2 luni intense de 22 de ore pe zi petrecute impreuna.... NU M-A MAI SUNAT! L-am sunat eu si dupa 2 zile in care nu mi-a raspuns la telefon, mi-a raspuns diplomat si mi-a spus ca nu ii acordam suficienta atentie, ceva de genul. Mi-am tot cerut scuze si initial a zis ca ok imi mai da o sansa. Apoi POC. Iar nu suna si iar nu raspunde la tel. Apoi POC. Mesaj ca ii pare rau dar nu merge intre noi. Si asa s-a terminat... HUH? Ce parere aveti?

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!