Barbatii Fecioara

by: raluk
Mie mi se par destul de greu de cucerit. Sunt destul de schimbatori, nu prea arata ce gandesc, sunt timizi si isi ascund timiditatea in spatele unei masti reci. Hmmm, ce zici de barbatii astia, ca mie mi-au dat multe batai de cap?

mihajela

mihajela

acum nu stiu cum au fost acesti 14 ani

24 Iul 2009, 14:00

dar poate trebuie sa vezi ceea ce el incearca sa-ti arate ..ptr ca daca el considera ca nu e nimic de salvat probabil ar fi plecat de muult

iti doresc mult sanatate si mai ales asculta-ti instinctul ..el iti va spune ce sa faci

formersalomeea

formersalomeea

dragele mele

22 Iul 2009, 14:22

ca si mihajela sunt casatorita cu un barbat fecioara, eu leu...suntem impreuna de 14 ani...acum 2 ani a cunoscut iubirea pe net...si de atunci viata mea a devenit un calvar...e prezent in casa, doar fizic...nu il mai intereseaza nimic...i-am cerut sa aleaga...si a raspuns ca se gandeste...nu stiu cat mai pot suporta...eu am 42, el 45, amanta 44...si, ce era mai important, avem impreuna un baietel de 13 ani...asta e motivul pentru care am suportat acesti 2 ani..
...pentru voi, care aveti toata viata inainte, sfatul meu este sa fugiti cat puteti!!!!!!!

veveritzki

veveritzki

Merci Sagetica :)

18 Iul 2009, 15:40

E misto linkul! Chiar iti da totul in detaliu..numai ca nu stiu eu ora exacta de nastere. Oricum imi cam imaginez acum cum e el si na...asta e,cred ca trec la optiunea cu "indiferenta" adica sa fiu "ocupata".
Sper sa mearga ca asta chiar ca e ultimul strop de energie!
Daca mai e cineva care cunoaste fecioare mai in detaliu va roooog dati informatii!
Merciii

sagetzica

sagetzica

pt veveritzki

14 Iul 2009, 16:43

i-ai calculat pozitiile planetare?poti afla multe detalii despre el facand o astrograma(cred ca ti-am mai recomandat intr-un post deschis de tine pe aceeasi tema)sa intri pe un site foarte bun si unde afli toate interpretarile pt fiecare planeta http://www.horoscoptv.ro/calculeaza_pozitiile_planetare.php , asta dc mai ai picatura de energie in tine sa stai dupa fecior :) ar mai fi o idee sa faci pe "ocupata simpaticus" atunci cand el e interesat/are timp sa vbeasca cu tine.e o strategie care pe unii ii mai aprinde!

sagetzica

sagetzica

flori pt feciori

14 Iul 2009, 16:35

fetelor,parca zodiacul european e atat de precis..sa mai incercam si alt gen, de exemplu zodiacul floral http://www.horoscoptv.ro/2_6_zodiac-floral.htm . parca e mai bland si colorat !

sagetzica

sagetzica

parerea mea

14 Iul 2009, 16:29

eu cred ca fecioarele se lasa ghidate prea mult de minte, de cum ar TREBUI lucrurile sa fie,au ele un etalon in minte ,niste tipare pe care si le-au insusit ori de cate ori intalneau ceva PERFECT pentru ei.au idealuri!si daca ar putea stapani mintea ar deveni persoane constante, maleabile,cu incredere in sine.sunt tot timpul in cautarea autoperfectionarii(ce cred EI ca e potrivit) si a perfectiunii, in orice domeniu.de aici reiese si neincrederea:o fi ea perfecta?e potrivit momentul sa ii spun asta? sa imi deschid inima?e ok sa spun /fac asta?le este frica sa greseasca.....
asta este cauza subtila care apoi se manifesta dupa cum am intalnit cu toate.am cunoscut cativa barbati fecioara:toti frumosi,unul mai cuceritor decat altul :)

mihajela

mihajela

ptr else

14 Iul 2009, 12:23

exact aceleasi lucruri le-as fi zis si eu in urma cu 3 luni ( 3 luni in care chiar m-am straduit sa refac desi nu am inteles de ce tre sa refac) ..exact aceleasi lucruri ..am fost foarte deschisa ..am mers pe ideea ca nu vreau nimic al meu ..ci doar al nostru ..l-am sustinut in orice .daca nu am crezut ca-i bine am prezentat argumente cateodata am avut dreptate eu cateodata el , am facut compromisuri si unul si altul ..dar o singura chestie stiu ca nu am facut si am obs ca si tu ..cand vine vb de incredere folosesti "daca ii castigi increderea" desi vb multe si nevrute , pareri sincere despre oameni situatii ..fara ocolisuri ..NICIODATA nu am simtit ca-mi spune tot ..niciodata ..am crezut ca asta va veni cu timpul . eu is tot fecioara cum am mai spus si am o intuitie f buna (incercata) si asta am simtit ca nu spune tot.. ..fecioara ta chiar spune tot ce viseaza , secrete ascunse de mult ..n-are rost sa insist .cred ca stii la ce ma refer

mihajela

mihajela

absolut o iota

14 Iul 2009, 09:32

am incercat sa vorbesc cu el ..de fiecare data cand ceva din realtia noastra a disparut ..intai cu frumosul , apoi cu durere apoi am dat-o in haz de necaz apoi in glume si observam o mica mica schimbare dar apoi parca era mai rau ..plus ca avea momente cand se apropia de mine insa dupa 2 sec se oprea ca si cand facea ceva gresit si trebuia sa se abtina si se departa ..dar ori de cate ori am pus si intrebari concrete am primit raspuns "ce sa-ti zic.." urmate de o ridicare din umeri..de 4 zile a plecat , nu pot sa mananc , nu pot sa dorm si nu pot intelege ...as vrea sa inteleg ptr ca ma gandesc ca poate pot repara in nici un caz nu vreau sa uit , sa trec peste ..el este cel langa care vreau si pot sa imbatranesc

mihajela

mihajela

ptr fuzzy

14 Iul 2009, 09:23

stiu ca ai doar 19 ani dar poate o idee ca de cateva zile imi bat capul : eu is fecioara sotul meu e fecioara ( are 25) din prima zi cand ne-am cunoscut nu ne-am mai despartit ..adica ne intanleam seara si stateam pana dimineata ..apoi s-a mutat la mine , dupa 4 luni planificam nunta dupa 5 am facut-o ..m-am gandit f bine si el la fel ( presupun) si cu mintea si cu sufletul el este cel langa care vreau si pot sa imbatranesc . numai ca in urma cu cateva luni a inceput o faza ciudata din viata lui ( eram in contiunuare nedespartiti, il faceam sa rada , nu l-am cicalit , l-am ingrijit , i-am facut toate poftele pe care le-a vrut , cand n-a zis nimic am incercat sa ghicesc ..sunt frumusica , amuzanta sexy si in nici un caz monotona ..niciodata nu m-am plictisit cu el ..aveam acelasi gusturi si unde nu, ne completam sau faceam un compromis dar cum spuneam ceva s-a intamplat ..pur si simplu intai a cautat motive ..nu le-a gasit apoi incet incet ..parca a urmarit un grafic a renuntat la cate ceva ..pana cand ..doar manca dormea si statea la calc dupa cai verzi pe pereti ..atat incat a trebuit sa-l intreb daca vrea sa se mute si mi-a zis ca asa ar fi mai bine . nu inteleg o iota

veveritzki

veveritzki

p.s.

29 Iun 2009, 13:07

Ma inteleg cu el si acuma si daca il sun e la fel de dragut si acuma.
Ba ne si vedem prin oras si vb deci nu e in nici un caz ceva de genul "si-a facut damblaua si pa" ca atat de naiva nu sunt chiar! :))
Numai ca ne vedem f rar si nici nu ne prea cunoastem asa bine ca sa avem vreo baza. Na...deci daca mai aveti pareri ...astept!

veveritzki

veveritzki

Iara...

29 Iun 2009, 13:03

Salutare tuturor si merci muult pt raspunsuri!
Nu stiti cat de fericita sunt ca vad ca nu sunt singura care intoarce treaba pe toate fetele...deja sunt extenuata.
Vroiam doar sa clarific ca eu nu sunt si nu am fost impreuna cu tipul,am avut un flirt cateva zile iar dupa care am mai vb si mai dadea semne dar acum nimic..
Si in leg cu intrebarile voastre: DA cred ca asteapta sa facem noi totul! Ca asa le oferim siguranta aia de care au nevoie,sa vada ei toate cartile pe fata si sa cunoasca riscurile.
Numai ca eu nu sunt genul asta de fata,uneori as vrea si nu pooot :((...deja daca ii dau un semn mi se pare mare lucru si ma simt aiurea.
Barbatii tre sa faca chestiile astea! Sa alinte o femeie...zic eu
Si acum mi se pare ca sunt toti la fel: nu suna,nu scriu,o perioada te uita si dupa aia isi reamintesc :(..cunosc.
Si faptul ca vorbeste uneori amical cu tine iar mi-e cunoscut! Doamne spuneti-mi daca e nomral?
A mai avut cineva experiente din astea? E normal faptul ca vb atat de amical uneori..???
Astept raspunsurile voastre sunt super curioasa! :)

andanna29

andanna29

fetelor...am shi eu nevoie de ajutor:(((((((

14 Iun 2009, 15:26

am cunoscut un baiat fecioara..totul a fost ok..ne-am vazut o data..asta a fost la inceput(acuma 5 luni)..in rest vb p mes..nu stiu ce sa mai cred..NOI NU SUNTEM IMPREUNA..cateodata vb cu mine ca shi cu o simpla fata din lista lui..alta data imi mai arunca cate o pastila ca ar vrea sa fie cu mine(nu e nimic concret)..se supara din orice..nu vorbim cate 2-3 saptamani..dupa care tot el ma cauta..mi-a spus ca lui ii place ca fata sa umble dupa el..eu i-am spus ca asta urasc cel mai mult...vorbim numai cand are el chef..sunt dati dupa ce vb putin..imi zice ca nu prea are chef de vb..sa nu ma supar..etc..
practic..nici nu ma lasa in pace..dar nici nu zice ce vrea...
asa sunt ei..???...ce ar trebui sa fac???

ahloma

ahloma

Intrebare

09 Iun 2009, 00:32

Hm...sau oare asteapta sa facem pe ''miloagele'', sa le cersim atentia, afectiunea?..si astfel sa-i cucerim?... Eu nu stiu, am intors deja problema pe toate fetele...si tot ce pot sa zic e ca ma streseaza ca nu reusesc sa inteleg ceva.

ahloma

ahloma

Trist

09 Iun 2009, 00:29

Si da Thinny, ai atins in postul tau o idee extrem de sensibila: daca e sa fie ocupati 23 din 24/zi, atunci o sa-ti dea un semn de viata abia undeva in prima jumatate a celei de-a 24 ore din zi ( asta daca ai noroc ) ori va ajunge acasa, se va tranti in pat uitand sa te mai sune si va adormi bustean pana dimineata cand, la prima ora, te va suna sa-ti spuna 'Buna Dimineata'. Deci, mai pe scurt...poa' sa te ia toti dracii, tot n-ai ce-i face.Deprimant as zice... Ori poate exagerez eu?!:(N-as crede.

ahloma

ahloma

Din nou fecioarele astea...

09 Iun 2009, 00:25

Buna Veveritzki si buna tuturor femeilor care au de furca cu barbatii din zodia fecioara. Ohh...de sfaturi as avea si eu nevoie, o gramada chiar... Eu nu reusesc sa mai inteleg nimic si ma streseaza deja treaba asta. Ca si tine, Veveritzki, sunt ( sau nici nu stiu daca mai sunt...sau am fost...ma rog )cu o fecioara, el fiind dintr-un alt oras. A inceput frumos, a inceput promitator, dar felul lui de a se comporta ''de la distanta'' e a naibii de nasol:parca e respingator, rece si are tendinta sa se inchida in el ori sa fuga cand zici ceva ce nu-i convine. Eu sunt rac, dar mai presus de toate sunt femeie...si am nevoie de atentie, afectiune...bla bla.Macar putin asa, ca pentru inceput.Suntem certati iar... tot pun punct, ma linistesc...iar dupa o sapt ma trezesc cu cate un ''ceao. ce faci?'' pe mess. Dar atat. Si clar ca sa te enervezi. Nu stiu, nu stiu ce as putea face.Mi se pare ca fecioarele nu-s chiar capabile de sentimente enorme. Desi, teoretic stiu ca-s f sufletiste. Si tata e fecioara, f critic...of course. Voi ce mai ziceti ?

thinny

thinny

nu au ei treaba...

04 Iun 2009, 14:30

cand sunt cu tine...e foarte ok....dar cand sunt la servici..sau in alta parte...sunt cu totul concentrati...asta nu inseamna ca nu vor sa fie cu tine...eu sunt fecioara si sunt cu un barbat fecioara...cand ne intalnim...vorbim...ne amuzam...ne distram...zic eu:D...dar a doua zi poate sa ma sune abia seara..asta nu inseamna ca nu vrea sa fie cu mine...(cred:D..din nou :)) )au alte chestii pe cap...belive me;)

veveritzki

veveritzki

inca ceva...

31 Mai 2009, 21:07

m-am documentat despre zodia asta de peste toooot!!! As avea nevoie de sfaturi si pareri...Mutumesc

veveritzki

veveritzki

Va rooooog!!!!!

31 Mai 2009, 21:05

Salutari tuturor! Poate puteti sa imi spuneti cum ma pot descurca cu un barbat fecioara???? El e in alt oras decat mine(temporar) si vb f rar...m-a sunat la inceput odata si de atunci cateodata messenger. Cand il sun e fericit sa ma auda si dragut! Trebuie sa sun eu? Sau sa fiu indiferenta?

else

else

leu fecioara continuare...

19 Mai 2009, 02:03

sa ti-o dea dar nu foarte usor trebuie sa lupti ptr asta. fecioarele se implica cu greu intr-o relatie serioasa care ptr ei inseamna ceva, dar atunci cand e dispus sa o faca inseamna ca a gasit in acea persoana anumite standarde esentiale ptr el ...
daca i-ai castigat increderea e mai usor sa ajungi la imima lui . iti va

else

else

leu fecioara

19 Mai 2009, 01:49

eu sunt leu iar prietenul meu e fecioara
poate suna f ciudat dar am reusit sa cucerec o fecioara insa nu e usor sa o pastrez . cum am reusit ? sinceritatea mea , faptul ca stiu sa ascult parerile lui si sa tin cont de ele si sa ii arat interesul meu ptr el si tot ce gandeste , isi doreste si il sustin in ceea ce se implica. ntradevar el e o pers foarte atenta , ma studiaza incepand de la manichiura tot timpul facuta si parul aranjat , modul de a ma imbraca si a ma machia . e perfectionist ! apreciaza foarte mult femeile ingrijite si cu aspect placut. ca sa ii iei mintile trbuie sa fi mai inteligent ca el sa ii arati asta si sa nu incerci sa ii fi superior chiar daca el stie ca e cu un pas in urma ta. trebuie sa il surprinzi tot timpul , se plictiseste repede iar relatia devine monotona daca nu o improspatezi zi de zi cu ceva nou . le place sa descopere si sa ii arati tot timpul cat de mult il iubesti si ca ii esti fidel. ii castigi foarte greu increderea si isi ascunde tot timpul sentimentele si gandurile mai ales pe cele intense ptr ca ii e frica sa nu fie ranit. daca reusesti sa simti deja ce gandeste si cum gandeste ptr el va fi o usa deschisa catre inima lui pe care e dispus

fuzzy

fuzzy

:-s

17 Nov 2008, 21:44

glumeata amuzanta eh o mica eroare
;))

fuzzy

fuzzy

E ca si cum ma-ti cunoaste de ani..:-ss

17 Nov 2008, 21:29

Cam in ce am citit pe aici voi femeile ma cunoasteti prea bine.. defapt noi defapt io as vrea sa ma deschid in fata unei fete desi e destul de greu si da cam asa e ne indragostim repede dar ne saturam dupa lafel de repede si sex si iar sex cu toate ca nu prea stiu ce se intampla cateodata cu mine am abia 19 ani probabil ca trec printr-o faza ceva and lot's and lot's of crazy shit happends.. defapt caut demult o fata pe care sa o iubesc mult mult de tot sa fie ceva incredibil..amuzanta sexy simpatica glumeata sa stie in :>.. ok nu asta conteaza ceea ce conteaza e ca bla bla ziceti ca suntem sofisticati si chesti da stiu suntem da tot oameni suntem si stiu trebuie sa asteptati dupa noi sa ne faceti pe plac si tot felu de chesti dar...nu renuntati ca daca reusiti astea scoateti din noi niste barbati mai buni decat multi alti...suntem o zodie ciudata dar suntem si iubitori si calzi si stim si sa ne deschidem...doar ca nah necesita timp...don't give up on us:-)

superman

superman

ok

21 Feb 2008, 13:04

Asa este cum ai scris! si eu sunt fecioara. Iar eu acum am ales sa fiu sigur si sunt in cautatre iara de o fata care sa imi placa si e inteligenta.

firetech

firetech

uitasem..

10 Feb 2008, 00:15

suntem f greu de multumit cand vine vorba de fete...mai bine singur decat cu o fata care nu corespunde cerintelor...suna urat , dar asa e..de ex ...prietena mea este fotomodel ..studenta la RISE Universitatea Bucuresti...e bogata si e si f frumoasa!!-( fotomodel nu este sinonim pt frumoasa)- intelegeti ce vreau sa spun?

firetech

firetech

final

10 Feb 2008, 00:05

in cazul meu:)..nu suntem greu de cucerit...asta se intampla numai daca nu suntem interesati de fata respectiva.

firetech

firetech

continuare...

10 Feb 2008, 00:02

..stiu f bine sa mi aleg prietenii..am un simt al umorului bine dez si sunt comunicativ...nu pot spune ca exista persoana pe lumea asta sa ma cunoasca cu adevarat...increderea mea se castiga f greu...si poate niciodata in totalitate...e kam greu sa citesti un barbat fecioara..dragostea-ma indragostesc destul de usor...fata trebuie sa fie inteligenta si frumoasa...eu cer ceea ce ofer..dar ma plictisesc cam repede...e o problema..stiu..toate acestea nu se iau in calcul daca eu cred ca fata respectiva este 'aleasa'..o voi iubi si voi face totul pt ea!! cam asa stau lucrurile..

firetech

firetech

discurs

09 Feb 2008, 23:49

buna fetelor..eu sunt baiat..in zodia fecioara;)
poate nu suntem toti asa, dar sa va dau niste explicatii
vorbesc in nume propriu!!
1 imi place sau nu imi place ....asa se pune problema cand vine vorba de o fata!!...nu exista poate..sau nu stiu.
2 gelos...da- foarte..dar asta se intampla pana capat incredere in persoana de langa mine!
3 nu am inselat niciodata
4 sunt calm ..imi place stabilitatea...siguranta..am un spirit critic f dezvoltat..nu imi place sa fiu contrazis...dar daca ai argumente solide...ma pot lasa convins.

ghost_woman_isis

ghost_woman_isis

Eu - fecioara ...El - fecioara

20 Ian 2007, 10:35

Habar n-am ce e cu fecioarele astea si eu sunt fecioara dar parca nu sunt ca el, exact cum am citit mai sus , nu au incredere, nu stiu ce vor, dar sunt gelosi,mult prea gelosi pentru ceea ce simt fata de partenera lor. Eu chiar nu mai stiu ce sa mai fac cu el,ne intelegm super , dar am io asa impresia ca nu sunt ceea ce cauta :P voi ce credeti ?

pinky

pinky

:)

13 Sep 2006, 14:50

imi bat si eu capul cu unul acum, e foarte funny, arata bine, stie sa se poarte, dar nu mai inteleg cand vorbeste serios si cand nu. si, credeti-ma, sunt experta la jocuri din astea. cum pot sa-mi dau seama ce vrea de fapt si de drept? ca nici intuitia mea, care de obicei ma ajuta, nici instinctele, nimic nu m=a prea ajutat. si ma simt eu vanata, mie de obicei imi place sa vanez si nu suport sa ma vaneze cineva :)

doe

doe

...

04 Aug 2006, 11:26

Aici va contrazic.Nu e cum spuneti voi, fiecare dintre noi suntem cum suntem, eu cred ca nu zodiile ne arata noua personalitatea, caracterul ect
Depinde foarte mult de anturajul in care ai crescut.
E plina lum,ea de prostii ca cred in prostii.
Acum daca voua vi s-a intamplat sa aveti un iubit care e din zodia fecioara si ca el sa fie slab la pat sau timizi sau nu stiu ce ati mai mentionat, i-a uitativa fiecare la voi si vedeti ca ce are zodia fecioara are vsi celelalte zodii in masura mai mare sau mai mica.
Eu pot sa va spun ca eu sunt FECIOARA, timid sunt, oare cine nu e timid?Auzi tu nu e bun la pat, chiar ca am ras la aceasta replica.
Acest aspect se poate rezolva, cu ajutorul unui psiholog, cartii, chiar poti fii ajutat de partyenerul tau, el e cel mai bun indrumator.
Cunosc multi din zodia FECIOARA, si nu e asa cum relatati.
I-a faceti o verificare in "bagajul" vostru...

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!