Barbatii Leu - infideli?

by: raluk
Ma rog, am citit pe mai multe topicuri de pe acest forum ca ar exista ideea generala cum ca "BARBATII LEU SUNT CURVARI". Hmm, nu un cuvant prea frumos si prea de lauda pentru ei. Chiar asa sunt?

thepau

thepau

Clar DA!

09 Iun 2009, 14:16

Da, eu incep sa cred ca asta le este menirea. Nu pot fi altfel, ei sunt intr-o permanenta cautare. Pentru ca ii tine putin "indragosteala" si pt ca le place sentimentul asta, ei continua sa-l caute. Mai e ceva, parca nu au liniste, nu stiu de ce, ei sunt genul care nu se opresc. Cred ca, pentru ca ei, in sinea lor se supraestimeaza, trebuie sa demonstreze ca pot (orice) si in viata reala. Nu poti trai linistita cu un LEU decat daca iti astupi ochii si urechile...

acutza

acutza

Barbatii " leu" infideli ...

18 Ian 2008, 09:49

Nu stiu ce sa zic... eu am o relatie cu un barbat " leu" si nu pot da dreptate acestei afirmatii , ca sunt infideli . Dar nu exlud total nici varianta ca ar fi ...depinde de om , depinde de ce simti ...

elena16

elena16

...

03 Mai 2007, 22:33

Poate nu toti barbatii lei sunnt infideli, dar sigur mai mult de 70% sunt curvari

dezi_kriss

dezi_kriss

OMG!!!!

06 Apr 2007, 21:58

eu sper k leii sa nu fie chiar asa cum se spune k sunt infideli chiar toti eu cred k orice leu se poate schimba in bine si sa raman fidel dc stii sa il tzii langa tine ;)

doe

doe

ce spune zodia despre barbatii lei...

12 Iun 2006, 12:52

Barbatul Leu ar fi,dupa spusele cunoscatoarelor intr-ale zodiilor,un buimac in dragoste,un ratacit.Leul e greu de suportat intr-o relatie amoroasa,dar toate aceste nesfarsite suisiuri si coborasuri nu vor obosi femeia.Dimpotriva,cea vrajita de barbatul Leu va crede tot timpul care are de-a face cu un om original,care ii va lumina viata si ii va oferi o existenta palpitanta.Si poate ca este si un sambure de adevar aici,deoarece o ,femeie aflata intr-o relatie intima cu un barbat Leu poate ramane indragostita de acest erou mofturos intreaga ei viata.
Baebatul Leu este sfatuit de astrolog sa-si caute jumatatea printre femeile Berbec,Sagetator,Balanta,Varsator,Gemeni.Deci,destule victime pt acest tip de barbat despre care se spune ca ii sta in fire sa faca un adevarat cult al sexului.Si se mai zice despre mereu surprinzatorul Leu ca il pune in umbra pe Taur.
Barbatul Leu...poate si de aceea in dragostea pragmatica este un perfectionist,socotindu-se un mascul care isi cunoste bine menirea.Si tot despre Leu se mai spune ca stie ce inseamna si un preludiu.In percipitarea lui si in foamea lui de-a face dragoste nu uita apropae niciodata ca femeia are nevoie de un preludiu multicolor si de neuitat.
Daca Leul este timid,acest fapt se datoreaza temerilor sale ca ar putea da gres in dragoste sa pragmatica,ca n-ar fi fi,tocmai el!la inaltimea asteptarilor.Astfel,barbatul Leu poate fi un deschizator al portilor minunilor in viata sexuala.Greu de inteles ca om,dar si ca barbat,paradoxalul Leu isi poate gasi perechea cu usurinta si poate avea o viata de familie frumoasa,armonioasa.Datorita disponibilitatilor sale sexuale ,el si cu perechea sa vor avea argumente pt impacare,pt buna intelegere,nu numai in tinerete,ci de la tinerete si pana la batranete.
Despre barbatul Leu se mai afirma si faptul ca,pur si simplu,daca vrea,nu are incompabilitati afective si sexuale.Farmecul sau,adesea inexplicabil,cucereste,iar cetatea se preda.
Eu zic ca fiecare dintre noi ne inselam cumva,candva partenerul/a.
Probabil,din lipsa de comunicare,putin sex,neintelegerile intre famili si lista poate continua.
Ramaneti in iubire

rodicutza_sadica

rodicutza_sadica

Inca un leu infidel

12 Iun 2006, 11:33

Ca sa nu spun ca dintr-o singura experienta am ajuns la concluzia ca tipii lei sunt curvari. Uite o prietena era cu un tip Leu de ceva vreme si parea totul paradisiac de frumos. Ea era Balanta. Si intr-o vara tipa pleaca in state pentru 3 luni si tipul isi gaseste alta, se muta la ea, etc. Toate bune si frumoase. Si ma rog tipa era din alt oras. Cand fata se intoarce din SUA, asta voia sa ii dea papucii, dar nu are tupeu si o mai tine asa cu amandoua relatiile stabile inca vreo 2 luni - una in Cluj, una in Bucuresti - baiatul nostru Leu facea naveta. Ca la un moment dat fata sa afle dintr-un mesaj in care a doua facea scandal cum ca el ar fi trebuit sa ii fi dat ei papucii si ca ce tot sta si el nici macar nu se purta mai rece sau ceva. Ca sa nu mai spun ca se culca regulat cu amandoua. Si ma rog fetele se intalnesc si discuta si fata mea afla de la cea de-a doua cum ca el ii marturisise ca nici macar nu era prima oara cand o insela pe fata mea. :) Frumos asa, nu? Evident ca cea de-a doua i-a dat instantaneu papucii, dar fata mea inca se mai gandeste sa il ierte, ca dehhh erau de atata timp impreuna. Ce ziceti voi de asta? Frumos, nu? Si femeia proasta tot proasta ramane

raluk

raluk

Pisi

12 Iun 2006, 10:39

Tu ce zodie esti ca nu mai stiu daca ai spus?

pisi

pisi

Am un tip langa mine (iubitul meu ) ,

11 Apr 2006, 15:07

care are ascendentul pe Leu, si nici urma de infidelitate la el,asa sa nu generalizam, ca doar leii sunt usuratici !
Am intalnit persoane din aceasta zodie, care erau tare nestatornice in dragoste, la fel cum am intalnit si Lei, deosebit de fideli si dedicati familiei !
Infidelitatea sau orice alta trasatura de caracter nu are nimic de-a face cu zodiacul , ci cu educatia, cu respectul pt ceilalti, experienta de viata etc !

pami_bebe_girl

pami_bebe_girl

Chiar dc m-am trezit un pic tarziu

23 Feb 2006, 17:20

pe la topicul asta...voiam sa adaug si eu ca leii nu`s atat de infideli...cea mai lunga relatie a mea a fost alaturi de un leu...sunt f orgoliosi asta nu o poate contesta nimeni,dar...infideli...nu pot zice asta...

pinky

pinky

haha

08 Feb 2006, 13:07

cea mai tare replica xelarent :) respectele mele

raluk

raluk

:)))

08 Feb 2006, 11:59

LOL, a fost tare faza asta. Chiar asa e, multe dam vina pe astre pentru ca un tip nu este fidel....

xelarent

xelarent

da...

07 Feb 2006, 18:02

..general valabil in cazul oricarui barbat. Un barbat cucerit, care te iubeste, este fidel.Daca tu nu poti sa-l pastrezi, nu da vina pe astre.

pinky

pinky

eu nu cred

05 Feb 2006, 00:35

k sunt toti chiar asa de rai... eu una nu pot sa judec un leu daca se mai uita in stanga si in dreapta... chestia e ca daca l-ai cucerit pe deplin, adica de fapt l-ai vrajit in asa fel incat el sa te vrea cu orice pret nu e chiar asa curvar... daca nu, se mai intampla... al meu fost prieten era leu si mi-a fost destul de fidel... :)

doe

doe

interesanta este si zodia

29 Ian 2006, 15:01

eu cred ca fiecare om,barbat,femeie este capabil/a sa "curveasca"asa ca nu dati vina pe lei.Nu vrea sa credeti ca sunt leu,sunt fecioara.asa ca nu prea conteaza,asa de mult zodia.ce faci daca te indragostesti de un nativ in zodia leu.ii spui ca e curvar,ca te va insela?nu prea cred

raluk

raluk

:)

27 Ian 2006, 10:44

De acord cu ce ai spus despre lei. cat despre raci, cred ca inseala doar atunci cand nu se simt suficient de bagati in seama.

iazmina

iazmina

LEII

27 Ian 2006, 07:56

OK, sunt de acord ca leii lupta foarte mult sa cucereasca, mai ales daca persoana respectiva opune si ceva rezitenta, dar ne sunt de acord ca racul este un familist consins, din punctul meu de vedere barbatii in zodia RACULUI SUNT CEI MAI PERICULOSI AMATI, tu de acasa ii simti foarte putin atunci cand umbla hai-hui. Indiferent cum sunt lei merita sa ai o relatie cu ei, asta o spune o femeie berbec, abia atunci simti ca traiesti cu adevarat

xelarent

xelarent

putina toleranta

24 Ian 2006, 09:20

Nu cred ca zodia e relevanta in stabilirea unor asemenea concluzii.
Cunosc leu care nu se vede decat pe sine si care se poate incadra perfect in topicul tau.
Cunosc leu care a facut tot posibilul sa fie impreuna cu persoana iubita.
Toti avem o doza de egoism (mai mare sau nu), unora le place varietatea (asta nu inseamna ca pot fi etichetati din start drept lei sau capricorn sau sau), unora le place viata de familie (ce faci, ii pui pe frunte semnul racului?)... si lista e deschisa.
Nu stii cum se schimba roata asa ca sa nu dam cu pietre.

hedonista

hedonista

:)

23 Ian 2006, 13:35

mai fetelor voi le ati pus gand rau la saracii lei..voi va dati seama ca este cam penibil sa spuneti ca leii sunt cei mai infideli si sa veniti si cu diverse exemple...sunt simple coincidente..si de ce sa acuzi un om caruia ii place varietatea?:)eu sincer as face o campanie din asta impotriva capricornilor..fie ei de gen feminin ori masculin!!toti sunt niste egoisti!!!

raluk

raluk

LOL

22 Ian 2006, 23:03

Am auzit o faza asemanatoare la o prietena. A venit sa ne spuna ca a cunoscut dragostea vietii ei. Tipul a stat cu ea 3 luni cam 7 zile din 10 non-stop (adica dormea la ea, tot) si in zilele alea 3 oricum ieseau cam 6 ore pe zi. va zic o medie asa, nu am numarat. Ma rog, partea funny e ca dupa astea 3 luni a aflat ca tipul era logodit si intr-adevar si el mai avea o tipa cu care se culca destul de regulat. Cum naiba or reusi nu stiu? Juca super bine si in plus cu ea parea chiar indragostit... Curvar este un cuvant potrivit in cazul asta.

selia

selia

foarte adevarat!

20 Ian 2006, 13:09

din pacate e prea adevarat!am avut o relatie cu un leu dar si crunta deziluzie ca pe langa mine mai existau in primul rand o sotie si apoi vreo 2-3 prietene ocazionale.Si asta in mod constant!Cred ca nu mai e nevoie de nici un comentariu..

Pt. Rodicutza Sadica

20 Ian 2006, 10:55

Nu sunt leoaica, ci varsatoare....am avut o relatie cu un leu, si intr-adevar le cam fug ochii dupa alte fete :((..si nu am incercat sa ma dau mare, doar ca am citit recent un articol despre Mutu (nu sunt admiratoare sau fan)intr-o revista...atata tot...:)

rodicutza_sadica

rodicutza_sadica

Se vede ca si tu esti Leoaica...

19 Ian 2006, 21:35

Iti cam place cu alte cuvinte sa te dai mare. Scuze pentru gafa cu Mutu, dar asa am citit in revista Bolero. Poate ar fi bine sa se mai documenteze si ea inainte de a face gafe din astea. Pe de alta parte in alta revista citisem ca e Scorpion. Ok deci, bun si Capricorn. Am inteles ideeea.

Ce e cu atatea cupluri Leu cu Leu? Asa o buna compatibilitate sa fie asta?

kavajava

kavajava

maybe

19 Ian 2006, 19:28

Eu am cunoscut un tip in Leu ... isi incepuse viata sexuala la 16 ani cu cea mai buna prietena a mamei lui (!!!!!) avea o logodnica tot Leu care deja incepuse, saraca, sa aiba ticuri nervoase fiindca din trei femei "regulabile" pe langa care treceau pe strada, doua il salutau!

Nu cred insa ca asa sunt toti LOL

hedonista

hedonista

depinde

19 Ian 2006, 15:54

eu am fost cu cativa "lei"pana acum, si fiind si eu la randul meu"leoaica" pot spune ca nu sunt chiar asa cum spune Rodicutza;parerea mea este ca sunt persoane care se plictisesc repede si urasc rutina, poate de aceea s a format ideea asta..sunt si persoane introvertite care nu gasesc in oricine un interlocutor de incredere si care sa i faca sa comunice mai usor..si haideti sa va spun cateva personalitati leu sa va dau pe spate...Napoleon Bonaparte, Coco Channel, hai ca nu va mai spun ca se oftica celelalte zodii:)))))

Rodicutza Sadica

19 Ian 2006, 11:16

Imi pare rau sa te dezamagesc dar Adrian Mutu este Capricorn, cam cu 2 sapatamani in urma a fost ziua lui de nastere....:)

rodicutza_sadica

rodicutza_sadica

DA

19 Ian 2006, 08:51

Ma rog acum, fiecare va raspunde la aceasta intrebare din proprie experienta dar eu sunt de parere ca este scris in codul lor genetic ca trebuie sa fie infideli. DA, SUNT INFIDELI. NU POT FI ALTFEL. Si apropo, uita-te la Mutu daca tot te intrebi. Cel mai mare curvar al Romaniei, in direct pe toate posturile si este Leu din cate stiu eu.

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!