Ajutorrr!!!!va rooooog mult de tot:(!!!!

by: bebe_alina
Am ciclu la 28 zile si am avut contactul sexual neprotejat in ziua 20 a ciclului.....ar trebui sa iau pastila de a 2-a zi sau sunt in afara perioadei fertile?.....va rooooog mult ajutatima.....multumesc pt ajutor:(

bebe_alina

bebe_alina

multumesc!!!!!

08 Mai 2009, 14:16

Va multumesc mult pt ajutor:*:*:*:*:*:*:*

radone_anamaria

radone_anamaria

am nevoie de sfat!!!

24 Apr 2009, 12:17

In cazul meu actul sexual s-a petrecut,insa s-a rupt prezervativul.:( am luat escapelle intr-o ora-2.si m-am spalat f bine.nu stiu ce sa fac...sunt ingrijorata....luna asta mi-a venit pe 13 aprilie si imi tine cam 6 zile.si actul sexual s-a produs pe 23 aprilie...aaa...de obicei imi vine regulat am in aceeasi zi din luna,deci nu iau anticonceptionale.am nevoie de sfaturile voastre....ms

andreea_mandra

andreea_mandra

pilula de a doua zi....

23 Apr 2009, 10:00

O poti lua doar in cazul in care te incadrezi in timpul in care aceasta trebuie administrata. Nu fa din aceasta pastila o metoda de contraceptie. Este indicata a se folosi de cel mult 2 ori p an. Si totusi...Bunny...cred k nu ar trebui sa judeci sau sa te apuci sa certi pe nimeni...Daca intri...intra si da sfaturi...N-are nimeni nevoie de reprosuri si replici acre...Poti face un test de sarcina Alina. nu e 100% sigur, dar eu am incredere in eficacitatea lui. Un control la ginecolog ar fi ceva mia sigur. Succes

alaura

alaura

buna

21 Apr 2009, 17:33

Stii, teoretic sansele de a ramane insarcinata sunt mici, dar nu stii niciodata. De aceea ar fi mai bine sa consulti un medic sau, in cel mai rau caz, sa iai pastila. dar vezi, nu fa abuz de astfel de contraceptie, iti poate face rau.

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!