Anticonceptionale Harmonet

by: babytree
Ia cineva dintre voi Harmonet? Trebuie sa incep de luna aceasta si vroiam sa stiu mai multe de la voi.

lorena04

lorena04

a

10 Iul 2011, 15:10

Buna...Lorena sunt am citit discutiile vostre si am aflat multe lucruri ce m-au ajutat,vreau sa va intreb:eu i-au harmonet de vreo 3 ani de zile, fara intrerupere,o prietena mi-a recomandat sa le intrerup macar 6 luni, imi poate efecta mai tarziu la sarcina, voi ce ziceti?adevarul e ca si eu am avut reactii o perioada dureri de cap f mari, greturi eram f nervoasa aproape tot tompul...ce sa fac acum...va multumesc

mihaela89

mihaela89

harmonet

22 Mai 2010, 04:09

buna eu iau harmonet de 2 ani aproape si nu am nimic de la ele si faza cu intreruptul daca ai trecut de cele 7 zile si nu ai cum sa le mai iei astepti luna care vine cand iti vine menstruatia si incepi de cum sa terminat si continui mereu sa le iei pe aceea zi cu care incepi in fiecare luna bineinteles menstruatia se va deregla dar nu este nici o problema asta ptr ca isi revine la loc eu ma duc la 3 luni la gineco...si este totul ok bafta

adelina1985

adelina1985

Buna!

01 Apr 2010, 10:45

Eu iau aceste anticonceptionale de 3 luni, acum sunt la inceputul tabletei. In prima luna m-am simtit foarte rau, in special dimineata, aveam stari de ameteala si greturi. Am depasit momentul, insa mai aveam cateodata stari ciudate si dureri minore de cap. Acum am luat o saptamana din tableta si simt o presiune in sani, ii simt mai mari. Mi se pare putin ciudat. De aceea vroiam sa va intreb daca voi ati suferit modificari ale corpului. Parca am luat si in greutate 1kg doua...Astept un semn de la voi!
Va multumesc!
Adelina

vikyrina

vikyrina

urgent

24 Sep 2009, 21:02

am inceput d 3 zile a doua folie de harmonet.vreau sa stiu daca e ceva in neregula deoarece cand am inceput prima folie nu am luat in zilele de menstuatie ci dupa ce am terminat cum trebuie normal a doua luna.

leminutza

leminutza

multumesc minune

25 Iun 2009, 16:43

Problema e cand treb sa le iau in prima zi de menstruatie sau sa in aceeasi zi in care am luat prima pastila din prima folie chiar daca am facut pauza asta si nu am luat decat o luna si menstrautia sigur o sa mi se deregleze, asa ca nu stiu cand sa incep , va rog un raspuns urgent!!!

minune24

minune24

pt leminutza

09 Iun 2009, 16:02

sunt f bune,dar eu te sfatuiesc daca in viitorul apropiat vrei sa iti intemeiezi o fam. sa nu iei prea mult pt ca au reactii adverse peste ani toate anticonceptionalele.ginecologul mi-a zis ca nu sunt puternice,insa acum imi doresc un copil si tot incerc,dar se mai simte efectul lor inca.referitor la probl ta eu zis sa astepti urmatoarea menstruatie,si apoi reiei de la capat cu ele,caci n-ai luat multe zile,ai facut pauza intelegi?si no sa mai fct. cum vrei tu.vezi ca prima luna nu este sigura de protectie impotriva sarcinii!!!!!citeste prospectul.le mai gasesti si la planing familial daca nu are la farmacie.
mie imi pare rau ca le am luat sincer.dar fiecare are dreptul sa decida.papapa

leminutza

leminutza

harmonet

03 Iun 2009, 15:44

Am fost la medic ginecolog si mi s-a recomandat Harmonet, e prima data cand iau anticonceptionale si am luat o luna si nu am avut nici un fel de reactii adverse insa am fost in farmacie si nu mai gasesc prima luna mi-a dat ginecologul si acum nu mai gasesc . Mi-a gasit o cunostinta in alt judet si abia sapt viitoare le primesc . Problema e ca au trecut cele 7 zile de pauza si trebuiau sa iau prima pastila pe 31 mai , duminica si acum nu stiu ce sa fac cum trebuie sa le iau, sa astept urmatoarea menstruatie sau nu va rog sa ma lamuriti ca nu as vrea sa renunt la ele pt ca ma simt bine cu ele si luna viitoare plec in Germania si Harmonet se gaseste si acolo , multumesc.

minune24

minune24

continuare

30 Mai 2009, 20:55

Si mie mi le-a recomandat ginecologu,si alte n-am mai luat niciodata,de altfel n-am vrut sa iau deloc,dar din cz ca aveam dereglari am luat daca asa mi-a zis medicu.voi decideti!de ingrasat nu ingrasa.

minune24

minune24

harmonet

30 Mai 2009, 20:51

Mai sunt ok,si eu al luat dar in timp cred ca afecteaza,eu am renuntat la ele de vreo 2 ani,pt ca vreau sa fac un copil si inca li se mai simt efectul.Daca luati pt dereglari mai bine luati BRANCA URSULUI de la farmacie naturista,ii ff bun,am luat o sapt si luni intregi n-am mai avut probl. cu ciclu,sincer.Eu nam avut incredere in prod astea naturiste pana nam luat Branca Ursului,recomandata de cineva care a luat.Ajuta la revigorarea organismului si regleaza ciclu,ii cam naspa la gust dar merita,eu am luat lichid dar am auzit ca sunt si pastile.ganditiva sa nu patiti ca mine.is bune pe deoparte anticonceptionalele pe o parte si pe alta nu.nu va mint credetima.

ploredina

ploredina

da

22 Mai 2009, 14:29

eu iau. sunt ok, nu m-am ingrasat nu mi-a fost nici rau...daca ti-au fost recomandate de medic e ok.

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!