anticonceptionale yasmine..help

by: carmen2008
buna..sunt noua pe acest forum...daca ma poate ajuta cineva va explic in cateva cuvinte ce mi se intampla...am inceput de vreo 5 zile sa iau anticonceptionale yasmine, desigur la recomandarea doctorului..in primele 2 zile nu am avut nimic..dar vad k incep sa ma simt rau..adik simt amar in tot corpul...nu am luat in greutate..nu mananc altfel decat pana acum..insa simt o amareala care vad k nu trece nici cu o tona de lamaie..sa fie oare niste reactii pt. inceput care vor trece?sa le schimb?e cineva care s-a confruntat cu aceeasi problema şi ma poate ajuta?

blondinutza

blondinutza

Buna,

17 Iun 2009, 19:51

poate cnva sa imi spuna si mie knd ar trebuii luata o pauza de la anticonceptionale eu am auzit k dupa 3 luni si eu am depasit termenul asta...Sau pana la urma nu e neaparat nevoie de aceasta pauza....Scz de deranj si ms anticipat:*>:D<

bianca18

bianca18

buna

12 Iun 2009, 19:11

buna..sunt noua pe acest forum:) si vreau sa va intreb despre anticoncep...yasmine" trebuiesc luate toate cele 21 de pastile pt a nu ramane insarcinata?

mikys

mikys

ptr raluca 01

16 Feb 2009, 15:35

iubita,sunt curioasa ce-ai facut pana la urma.s-a oprit menstruatia sau nu?si eu am inceput yasmin ,tot din prima zi de cm si acum sunt la a 8-a pastila si tot nu s-a oprit,este f putin dimineata ,iar toata ziua nimic.te rog da-mi si mie un raspuns....esti singura care intelegi prin ce trec.in speranta ca-mi vei raspunde ,te pup si sanatate multa!

raluca01

raluca01

problema

09 Feb 2009, 16:41

am inceput a folosesc anticonceptionalele yasmine si am luat prima pastila in prima zi a ciclului menstrual si acum sunt la a 10-a pastila si inca am sangerari??aveti vre`o idee despre ce este vorba?a mai patit cineva asa?

tristan

tristan

despre yasmin

23 Ian 2009, 20:45

buna.si eu sunt noua pe aici.am vazut ca vb despre anticonceptionalele yasmin.Hai sa-ti spun ce mi se intampla mie si chiar nu stiu ce sa fac pt k imi este frica de doctorii ginecologi.
Am facut un avort acum trei luni.a fost groaznic...dureri insuportabile...acum este prima luna in care iau aceste anticonceptionale.le am luat din prima zi de menstruatie...este a 13 zi decand le iau si imi curge incontinuu ceva maroniu inchis in rest nu am nici o stare,decat ca mai ma doare uneori spatele si burtica.Acum sunt foarte speriata...imi este teama sa imi iau chiar si un test de sarcina...nu stiu ce sa fac...de ginecologii imi este frica.Voi ce credeti?As putea fi?Ce sfat mi ati da?
Tu Carmen stai linistita aceste reactii pe care le ai tu scrie si in prospect...cica sunt no rmale.

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!