Copilul 1-3 ani

Copilul 1-3 ani - informatii utile despre cresterea, sanatatea, educatia, dezvoltarea si comunicarea cu copilul intre 1 an si 3 ani.

Buna fetelor

Ce parere aveti despre aceste doua articole pentru bebelusi: leagan bebe si premergator copii

0 mesaje

CUMPAR REMICADE . 0747462606.

CUMPAR REMICADE . 0747462606.

0 mesaje

Apa bebe

Ce apa folositi pentru laptele praf? Cat timp o fierbeti?

2 mesaje uriasulultimul mesaj: 29 Aug 2016
by: uriasul
Apa bebe

Recomandari pentru mamici

Firma noastra http://www.lenjeriepatut.ro/ a inceput activitatea in anul 2008 in Oradea, avand ca profil principal productia de lenjerie de pat si tru...

0 mesaje

Gradinite Bucuresti - ce imi recomandati?

Buna,As vrea sa imi dau baiatul al gradinita si nu stiu ce sa aleg. Eu stau in Drumul Taberi, in sectorul 6. M-am documentat putin pe net si am gasit ...

0 mesaje

Buna fetelor!

Va salut pe toate!De curand celui mic i s-a stricat patutul si am decis sa iau un altul dar sincer nu stiu de care sa iau. Sunt atatea magazine online...

2 mesaje monacotowersultimul mesaj: 09 Nov 2016
by: monacotowers
Buna

Recomandare de scaune auto

BunaDupa cum stiti scaunele auto au devenit obligatorii, deci daca aveti o masina si un copilas este ideal sa cumparati scaune auto.Dupa ce am colinda...

2 mesaje monacotowersultimul mesaj: 09 Nov 2016
by: monacotowers
Scaune auto pentru cop...

Pentru mamici Promotie pampers la Emag

De curand am aflat de la “clubul mamicilor” din parc de promotia la pampers oferita de magazinul emag.Nu stiu sa va zic exact cat o sa dureze acea...

0 mesaje

De ce alaptatul nu mai este suficient dupa varsta de 4 luni?

Acest lucru este un pic ciudat, pentru ca alaptarea si laptele matern sunt considerate a fi cel mai bun lucru pe care il poti face pentru bebelusi. Fe...

0 mesaje

Greșeli grave făcute de părinți când copiii refuză să mănânce

Cea mai mare greșeală pe care părinții bine intenționați o fac atunci când vine vorba de hrană este încercarea de a controla dacă și cât d...

0 mesaje

apa plata microbiologic pura

voi ce apa folositi pt hrana bebelusului?(si nu numai)noi in ultima vreme, ne-am axat pe Devin pt ca e microbiologic pura si provine de la un izvor af...

1 mesaje juanmarcosultimul mesaj: 18 Iun 2016
by: juanmarcos
apa

Iritatie de la scutec

Mamici si tatici, voi cu ce il dati pe bebe la fundulet atunci cand e iritat de la scutec? Am tot auzit de tot felul de creme, dar la Mihaita nu a fun...

2 mesaje deliamultimul mesaj: 04 Oct 2012
by: deliam
Iritatie

Ne trebuie bona, ce ne facem?????

la 36 de ani m-am trezit mamica! Dupa oarece inceracri de durata, s-a intamplat si asta. Am o fetita frumoasa si dragalasa si poznasa foc! Nu mi-a fos...

5 mesaje mariastanultimul mesaj: 19 Sep 2012
by: mariastan
mariastan

par pe corp la 1 an

Se (s-a) mai confruntat cineva cu par pe corp la 1 an , fetita,???? ii mai cade sau ramane asa??? Astept un sfat , alinare......

1 mesaje simonafarcasultimul mesaj: 26 Oct 2011
by: simonafarcas
NU ITI FA GRIJI!

copii si pisicile

cum s-ar intelege oare un copilas de 4 ani cu o pisicuta mica? eo idee buna?

1 mesaje lilly_buterflyultimul mesaj: 26 Mar 2012
by: lilly_buterfly
de ce nu?

numele copilului

cum alegeti numele copilului?din familie,al nasilor?

4 mesaje evelinabultimul mesaj: 02 Sep 2015
by: evelinab
Nume copii

Ajutati-ma cu sfaturile voastre

Am un baietel de un an si o luna, si aseara dupa ce s-a culcat la ora 21, s-a trezit dupa vreo 3-4 ore urland. Tipetele si plansul au durat toata noap...

7 mesaje simonafarcasultimul mesaj: 25 Oct 2011
ceaiul de chimen

Pronuntia consoanei "r"

Fata unei colege are 3 anisori si un pic si nu reuseste deloc sa pronunte concoane "ra". Ea saracuta tot incearca, insa nu ii iese. Din ce cauza au co...

1 mesaje scorpion_girlultimul mesaj: 19 Oct 2010
by: scorpion_girl
Este inca micuta

filmat dadaca

oare e o nebunie daca as vrea sa instalez o camera video sa-mi urmaresc dadaca? adica sper ca nu e ilegal sau ceva insa incep sa am dubii cu privire l...

3 mesaje wonderlandultimul mesaj: 10 Mai 2012
by: wonderland
ai tot dreptul

Ce contine trusoul bebelusului?

Voi merge la un botez in doua saptamani, la bebele unei bune prietene. M-a rugat sa o ajut cu trusoul bebelusului, sa fie complet pana atunci, insa eu...

1 mesaje autumnultimul mesaj: 18 Oct 2010
by: autumn
Ai grija

Copil extrem de rasfatat

Sora-mea este disperata din cauza nepoata-mii. Face luna asta 3 ani si a devenit un mic monstru super rasfatat care incepe sa urle absolut din orice, ...

7 mesaje wonderlandultimul mesaj: 10 Mai 2012
este bine

Analize imposibil de facut

Buna, am si eu o intrebare. Cum se pot lua niste analize de sange unei fetite foarte grasute, ale carei vene nu se vad deloc? O amica este disperata, ...

din cate stiu eu, nu

invatul are si dezvat...

dar cum.......????fetita mea are 1 an si 5 luni de cele mai multe ori nu adoarme daca nu este leganata pe picioare......adoarme singura doar atunci ca...

1 mesaje camelia10ultimul mesaj: 06 Apr 2010
by: camelia10
orice invat are si dez...

caut carucior pentru copil de 1 an

Am o problema, nu stiu ce carucior este potrivit pentru copilasul meu de 1 an. As dori un sfat de la mamicile mai experimentate decat mine.Am vazut un...

2 mesaje evelinabultimul mesaj: 02 Sep 2015
by: evelinab
Carucior un an

Nepoata mea inca mananca noaptea!

Am o nepotica de aproape 2 anisori si inca se trezeste de doua ori pe noapte pentru a bea lapte!Sora mnea nu o poate dezvata de obiceiul acesta. Cateo...

7 mesaje wonderlandultimul mesaj: 10 Mai 2012
ei

Femeile sunt tratate ca niste animale pe patul de nastere

Am o prietena care a nascut de curand in Romania.Fetelor nu este posibil ca un doctor sa nu se uite la tine decat in momentul in care ii bagi bani in ...

2 mesaje noemi80ultimul mesaj: 30 Apr 2009
by: noemi80
hy

fata mea de 1 an si 4 luni nu ma asculta

Nu stiu ce sa ma mai fac cu fetita mea,nu ma asculta deloc parca ma ignora total.Fiind primul copil am alintat-o foarte mult de la inceput mai ales so...

13 mesaje lucimateiultimul mesaj: 22 Iun 2011
by: lucimatei
1

parazitii intestinali

I-am facut micutei in vara tratament cu Zentel dupa cateva zile a facut in cacutza niste firicele mici si subtiri de vreo 1 cm.Pe urma a continuat sa ...

2 mesaje gabycarmenultimul mesaj: 05 Ian 2012
by: gabycarmen
Paraziti intestinali c...

vaccinul pneumococcic

Fetelor stiti cumva daca a intrat in programa de la medicul de familie vaccinul pneumococcic ,eu auzisem ca de la 1 ianuarie este gratis.Astept raspun...

2 mesaje nicole8220032003ultimul mesaj: 15 Apr 2009
by: nicole8220032003
Este o rusine ceea ce ...

cum ingrijim dintisorii de lapte

buna sunt Cristina mamica unui baietel de un an si jumatate pe care in fiecare zi incerc sa-l conving ca pasta de dinti nu se mananca daca aveti vreun...

12 mesaje simonafarcasultimul mesaj: 25 Oct 2011
Pana la 3 ani NU!

votati o printesa

buna fetelor, am o rugaminte la voi, roberta este nepotica mea si participa la campania tedi. daca vreti puteti sa o votati la http://www.aventuratras...

2 mesaje cotucaultimul mesaj: 19 Dec 2008
by: cotuca
votat!

cum il educam fara bataie?

E rasfatat si plange daca nu ii dam sa manance doar ce vrea, cum il educ fara sa planga si fara sa se supere? Cand se apuca de plans plange ore in sir...

lasa-l sa se calmeze

Nepotelul meu are 2 ani si nu vorbeste

de adaugat este faptul ca se uita foarte mult la desene animate si nu se joaca prea mult cu alti copii...in schimb parintii lui vorbesc cu el cand au ...

sa stii

Copilul meu musca.Este rasfat??????

Buna. Am un copil de 1 an si 2 luni si este foarte rasfatat. De la un timp musca pe toata lumea , nu stiu cum sa-l dezvat de acest lucru. Daca voi ave...

11 mesaje simonafarcasultimul mesaj: 26 Oct 2011
INDOAIE NUIAUA CAT E C...

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!