Copilul 3-6 ani

Copilul 3 - 6 ani - informatii utile despre cresterea, sanatatea, educatia, dezvoltarea si comunicarea cu copilul intre 3 si 6 ani.

Recomandare gradinita sector 3

Eu am folosit atunci cand mi-am dat copilul la gradinita o recomandare de pe forum a unei mamici, care mi-a mai dat poi pe privat alte cateva amanunte...

0 mesaje

Amintiri dragi din copilarie

Va mai amintiti? Cand eram mici purtam uniforme, cravate de pionieri si matricole la scoala, mancam portocale si banane doar de Sarbatori - dar ne buc...

0 mesaje

Alimentatia copilului si rolul multivitaminelor

Cum vrem sa fie copiii nostri? Sanatosi, voiosi, plin de energie, educati, norocosi, frumosi, iubiti s.a.m.d. Pentru ca cei mici sa creasca mari si sa...

0 mesaje

Gradinite Bucuresti - ce recomandati?

Buna,As vrea sa imi dau baiatul al gradinita si nu stiu ce sa aleg. Eu stau in Drumul Taberi, in sectorul 6. M-am documentat putin pe net si am gazit ...

0 mesaje

Recomandare scaune auto

BunaDupa cum stiti scaunele auto au devenit obligatorii, deci daca aveti o masina si un copilas este ideal sa cumparati scaune auto.Dupa ce am colinda...

2 mesaje monacotowersultimul mesaj: 09 Nov 2016
by: monacotowers
hy

Scoala de dans popular?

Buna dragelor, caut o scoala de dans din Bucuresti, care sa predea si dansuri populare pentru copii. Rog doar raspunsuri din experienta, ca pe Google ...

1 mesaje lililascarultimul mesaj: 26 Sep 2014
by: lililascar
stop and dance

Mini-gradi La AITA

„In drum spre gradinita”- Grup de socializare in regim de gradinita pentru copiii cu TSA – Descrierea proiectului:Se va forma o grupa de 6-8 cop...

1 mesaje lililascarultimul mesaj: 26 Sep 2014
bravo

PitiClic - joc educational

Buna ziua,am un baietel de 4 ani si 3 luni care a invatat si inca invata si se joaca cu PitiClic. Orice alte jocuri am incercat nu i-au placut atat de...

5 mesaje lililascarultimul mesaj: 26 Sep 2014
piticot

tuse luata de la gradi

Buna fetelor,Baietelul meu de 4 ani a "reusit" sa ia o frumoasa raceala de la gradi... Acum, situatia nu e asa grava, dar mi se rupe inima cand il aud...

3 mesaje andree_aultimul mesaj: 29 Ian 2014
by: andree_a
Sirop bun pt tuse pt a...

Carti pentru copii

Am nevoie de sugestii de noi carti si edituri pentru copii, ca sa mai diversific lecturile de seara :) Chiar si tineri scriitori romani m-ar interesa....

1 mesaje wonderlandultimul mesaj: 10 Feb 2012
by: wonderland
eu m-as axa

igiena orala la copii

am un baietel de 5 ani si jumatate si are dintii foarte cariati...chiar daca il spal pe dinti si am grija de dintisorii lui. stiu ca va schmba dintii ...

12 mesaje iri_vultimul mesaj: 06 Oct 2011
by: iri_v
spalat pe dinti la gra...

pisu' i pe ea in somn la 5 ani

Am o fetita care face 5 ani in august de la 8 luni a facut kk numai la olita iar pamparsi i-am dat definitiv jos la 3 ani jumate pana la 4 ani jumate ...

2 mesaje doralol24ultimul mesaj: 12 Sep 2010
by: doralol24
probleme cu trezitul n...

Am gasit un loc pentru copii

Zilele trecute am fost la Ferma Animalelor din Pantelimon si copiii mei au fost incantati. E un loc in aer liber cu o multime de animalute domestice. ...

9 mesaje vis_de_catifeaultimul mesaj: 16 Iul 2015
by: vis_de_catifea
Animatori Petreceri Co...

Copilul meu vine acasa trist si plangand..

copiii i-au spus ca e urat , cat intelege el din acest termen? Ce inseamna in perioada gradinitei cum se contureaza in mintea lor termenul de urat si ...

1 mesaje lilly_buterflyultimul mesaj: 26 Mar 2012
by: lilly_buterfly
sa stii ca trebuie sa ...

bronsita aspatiforma

ce stiti despre medicamentul numit singulaire? cat dureaza tratamentul?

1 mesaje sebilikultimul mesaj: 30 Ian 2012
by: sebilik
singulaire

Poate sa-ti cada parul la doar 7 ani?

Fetita fratelui meu are 7 ani si a inceput sa-i cada parul. Cumnata mea crede ca e vre-o problema pe fond psihic pentru ca abia a inceput scoala. Ati ...

3 mesaje wonderlandultimul mesaj: 28 Sep 2011
by: wonderland
speram

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!