am si eu o intrebare..va rog sa-mi raspunda CINEVA

by: zeffyxz
buna la toti cei din forum..
am 22 ani, viata sexuala mi-am inceputa acum recent(adik la 22 ani)
ne intelegem bine eu cu iubitu meu in viata de zi de zi..dar cand e sa ajungem in pat ...hmm..nu merge bine...el imi zice k ma doreste k vrea sa faca dragoste cu mine, dar eu nu simt nimic...
si ma intreb de ce nu primesc nicio placere, poate din cauza asta k e la inceput abia si toate placerile vin pe parcurs sau poate fi alta cauza..???
merci anticipat...pupici

ya_ya

ya_ya

buna

29 Sep 2007, 12:37

intrebarea care s epune..tu te exciti ?..adik atunci cand va sarutati , cand va mangaiati?....daca nu ..inseamna ca tu esti problema dar nu neaparat in sensul rau...ci doar nu te atrage fizic, iti place va intelegeti bine dar nu exista atractie fizica- lasa-l.
daca te exciti dar el nu reuseste sa pastreze asta sau chiar sa amplifice starea pe parcursul actului sexual ...atunci e vina lui sau nu va potriviti..iar:)

eu_danny

eu_danny

?

30 Mai 2007, 23:47

daca desverginarea aa fost mai lipsita de delicatete, probabil ca acum ti-e teama de actul sexual.
un preludiu mai lung, mai multa tandrete in relatie si mai ales comunicare; incearca sa discutati despre problema ta!

saitan

saitan

de adaugat

24 Apr 2007, 15:08

foarte bune sfaturile pe care le-ai primit
citeste si postul meu de aici : http://www.ele.ro/messages_5414.html
nu este neaparat sa fii frigida. esti tanara, nu te grabi, esti la inceput.
ba chiar te rog sa nici nu te gandesti macar ca ai putea fii frigida! exclude asta din plan ;)
gandeste NUMAI POZITIV.
O sa reusesti cu siguranta.

ps: si daca spui ca ai gasit care era problema...ACUM S-A INDREPTAT SITUATIA ? :)

saga

saga

hm.....

15 Mar 2007, 14:15

sincer atractia exista sau nu,nu ai cum sa inveti sa fi atrasa de cineva,daca nu exista acea scanteie acea dorinta cred ca te straduiesti degeaba sper sa existe,daca nu sorry for you,dar sigur ai intalnit baieti cu care vb dar nu ai atractie sa nu te gandesti la ei ca la un posibil iubit e tocmai lipsa acelei chimi sti cineva spunea si adevar graia"NU EXISTA FEMEIE FRIGIDA CI DOAR BARBAT NEPRICEPUT! sper sa nu supar dar nu are nimeni dreptul sa te faca sa te simti vinovata ptr. asa ceva,aricum eu i-ti doresc numai bine!

gabriela_grig

gabriela_grig

nu e vina ta

08 Feb 2007, 00:20

cred ca partenerul tau e de vina.poate ca preludiul e prea scurt sau nu e asa cum iti doresti tu!ai incercat sa vb cu el despre asta?nu va fi usor acest lucru pt ca el se va simti ofensat,asa ca incearca sa ii sugerezi cum ti.ar placea tie,poate reusesti asa.poate ca tu vrei sa faceti dragoste,in timp ce pt el e doar sex!in cazul asta nu mai e nimic de facut.dar daca esti sigura ca te iubeste,atunci ai multe sanse sa treci peste acest hop.multa bafta!pupik

anonima

anonima

problema?

20 Ian 2007, 10:13

am aceeasi problema.......numai ca dureaza d 6 ani..........poate este frigiditate desi medicii nu prea pun diagnosticul acesta fetelor atat d tinere

kristinik27

kristinik27

usurel

22 Dec 2006, 21:39

nu cere prea mult de la tine...usurel..vei vedea ca lucrurile se schimba..mai lasa-ti corpul sa se obisnuiasca..si prietenul tau sa te ajute mai mult...simte momentul si nu te panica" de ce nu"..ptr ca astfel de lucruri se intampla..insa vei vedea ca..cu multa rabdare si "indemanare"..vei ..veti reusi

elvi

elvi

....

17 Dec 2006, 14:35

dak ai gasit ce trebuia atunci e bine,chiar f bine.....

zeffyxz

zeffyxz

zeffyxz

17 Dec 2006, 10:05

...nu facem de mult timp, pt k in primul rand ne vedem si rar, si poate e si vina mea, poate exista o frica oarecare in mine, santem deschisi unul fata de altul...
un grand merci pt comentariile voastre. eu zic k am gasit unde e greseala.
poop!!!!!!!!!!!!!!

iagupov

iagupov

:P

15 Dec 2006, 15:21

repetitia e mama invataturii...chiar si aici....

elvi

elvi

te-am mai intrebat...

15 Dec 2006, 15:20

lui i-ai spus ce problema ai?sau doar ai vrea?acum iar o intrebare indiscreta..faceti sex de mult timp?atunci cand faceti el incearca sa se simta cat mai bine?si sa termini cat mai repede uitand de tine?sunt intrebari la care exista raspunsuri...dar trebuie sa vina de la tine si sa iei atitudine...nu sa rabzi...cam asa faci in timp ce el...chiar el se simte bine?

elvi

elvi

sincer...

15 Dec 2006, 15:17

iti place de el...te simti bine cand incepe sa te atinga...nu te trec fiori,nu te excita?si sincer i-a spune la ce te gandesti tu cand incepe?aveti un anumit program cand faceti sex?tu ai initiat vreodata o partida intre voi doi...ai avut vreo ideea despre ce ai vrea sa-ti faca sau ce sa faci tu?poate sunt prea indiscreta dar te intreb...te-ai masturbat vreodata?te-ai atins vreodata...asa ca sa-ti cunosti tu propriul corp inainte de toate si sa-ti dai seama ce-ti place...uite astea sunt niste detalii care ar fi bune...sau ti-e jena sa vorbesti cu el,te temi sa nu-l jicnesti?

iagupov

iagupov

e simplu

15 Dec 2006, 15:17

important e sa nu t grabesti...sa nu gusti toata bucata de tort;)....comunicati,ai rabdare si incearca lucruri mereu noi,s-ar putea sa te surprinzi p tine insati...fii putin egoista....:)

zeffyxz

zeffyxz

....

14 Dec 2006, 20:30

exista un preludiu..e atent cu mine,..dar cred k e nevoie de MAI multa atentie..mangaieri,atingeri...nu stiu ce detalii sa-ti dau...

elvi

elvi

uite....

14 Dec 2006, 18:35

asa cum spunea si agent_00757 trebuie sa faca ceva in privinta asta el dar si tu...eu vreau sa te intreb intre voi exista prludiu,te magaie...incearca sa vorbesti f deschis cu el sa-i spui ce se intampla cu tine si cu corpul tau,sa-i spui ca ai nevoie de atentie in caz ca nu ti-o acorda...da-mi mai multe detalii dak vrei si incerc sa gasesc o solutie...nu ca as fi eu nu stiu ce de experimentata dar din experienta pe care o am poate te pot ajuta

agent_00757

agent_00757

amandoi

14 Dec 2006, 16:50

vorbiti mai mult despre ce vreti,spune-i ca vrei sa te atinga ASA, iti place spune-i, nu iti place spunei

zeffyxz

zeffyxz

buna

14 Dec 2006, 00:12

va multumesc pt parerile voastre..
si totusi...? in cine persista problema?

elvi

elvi

incearca....

07 Dec 2006, 17:02

sa nu te mai gandesti ca nu o sa simti nimik atunci cand o sa ajungi in pat cu el..poate teama care te preocupa este instalata acolo la tine in subconstient si atunci cand vrei sa faci dragoste reapare...nu te lasa sa te bucuri de moment...de obicei la inceput e cam neplacut,asta depinde si de organism....ce sa spun...discuta cu el..parerea mea dar ai grija sa-i spui in asa fel inacat sa nu-l jicnesti...

agent_00757

agent_00757

macar putin

06 Dec 2006, 16:51

Cum stimulezi o femeie care nu are orgasm? O femeie care nu simte placere intra adesea intr-un blocaj din cauza nelinistii si a fricii.

In asemenea cazuri, barbatul trebuie sa o ajute sa se destinda, sa-i redea increderea; el trebuie sa fie deosebit de atent cu ea, sa o linisteasca, sa acorde o deosebita importanta jocurilor erotice din timpul preludiului si sa-i sublinieze frumusetea corpului.

El mai trebuie sa stie sa o mangaie in locurile intime; multe femei ajung mai repede la orgasm printr-o stimulare manuala sau orala, decat prin penetrarea propriu-zisa.

agent_00757

agent_00757

pe parcurs??????

06 Dec 2006, 16:42

cum drak o faci cu el,daca nu simti nimic?????
poate simti pe la 60 de ani (batranetea)
1 schimba-l
2 du-l la cursuri

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!