anticonceptionale-sarcina?

by: ana_maria1988
buna,de cva timp sunt fff ingandurata,am tot citit despre pilule si am aflat ca exista sanse sa ramai insarcinata chiar daca iei pilule!ce sanse as avea io sa raman insarcinata daca iau pastilele regulat(nu am uitat nici una)de 9 luni fara intrerupere?pls rsp!!!

eva31

eva31

Depinde de pilule.

27 Apr 2011, 00:44

Dar cele de ultima generatie, nu Diane35, protejeaza total impotriva unei eventuale sarcini.

maiana

maiana

...

19 Ian 2011, 03:24

Cred ca orice metoda prezinta riscurile sale. Oricum in cazul tau e bine recomandarea fetelor caci scaunele moi nu sunt de bun augur.
Mergi la medic!

viviene

viviene

sarcina

16 Ian 2011, 21:20

sarcina este posibila in cazul oricarui contraceptiv. niciunul nu ofera protectie 100%
uita-te si la modul de administrare. de ex la pilule, in cazul unei tulburari gastrointestinale e posibil sa ramai fara protectie.
prezervativul daca se rupe, la fel, nu mai esti protejata etc
eu de-asta am si ales inelul contraceptiv (mai ales ca implantul nu e o varianta, mi-e frica de ace) pentru ca nu stau de grija lui, il pun si am si uitat de el pana la pauza.

redriri

redriri

posibil

14 Ian 2011, 23:24

Nu este exclus daca le elimini din organism inainte sa-si faca efectul.
Eu am avut ceva probleme asemanatoare si-am apelat la inelul contraceptiv in locul lor tocmai pentru ca nu mai e nevoie sa le iau la ore fixe si nu mai exista posibilitatea sa le elimin in cazul in care stomacul meu nu suporta un fel de mancare de ex.

ana_maria1988

ana_maria1988

sanse

20 Mai 2010, 09:35

problema e ca de cva timp am scaune moi mai tot timpul dar nu mereu la 2 ore dupa ce iau pastila!s-a intamplat si sa am dupa ce iau pastila!ce se poate intampla???

tashulina

tashulina

Sansele

20 Mai 2010, 09:30

sa ramai insarcinata in cazul in care iei anticonceptionale corect (zilnic, aprox la aceeasi ora, fara sa le amesteci cu antibiotice sau alcool, fara sa ai varsaturi sau scaun moale 2 ore dupa administrare) sunt extrem de mici, de sub 1%.

Chiar crezi ca esti atat de ghinionista?

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!