Anticonceptionale

by: semika
In ce masura te afecteaza daca folosesti prea mult timp anticonceptionale? Am auzit de la cateva prietene ca exista riscul de a te ingrasa de la ele, este adevarat?

amelinte90

amelinte90

Anticonceptionale

28 Sep 2011, 11:12

Sunt de acord cu Eva31.Am luat si eu anticonceptionale si mi'a reglat ciclul menstrual.Dar nu am luat decat o luna si atat.Mi'a fost frica sa iau mai mult.

semika

semika

am mai auzit si eu

26 Sep 2011, 11:01

legat de fertilitate, cel putin o prietena care foloseste de foarte mult timp, mi-a spus ca daca ar vrea sa aiba un copil, ar trebui sa renunte la anticonceptionale cu cateva luni de zile inainte

eva31

eva31

Depinde

26 Sep 2011, 01:37

Anticonceptionalele in general regleaza ciclul menstrual si e putin probabil ca pe urma sa ramai sterila. Dar eu stiu ce anticonceptionale lua prietena si ce alte probleme medicale avea. Dar anticonceptionalele au efecte adverse pe termen lung, de la ingrasare pana la cancer.

japonialove

japonialove

te poti ingrasa

08 Iun 2011, 14:18

de la anticonceptionale sau exista riscul sa nu mai poti face copii; o prietena a folosit timp de vro 6 ani anticonceptionale si acum are probleme cu fertilitatea si sta numai in teste si in controale

Dieta Nicoleta Luciu
Dieta Nicoleta Luciu
diete-sanatoase.ro

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!