Buna seara!

by: al3csutzza
Am si eu o intrebare...anticonceptionalele sunt o metoda de protectie sigura?Cel putin,daca sunt luate asa cum trebuie.Sau ar trebui folosita la inceput si o a2a protectie,cum ar fi prezervativul?As dori mai multe informatii despre acest subiect,va rog.Multumesc anticipat:)

hookey

hookey

dc tot se discuta de antibebe..

09 Nov 2008, 23:54

vreau si eu sa intreb ceva..iau anticonceptionale de 3 ani...in acest interval am schimbat 3 feluri..insa nu am facut pauza...exista vreun risc? vreau un bebe in viitor indepartat si vreau sa stiu cu cat tipm inainte trebie intrerupte?

pisi

pisi

alexuta,

25 Sep 2008, 12:28

in prima luna de folosire, pastilele contraceptive nu te protejeaza contra unei sarcini nedorite, ci d-abia incepand din a doua luna de uz. deci foloseste prezervativul in prima luna in paralel cu pilula contraceptiva.

succes!

silsan

silsan

.....

24 Sep 2008, 18:55

Anticonceptionalele sunt la fel de sigure ca si prezervativul adica se poate intampla oricand sa ramai insarcinata.Am avut ocazia sa cunosc persoane care cu tot cu anticonceptionale recomandate de medic au trebuit sa faca avort.Cred ca la unele persoane functioneaza foarte bine teoria fructului oprit:"Lucrurile care nu se pot face aceea isi doresc mai mult".Cred de asemenea ca nu este nevoie neaparat de ejaculare intravaginala si ca orice barbat are o limba mare si umeda (mai umeda si fina ca si penisul) cu care isi poate satisface cu brio partenera.Se poate introduce limba in vagin si prin miscari regulate se poate imita linistit o penetrare.Ideea este ca in timpul unui act sexual cel mai importanta este stimularea clitoridiana cu limba.De ce?
1.Pentru ca aduce mai multa placere si se ajunge mai usor la orgasm
2.Nu este nevoie de mijloace contraceptive(asta nu inseamana ca nu trebuie sa existe deloc penetrari cu penisul).

eden

eden

....

24 Sep 2008, 09:28

Cea mai sigura metoda contraceptiva este abstinenta!
:D

lonah

lonah

.

10 Sep 2008, 13:39

depinde de contraceptive. majoritatea totusi in primele zile recomanda o metoda suplimentara de contraceptie. acelasi lucru este recomandat daca apar varsaturi sau esti deranjata la stomac cat timp le iei. cel mai bine este sa consulti ginecologul. nu lua nimic fara niste analize sau un control in prealabil. in plus medicul ginecolog iti poate recomanda ce anticonceptionale sunt bune pt tine

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!