De vorba cu plasticianul - Dr. Cristian Nitescu

Ai nelamuriri sau vrei sa afli mai multe detalii legate de o anumita interventie estetica? Dr. Cristian Nitescu, medic primar in chirurgie plastica si estetica, iti va oferi raspunsul dorit, in termen de 48 de ore.

As vrea sa stiu ...

by: dubluveve
Buna ziua! As vrea sa stiu, va rog, cam ce perioada de vindecare ar fi in cazul unei operatii de rinoplastie. Am un prieten care ar fi interesat sa faca aceasta operatie insa ii este teama ca ar dura prea mult vindecarea. Multumesc!

drnitescucristian

drnitescucristian

Operatia de rinoplastie

19 Nov 2014, 10:34

Buna ziua!
Dupa operatia de rinoplastie pacientul poate avea disconfort legat de umflarea fetei, a ochilor, disconfort legat de faptul ca nu poate respira pe nas, dar NU acuza DURERE!

Dr.Cristian Nitescu

catalinaiulia

catalinaiulia

rinoplastie

17 Nov 2014, 20:12

Buna seara!
Apropo de rinoplastie,ce inseamna ca nu doare? Banuiesc ca dupa ce anestezia trece,locul doare.

dubluveve

dubluveve

Multumesc!

29 Oct 2014, 16:16

Va multumesc pentru raspuns, domnule doctor! Este foarte importanta si ma bucura precizarea pe care ati facut-o la final - "Operatia nu doare".

drnitescucristian

drnitescucristian

Raspuns- operatia de rinoplastie

28 Oct 2014, 18:09

Buna ziua!
Exista o perioada de recuperare chirurgicala (pana la vindecarea
propriu-zisa) de cca.8-9 zile. Perioada de reinsertie sociala (sa te intalnesti cu colegii sau prietenii fara a atrage comentarii) este de cca. 17-18 zile de la operatie.
N.B. Operatia de rinoplastie NU DOARE!

Dr. Cristian Nitescu

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!