ajutati-ma putin ....

by: iliubesc
pe scurt,relatie de 3 ani,certuri zilnice,indiferenta,colac peste pupaza mi-a plecat si afara cateva luni anuntandu-ma cu 2 zile inainte...au fost si momente frumoase nu pot sa neg,altfel nu stateam! dupa un timp am zis stop,eram satula d indiferenta lui,de felul lui copilaresc d a iubi,am intalnit altul kre e painea lui Dumnezeu,credeam k gesturile astea romantice exista doar in filme! ex-ul e inca afara,a aflat dar nu a miscat un deget sa ma recastige,face pe ranitul si p inselatul,a acceptat despartirea recunoscand k a gresit f mult si poate voi fi si eu fericita iar eu stau si ma mir cat sunt d "prostuta" k ink ma mai gandesc la el si mor d ciuda k mi-a dat drumul asa usor...nici nu stiu c mai simt! nu pot sa fiu 100% cu gandul in nici o parte,unul e bun,altul nu dar mie tot la rau imi sta capul, e doar obisnuinta? sau ar trebui sa incerc sa ma impac....e rau cu rau dar e si mai rau fara rau???eu cred k dk eram in locul lui cu primul avion eram acasa sa iau c e al meu...mai ales dk eram vinovata! nu am vrut sa ii dau o lectie cu asta , kiar am vrut sa pun punct...nu prea am reusit :(

eva31

eva31

Vezi-ti de viata ta actuala.

02 Apr 2011, 01:10

De ce crezi ca in strainatate statea singur, neconsolat si cu poza ta sub perna? Daca te-a lasat sa pleci este pentru ca si el isi facuse o alta relatie in strainatate si, din orgoliu, nu ar trebui sa renunti la un barbat ca actualul pentru unul ca fostul.

tashulina

tashulina

Daca

26 Feb 2010, 10:47

te vei concentra suficient pe ce are de oferit noul iubit, vei uita sigur de fostul.

iliubesc

iliubesc

va multumesc

26 Feb 2010, 05:24

ca m-ati ascultat,d sfaturi si pareri!!!!gandindu-ma foarte mult la faimoasa intrebare: cum poate o femeie sa se simta speciala cand barbatul d langa ea o trateaza ca pe o fiinta normala? am sa incerc sa il pastrez pe noul,sa il iubesc pt ca merita :)

strumfy3k

strumfy3k

Interesant

25 Feb 2010, 23:29

In ziua de azi trebuie sa ai cel putin 2 relatii ... Normal .. 3 ... . Prima ... care sa te asculte sa te iubeasca .... ..sa ai cu cine te mai certa ... a 2-a ... sa te inteleaga ... sa aiba si ea o relatie la fel ca, a ta ... a 3-a .... Pt sex ... Ce nu iti ofera cele 2 iti ofera cea` de a 3-a ... .. dar ... pt a .. tine minte .... tot este in felu urmator ... : Celui care ii pasa mai putin de o relatie detine controlul ! .... Dar sa nu fi prea indiferent/a ..

alexandras

alexandras

..

25 Feb 2010, 17:18

ei, eu cred ca inca te mai gandesti la ala pentru ca poti accepta ca a renuntat la tine atat de usor. nimic mai mult, orgoliul asta

nymphetamines

nymphetamines

cred ca e mai mult obisnuinta

25 Feb 2010, 13:27

si iti spun asta din proprie experienta... foarte mult timp, fiind intr-o relatie deja de un an cu un baiat, m-am gandit la fostul, cu care statusem 4 ani. cu fostul din fericire am ramas amici, ceea ce m-a ajutat mult, pentru ca de fiecaredata cand il revad imi dau seama ca, desi mi-e dor de el, locul meu nu mai e langa el, si ca actualul imi ofera mult mai multe, si l-as putea iubi mult mai mult doar daca as putea renunta la amintirea fostului. e greu sa renunti la cineva alaturi de care ai stat atat. chiar daca e rau, probabil ati avut si momente frumoase, pe care ti le amintesti cu drag. dar daca l-ai revedea, ti-ai da seama ca in prezent ai primi mai mult rau. parerea mea: acorda-i o sansa celui nou, si lasa trecutul in spate.

tashulina

tashulina

Stii cum e

25 Feb 2010, 10:58

cand te obisnuiesti cu ceva rau si apoi ti se pare un mod de viata? Asa ai patit si tu.

Sfatul meu? Nu-l alege pe niciunul. Stai putin timp singura si vezi ce simti. Si apoi va fi usor.

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!