Am nevoie de un sfat

by: liadelia
Hello,
Povestea mea e cam asa:am avut o relatie minunata cu un baiat.Au fost doi ani de amintiri de neuitat si dragoste nebuna.A fost dragoste la prima vedere,de la prima intalnire ne intelegeam din priviri si simteam ca il cunosc de o viata.A urmat prima noapte de dragoste...absolut minunat,era primul meu iubit!
In ultimul timp nu ne-am mai inteles eu am devenit foarte geloasa si poate l-am sufocat......Ne-am despartit si atunci am simtit cum lumea mea se prabuseste.......
Au trecut 2 luni si nu-l pot uita ,nu pot trai far el si simt ca nu mai pot respira.......simt un gol in suflet cand nu-l simt langa mine..
De curand suntem inr-o relatie ciudata in care mai e cu cineva si cu mine si .......ne intalnim dar pe ascuns.....el mi-a spus ca in ceva timp vom fi la fel ca inainte,dar ceva in mine imi spune ca nu va fi asa.....
Eu plang tot timpul si de curand am avut o cadere nervoasa,e groaznic fara el.....nu pot respira
De ce nu pot trece peste......de ce nu-l pot uita.........de ce-l iubesc din ce in ce mai tare cu fiecare secunda?
Cand nu o sa mai simt durerea asta sfasietoare?

luna44

luna44

Totul tine de tine

11 Sep 2011, 21:29

Nu trebuie sa te rezumi la o singura persoana in viata ta,care poate sa iti readuca zambetul,trebuie sa te bucuri si sa constientizezi si pe ceilalti din jurul tau,si nu prea tarziu,ci acum,cand pe el nu il ai alaturi,priveste-ti familia prietenii,cere le sfatul,cerele ajutor,si petrece timp cu ei,ocupati timpul in mod placut,suferinta e foarte grea,dar tu din cate am inteles nu ai gresit cu nimic,mergi inainte,nu tie o sa-ti fie rau,ci lui .. tu nu ai facut decat sa-l iubesti,sa fi acolo cand a fost nevoie,trezeste-te,pana nu pierzi si pe alti care sunt acolo si nu ii vezi,pe urma vei regreta ..

eva31

eva31

Nu poti.

10 Apr 2011, 04:55

Asta e, a fost vina ta ca ai devenit prea geloasa. Acum, daca nu poti sa te desparti de el, ar fi bine sa accepti noua postura de a treia roata de la bicicleta si sa incerci sa ii arati ca te-ai schimbat. Poate ca el a vrut asa pentru ca avea nevoie de lamuriri in privinta relatiei cu tine.

seagull

seagull

oh doamne!

31 Oct 2008, 11:31

mi se sfasie inima si ma enervez in acelasi timp cadn vad atatea femei care sufera din iubire... dar iubirea de sine unde e? am suferit si eu atat cand aveam 17 ani... dar imi place sa cred ca dupa o anumita varsta iti mai vine mintea la cap si realizezi ca faptul ca xulescu nu te iubeste nu e un capat de drum. si ca tu esti mult prea importanta pentru a lasa un barbat sa te joace cum vrea el. da, am suferit si la 24 de ani... vreo saptamana... caci refuz sa cred ca un barbat e mai important decat propria mea persoana, propria mea viata si propria mea fericire. daca nu ma vrea inseamna ca nu ma merita

egodog

egodog

asculta ce spui...

26 Oct 2008, 12:46

"e groaznic fara el, nu pot respira"... chiar nu poti respira? eu vad ca inca esti aici si scrii mesajul asta... ok, inteleg, e foarte greu, dar nu groaznic! de ce nu te gandesti putin si la tine? ai facut un fel de obsesie pt el, dar de ce nu incerci sa faci o obsesie pt tine? nimeni in lumea asta nu merita sa fie iubit mai mult decat te iubesti tu, pe tine. timpul vindeca totul, durerea nu o s-o mai simti atunci cand o sa accepti ca nu merita sa plangi pt el si cand o sa realizezi ca viata nu se termina cu fiecare barbat care nu ne iubeste asa cum ne-am dori.

pisi

pisi

riana,

14 Oct 2008, 02:22

nu poti fugi de dragoste la nesfarsit. dragostea nu este un sentiment pe care sa-l putem controla si programa.

riana_look

riana_look

sfat preventiv

09 Sep 2008, 11:51

Pentru fetele care vor sa iubeasca!

cand lumea se prabuseste , nu mai stii care e sensul vietii. Il cauti mult timp chiar si ani... mai ales dupa o varsta...
Eu una nu mai stiu pt ce traiesc si daca trebuie sa ma mai chinui.imi doresc sa se sfarseasca TOTUL. pt ca de la cel pe care il iubesc cred ca vreau totul sau NIMIC. Sa nu fiti ca mine. Sa nu iubiti ca asta va distruge!
Fugiti de dragoste atata timp cat puteti. Cred ca este o iluzie... si daca nu e , va deveni intr-o buna zi...

riana_look

riana_look

Pentru fetele care vor sa iubeasca!

06 Sep 2008, 12:08

cand lumea se prabuseste , nu mai stii care e sensul vietii. Il cauti mult timp chiar si ani... mai ales dupa o varsta...
Eu una nu mai stiu pt ce traiesc si daca trebuie sa ma mai chinui.imi doresc sa se sfarseasca TOTUL. pt ca de la cel pe care il iubesc cred ca vreau totul sau NIMIC. Sa nu fiti ca mine. Sa nu iubiti ca asta va distruge!
Fugiti de dragoste atata timp cat puteti. Cred ca este o iluzie... si daca nu e , va deveni intr-o buna zi...

lusica

lusica

pt cele care au nevoie de un sfat

04 Sep 2008, 23:35

pt toate fetele tinere si frumoase care sunt geloase si suparate si nu poate sa uite .Doamne da voi nu aveti o prietena de suflet care sa va fie alaturi da mama mai mama fa o cafea cu mama si spune-i tot ce ai pe sufletel gaseste-ti o ocupatie iesi cu prietenii ,fa tot ce faceai inainte de a-l cunoaste linge-ti ranile o luna 2 ,3 chiar daca doare o sa treaca da ce-i aia sa iasa cu mine pe ascuns nu tata ori totul ori nimic da ce sa te injoseseti asa doamne fereste presupun ca esti tanara da pe google apoi cautare pe yoga esoteric si e acolo in stanga la subtitluri ceva legat de familie si vezi acolo ca e ceva legat de gelozie si citeste si iar citeste si iar citeste articolul ala si vezi ca osa-ti treaca gelozia de tot lasa eseuri lasa tot si cauta articolul ala eu cred ca l-am citit de 50 de ori pana l-am inteles si am ajuns la concluzia ca asa e cum scrie acoloeu sunt mai batrana decat voi si ajunsesem de numai dormeam noaptea ma uitam sa vad de unde vine dimineata in ce parte o ia era cat pe ce sa o iau razna dar am ajuns la articolul ala si citindu-l incontinuu mi-a trecut asa deodata .Ia faceti si voi asa si mai vorbim dupa aia bafta si sa FITI IUBITE

gulia

gulia

ESEU

03 Sep 2008, 16:24

Draga Laura,nu poti sa postezi acel Esseu aicea? M-ar interesa si pe mine foarte mult.
Multumesc,Giulia

piccione

piccione

Curaj !

02 Sep 2008, 19:45

Draga mea, mi-i se rupe sufletul cand vad prin ce treci! Nu stiu cati ani ai, cati ani are el, dar o sa vezi ca va fi si bine! Nu dispera, poate locul tau nu e alaturi de un om care te face sa suferi atat. Despre senzatia de "nu pot respira", ce pot sa -ti spun, stiu cum e, de parca ai avea un bolovan care te apasa pe piept. Va trece, stiu ca ti-i se pare imposibil acum, dar tebuie sa-ti faci curaj, sa te detasezi un pic. Daca mai e cu altcineva, lasa-l in pace, el stie ca poate reveni la tine oricand are chef, nu mai fii la dispozitia lui tot timpul. Stiu ca il vrei inapoi, dar chiar merita? Atata timp cat vei fi subjugata de el, nu vei putea cunoaste pe altcineva, nu vei permite altcuiva sa te iubeasca. Uneori, cand batem la o usa si nu se deschide, e un semn ca poate nu e usa potrivita! Te rog, nu te mai chinui si nu-l mai lasa nici pe el sa te chinuie. Vei gasi pe altcineva, care sa te iubeasca si care sa nu te imparta cu nimeni. Nu dispera, lumea nu se termina cu el, chiar daca asa ai senzatia acum. Spera in mai bine,iesi, plangi daca vrei, dar nu mai fii dependenta de el, iti face rau. Mai vorbim! Succes!

liadelia

liadelia

...

02 Sep 2008, 14:19

Ii inebunesc pe toti din jurul meu cu asta...astazi am aflat din noua ca de cand m-a adus pe mine acasa e cu ea...de mine se plictisea imediat si cu ea petrece atata timp...simt ca mi se frange inima de mii de ori,el pur si simplu isi bate joc de mine!Atat face ...loveste intr-un om care e deja la pamant...
Imi spune tot timpul ca eu sunt egoista si ca nu-i doresc fericirea...doare atat de tare cand fericirea lui nu e langa mine...Ma loveste exact cand vede ca ma ridic un pic,ii place sa ma chinuie iar eu simt ca nu mai am puterea sa fac ceva!
Am crezut ca lucrurile se vor schimba dupa weekend dar el s-a intors la ea...de ce exista oameni fara suflet,de ce exist oameni care te lovesc cand esti la pamant?oameni care se presupune ca te-au iubit...cu ce am gresit?Tot ce am facut a fost sa incerc sa-i fie bine lui,nu mi-a pasat de mine! Si uite ce rasplata primesc!
Nu-i doresc nimanui ce simt eu...nu vreau sa-mi plang de mila,nu e asta...e doar durerea mea care creste in fiecare zi,care-mi sfasie sufletul!

liadelia

liadelia

Aceeasi durere

02 Sep 2008, 10:28

Imi tot spune ca atunci cand m-a cunoscut nu eram asa sufocanta si nu ma suparam din orice si asteapta sa revin la ce am fost................
Voi ce credeti,vom mai fi impreuna?
Stiu ca decizia corecta ar fi sa renunt de tot la el......dar nu cred ca pot........... Mi-e frica de singuratate si am ajuns sa-mi fie teama sa-i spun "la revedere"......as vrea sa ramana cu mine pt totdeauna............nu vreau sa fiu singura fara el!

liadelia

liadelia

si iar durere

02 Sep 2008, 10:26

Ieri ne-am vazut si acelasi lucru,nu am puterea sa scap din vraja lui are ochii atat de frumosi dar atat de rai........Era grabit si a plecat imediat! Am aflat apoi de la o prietena ca a fost 5 ore la el acasa cu fata aia inainte sa vina la mine (prietena respectiva e vecina cu el).............am simtit dinm nou gelozie si durere sfasietoare......i-am visat impreuna si m-am trezit cu un gol in suflet si plangand.........
Nu inteleg ce vede la ea........nu exagerez cand spun ca e foarte urata ..chiar e! El mi-a zis ca stie ca-i urata,ca nici nu se compara cu mine,ca eu sunt frumoasa iar ea doar interesanta..... dar sta cu ea asa de chestie, ! am vazut din intamplare un mesaj de la ea pt el si mie mi se pare o fata indragostita......si as fi preferat sa nu vad nimic caci si asta ma bantuie acum!
Eu i-am oferit totul pe tava,este foarte sigur de iubirea mea si de faptul ca nu o sa mai ies cu nimeni..........asa ca el profita din plin! Cu toate ca stiu ca nu ma iubeste ca se joaca si ca nu o sa se mai intoarca la mine.........inima mea tot spera !
Am petrecut ultimele doua weekenduri la mare impreuna si au foat minunate........dar tot la ea s-a intors si nu stiu de ce......

liadelia

liadelia

Din nou durere

02 Sep 2008, 10:14

Stiti,alaltaieri am fi implinit 2 ani impreuna.......inca nu pot intelege de ce s-a terminat! De ce trebuie sa am regrete si sa analizez relatia pana in cel mai mic detaliu?As vrea atat de tare sa dau timpul inapoi si in unele momente sa procedez altfel,poate nu am fi ajuns aici? de ce femeile au tot timpul sentimentul ca nu au facut destul iar ei arunca toata vina pe umerii nostrii?
Dimineata ma trezesc cu un sentiment apasator de singuarate si simt ca nu pot respira,nu stiu daca vi s-a intamplat.......dar e groaznic ........noaptea e atat de lunga si trista dar dimineata si e plina de durere ,singuratate.
Il vreau atat de tare inapoi si cu cat ii arat mai mult ca-l iubesc cu atat el e mai sigur de iubirea mea si se joaca.......incerc sa fiu indiferenta dar cand il privesc in ochi ma topesc,tot corpul imi tremura si ochii mi se umplu de lacrimi.Cand sunt cu el plutesc iar cand pleaca de langa mine simt un gol in suflet.
Am crezut ca iubirea iti aduce fericire dar din contra iti aduce numai si numai durere! .....stiu ca poate va plictisesc cu ce scriu aici,aceleasi lucruri,ca mi-e dor de el, ca nu pot trai fara el,dar asta simt...............

piccione

piccione

Eseu!

31 Aug 2008, 19:26

Draga Laura, nu ai putea sa postezi eseul aici? Inteleg ca este ceva f. interesant, poate va fi de folos multor persoane. Merci!

ruxxy

ruxxy

de ce sa suferi si sa plangi ??

28 Aug 2008, 13:02

imi pare rau pentru suferinta ta ,din propie experienta stiu ca e greu dar asa cum au spus si fetele incearca sa iti gasesti alte activitati si sa mai uiti.timpul vindeca toate ranile desi mereu vor ramane cicatrice.mai ales ca a fost si primul barbat din viata ta e si mai greu dar poate asa a fost sa fie .stiu cum e ,spui ca ul altul ca el nu vei mai gasi ,un altul mai bun ,mai frumos ,mai generos ..etc nu exista dar te asigur eu ca mai sunt si altii,la fel gandeam si eu si uite ca am gasit si acum sunt fericita.ai incredere in tine so o sa vezi ca pana la urma o sa fie bine!capu sus si zambeste!daca ii zambesti vietii si ea iti va zambi tie!mult succes!

liadelia

liadelia

delia.andreea@yahoo.com

28 Aug 2008, 12:27

as vrea daca poti sa-mi trimiti eseul...............va multumesc tuturor pt sfaturi.
Incerc sa ma ridic uneori dar tot ce fac e sa ma afund si mai rau....nu stiu daca vreodata o sa treaca...nu am mai simtit asa pt nimeni si nimic!

laura_rosa

laura_rosa

eseu

28 Aug 2008, 11:25

te rog trimite mi si mie eseul.... lauritabonita22@yahoo.com multumesc

hildegaard_f

hildegaard_f

Eseul...

28 Aug 2008, 08:57

As vrea si eu eseul...te rog! ...anna.marcu@yahoo.com .Merci mult!

riana_look

riana_look

pentru laura

28 Aug 2008, 07:37

sa-mi trimiti si mie eseul te rog pe riana_look@yahoo.com

riana_look

riana_look

e greu si te cred...

28 Aug 2008, 07:34

Iti trebuie rabdare , iti trebuie un anticearcan,iti trebuie un fard si o scena de teatru. Incearca sa fii vesela in preajma lui.
Cand esti singura plangi cat poti de mult sa te descarci. Si daca nu reusesti sa-l aduci inapoi la tine, poate d-zeu a vrut asta...Poate va incearca sau te incearca doar pe tine sa vada cat esti de puternica...

liadelia

liadelia

Candva am fost doar noi

27 Aug 2008, 12:10

nu,am fost doar noi doi.......................pana acum doua luni.................
feicare clipa e din ce in ce mai greu fara el.................uneori nici nu mai pot respira din cauza durerii................cum sa scimb lucrurile in mai bine?Nu mai am rabdare ca timpul sa rezolve..............

pisi

pisi

lia,

27 Aug 2008, 11:31

te gandesti mult prea obsesiv la el. incearca sa-ti traiesti viata ancorandu-te in activitati care iti fac placere sau alaturi de prietenii cei mai dragi, si vei vedea ca-ti va fi mai usor sa treci peste aceasta despartire.

as avea o intrebare insa: cand te-ai cuplat cu el, el era deja angajat in cealalta relatie?

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!