Am si eu nevoie de un sfat...

by: albinutza_r3a
acum 2 zile m-am despartit de prietenul meu cu care am locuit 3 ani si putin.Motivul a fost unul copilaresc,dar ne-am certat f rau.Nu ne-am inteles noi prea bine dar totusi ne iubeam.Am mai fost despartiti de vreo cateva ori,dar dupa doua zile ne impacam(el venea la mine).De data asta a zis k este definitiv.Eu nu pot trai fara el...cum pot sa fac sa ne impacam?Sunt disperata...nu pot sa dorm,nu mananc,ma gandesc numai la el....etc

eva31

eva31

Sfat

10 Apr 2011, 04:45

Stai asa, ca nu pricep ceva. Cum poti iubi un om cu care nu ``te intelegi prea bine``? Cred ca ceva nu prea functiona in relatia voastra sau poate era doar atractie fizica si nu iubire. Si in cazul asta, nu prea ai cum sa il recuceresti.

zapacita25

zapacita25

lasa-llllllllll

16 Ian 2009, 12:38

dragutzo nu a inventat el mersu pe jos!!! poti fara el la fel de bine sau poate chiar mai bine...eu m-am desp de iubitu meu dupa 5 ani!!!si cand a plecat mi-a zis k ink ma iubeste dar gata sa terminat trebuie sa fim puternice si sa mergem mai departe nu are rost sa stai sa bocesti eu dupa ce m-am desp de el am inceput sa ies tot mai des in oras si nu e mult timp e cam o sapt dar nu am mai vb nu ne-am mai vaz fiecare cu viata lui!!! nu uita k viata e asa cum ne-o facem te pup numa bine!!!

ladybug

ladybug

cum te putem ajuta noi?

05 Ian 2009, 17:38

era melodia aia de la Nelly Furtado care mie imi place foarte mult "Turn off the light" si la un moment dat spune "where is your logic? who do you need?"
capul sus. vei trece si prin asta. nu-l lasa sa se joace cu sentimentele tale. mai bine lasa-l in trecut si vezi-ti de viata ta.

albinutza_r3a

albinutza_r3a

au trecut trei saptamani

16 Dec 2008, 15:38

nu mai rezist..as face orice sa ma impac cu el.un prieten comun a vorbit cu el si a zis ca vrea sa imi mai dea o sansa dar dupa revelion...azi m-a sunat si am vorbit cu el...a zis ca nu vrea sa mai auda de mine...chiar nu stiu ce sa mai cred...a zis ca uneori se gandeste sa imi mai dea o sansa,dar dupa cateva minute se razgandeste, ca el nu vrea sa stea alaturi de mine ca eu nuoare a vrut doar sa ma incerce sa vada daca eu il mai iubesc...ajutati-ma va rog din suflet....

seagull

seagull

poti sa traiesti si fara el

28 Nov 2008, 14:39

un barbat nu inseamna toata viata ta. este foarte greu, te cred, dar nu este groaznic, si nu este sfarsitul. nu am ce sa-ti spun decat sa apelezi la prieteni pentru ajutor si pentru a te sustine in aceste momente. o sa treci si peste asta, vei vedea

alexandraaa

alexandraaa

Capul sus!

28 Nov 2008, 13:22

In cazul asta poti citi 1001 articole de genul "Punct si de la capat", dar care din pacate nu te vor ajuta cu nimic. Important e sa cauti in tine puterea si ratiunea si sa intelegi ca viata ta nu se termina aici. Stim cu totii ca nici o despartire nu este usoara, oricare ar fi parametrii in care se consuma.
Ceea ce mi se pare absolut absurd in ceea ce ai scris sunt cuvintele "Eu nu pot trai fara el...". Ba poti, si chiar iti poate fi mai bine decat cu el! Nu te subestima si considera-te o femeie independenta!
As putea sa iti spun mult mai multe, dar cuvintele sunt de prisos in situatia asta!
Un ultimul lucru, nu uita ca pentru noi cel mai important barbat este urmatorul! :)
Ai grija de tine!

Top 10 diete nesanatoase
Top 10 diete nesanatoase
diete-sanatoase.ro

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!