As vrea un sfat! cum sa o recuceresc?

by: cristi26
Daca sunte-ti buni sfatuitori m-as bucura sa ma puteti ajuta, sa-mi recastig iubita, dupa o despartire care m-a marcat.Am inteles dupa o vreme care a fost motivul adevarat al despartirii.Ne-am iubit un an de zile, fara certuri fara probleme majore si dintr-o data totul s-a naruit

eva31

eva31

Nu cred ca mai ai sanse

10 Apr 2011, 04:43

Poate ca ea si-a dat seama ca relatia voastra nu e tocmai ce cauta ea si nu mai vrea sa fie cu tine, indiferent ca te-ai schimbat sau nu. Asta e, gaseste-ti pe altcineva. Cu ea se pare ca nu mai ai sanse. Si probabil ca te tine ca prieten doar pentru ca ii e greu sa iti spuna ca nu vrea sa fiti nici macar prieteni. Dar daca insisti, e posibil sa auzi si asta.

yrya

yrya

a doua sansa???

20 Ian 2009, 19:36

Daca te iubeste si ai insemnat ceva pt. ea atunci iti va acorda a doua sansa...daca NU....atunci bati la porti inchise si trebuie sa uiti si sa mergi mai departe. Iti tin pumnii.

yrya

yrya

scuze

20 Ian 2009, 19:34

Scuze cristi!!!.....cand am accesat prima data pagina ta nu mi-a aparut decat prima parte...fara amanunte si replici ulterioare. De aceea ti-am scris prima replica.

yrya

yrya

Hmmmmmmmmmm

20 Ian 2009, 19:31

Prea putine amanunte cristi !!...daca doresti sfaturi trebuie sa spui intreg adevarul. Sunt multe povesti aici pe forum din care poti invata tot atat de multe. Citeste....trece informatiile prin suflet si , daca esti suficient de onest cu tine insuti, poti gasi multe raspunsuri. Dar daca vrei sfaturi la obiect atunci spune tot ce te doare....tot ce s-a intamplat intre voi si vei primi raspunsuri din care poti alege. Succes!!

lorena24

lorena24

sfatul meu

27 Nov 2007, 10:08

Din punctul meu de vedere,daca ai iubit-o cu adevarat..atunci mai incearca,dar intre timp va trebui sa te asiguri ca nu are pe altcineva.Poate nu mai vrea sa se impace cu tine,fie pentru ca are pe altcineva,fie pentru ca are nevoie de o pauza sa se gandeasca(la tot ce-a fost si daca mai merita sau nu sa mai continue)iar un alt 3 motiv...ar putea fi.. chiar parintii ei...poate nu sunt de acord cu relatia voastra,datorita distantei dintre voi..prin urmare..incearca sa iti dai seama care e motivul si incearca sa te vezi cu ea,sa ii ceri iertare si sa ii spui ceea ce simti pentru ea...incearca sa ai o discutie cat mai sincera.Iar apoi e mai bine sa ii lasi timpul necesar gandirii,ea este cea care va decide daca mai vrea sau nu sa continue,dar pentru asta nu o mai bombarda cu telefoanele( devii stresant ,nu placut).Dupa o anumita perioada de timp,incearca din nou s-o abordezi daca nu isi schimba parerea,atunci..resemneaza-te si accepta ca poate din pctul ei de vedere..iubirea nu mai exista..

minona

minona

HM

24 Nov 2007, 14:57

Man si eu am experienta. Si eu am trecut prin ce ai trecut tu. Si o sa mai treci aproape ca ti-o pot garanta din pacate fiindca io pana am realizat ca mai tre sa inveti cate ceva din esecurile astea am mai patit-o ca deh...asa e omu. Sfatul meu e asta, ai gasit o data mana cereasca, poti sa o mai gaseshti. Io am gasit-o de mai multe si la fel ca tine n-am stiut sa profit. Invatza din greseli si data viitoare vei reushi sa o pastrezi. Sanse nu ai sa o faci sa se razgandeasca. Las-o in pace sa respire (cateva luni) si sa se distreze si daca dupa ceva timp se razgandeshte atunci poti sa te hotarashti ce sa faci cu ea. Pana atunci treci peste si vezi-ti de viatza, incearca si cu alte fete, cine stie?

cristi26

cristi26

stiu ca tre sa fiu barbat

23 Nov 2007, 18:52

Am avut multe relatii la viata mea(am 26) dar nici un caz nu a fost ca si acesta.Sa stiu cat de mult tinea la mine(la bine si la greu) si eu am profitat in subconstient si am pus problemele mele pe 1 loc si pe urma pe ea.
Si amicii mei care o cunosc ca ne putem impaca, doar ca si ei sunt implicati putin si sfaturile lor nu ma ajuta, am incercat, si chiar ma incurca

cristi26

cristi26

daca as sti ca ea o gresit.

23 Nov 2007, 18:47

Daca ea m-ar fi inselat sau stiu eu ce ar fi facut, sa fie indiferenta, nu m-ar chinui asa, dar stiu ca ea a fost mana cereasca,pana la capat mi-a oferit totul.De aceea mi-e asa greu sa trec peste.

minona

minona

Parerea mea

23 Nov 2007, 18:38

Eu am fost cu ea 2 ani jumate. A fost frumos. Am facut tampenii si greseli, a facut tampenii si greseli. Asa a fost sa fie. Sufera, invata, urmatoarea!
Nu te mai umili atata si nu mai fi asa indecis. Mai rau faci, ii provoci repulsie trust me, comportandu-te asa ca un baiat plin de nevoi si cershetor de emotii.
Accepta ca eshti barbat. Comporta-te ca atare altfei nu vei avea succes la femei.
Move on! Merita! Trust me!

minona

minona

Parerea mea

23 Nov 2007, 18:35

Mai, pot sa spun ca ma aflu intr-o situatie similara! Numai ca ea s-a despartit de mine si chiar a doua zi s-a cuplat cu un altul...crek respectivu e doar un bandaj emotional si oricum nu crek au viitor impreuna tocmai pe motiv ca s-a aruncat asa repede intr-o relatie cu bagaj emotional din cea veche. Acum ma apeleaza pe mess iar eu ii dau cu flit usor, asa ca oarecum cred ca o inteleg pe prietena ta.
Ideea e asta: ai luat o decizie, destul de importanta, asuma-ti responsabilitatea, sufera ce suferi, invatza din greseli si mergi mai departe. Este extrem de greu sa reinvii o asemenea relatie, daca vei reusi sa fii iar cu ea nu va dura mult. Exceptiile sunt prea putine ca sa rishti sa-ti pierzi atat timp pretios cu o singura fata.
Eu unu am inteles asta, am suferit de m-au gasit toti dracii, fiindca daca nu suferi la intensitate maxima ci doar asa cu tzaraita o sa ia o gramada pana iti trece. Pot sa zic ca acuma ma simt mult mai bine! Am invatzat din greselile facute, ii respect decizia, vreau sa se distreze cu tipu ala dar fara sa ma implice si pe mine. Nu ma regasesc in nici unul din tipurile de foshti descrisi pe site si nici nu vreau sa fiu asa si crede-ma nici tu nu vrei.

cristi26

cristi26

dece eram asa stresat?pt ca:

23 Nov 2007, 18:33

pai sa ma intelegi iti spun asa:am lucrat pe timp de vara intr-un loc slab platit, ea e din BM eu din SM si faceam naveta la ea,2-3 ori pe saptamana, m-am obisnuit,a inceput sa nu-mi mai permit sa o scot in oras f des,sa ma ocup de ea asa cum am vrut eu,ne-am hotarat sa merge in vacanta la mare in august.eu in iulie am aflat ca nu mai pot merge,mi-au aparut examene in
august asa ca am lasat-o sa mearga cu mama ei.
Recunosc ca am neglijat-o, cand vb cu ea la tel o expediam repede,daca nu intelegea ceva la mine ma enervam repede,cand avea probleme minore le tratam aproape cu indiferenta(prin asta eu am incercat sa o fac si pe ea sa trateze problema cu o anumita indiferenta)dar s-a suparat.
Cand am terminat cu examenele mi-a murit tatal intr-un accident, am fost distrus....ea a fost langa mine...inca o luna.Atunci am inceput sa fiu si mai nesuferit decat inainte.
Iar cand ne-am despartit eu defapt am vrut sa (nush ce am vrut)sa-i dau o lectie-a vb urat cu mine, s-a enervat pe mine( adevarul e ca orice cuvant ne la locul lui ma irita)si atunci i-am spus sa-mi stranga lucrurile ce le am la ea si atat, si nu am mai cautat-o vreo 3 zile-asteptand sa ma sune ea

cristi26

cristi26

da este foarte greu!!!

23 Nov 2007, 18:26

de 2 luni incerc sa-mi repar gresala sau mai bine spus greselile, sa-i demonstrez ca m-am schimbat, dar nici o sansa, vorbim la telefon tot a2-a zi, cel mai des o sun eu(si ea din cand in cand).Ea mi-a zis ca defapt nu o iubesc, ci mi-e greu ca m-am obisnuit cu ea si acu-s singur(si sunt singur din toate punctele de vedere,in tara,nu in lume).Dar nu este asa o iubesc cu toata fiinta mea si nush cum sa o fac sa-mi acorde a-2-a sansa.Tine la mine dar dragostea ce a fost intre noi s-a naruit datorita mie(pe buna dreptate, am inteles cu greu lucrul acesta)

qloty

qloty

dragule

23 Nov 2007, 15:32

ai facut o greseala si acum iti pare rau....
Dar.... de ce erai asa de dtresat incit sa te desparti de o fata cu care te intelegea asa de bine?
Cam greu sa o mai convingi acum.

cristi26

cristi26

.

23 Nov 2007, 13:31

Am fost cu ea un an de zile in care nu ne-am certat deloc, totul a fost frumos, acu 2 luni ne-am despartit din vina mea, am fost prea stresat si i-am spus sa ne despartim, dintr-o prostie, pe urma mi-a parut rau, am tot incercat sa o impac sa-i spun ca nu am vrut asta, dar degeaba,2 luni la rand tot incerc sa ne impacam, am fost deacord cu greu sa-i fiu prieten, sa nu o stresez zilnic cu telefoane, sa-i arat ca m-am schimbat.Am inteles ca ce a fost frumos intre noi din cauza mea si a circumstantelor sau naruit.Vreau sa o recuceresc,cum?orice fac,nu e bine, ma doare indiferenta ei, dar nu vreau sa o pierd definitiv

Dieta Nicoleta Luciu
Dieta Nicoleta Luciu
diete-sanatoase.ro

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!