:| buna ......

by: coraliu
eh...am si eu o relatie de 2 ani si 8 luni...a fost cu multe probleme..dar iubirea exista si acum..am fost si despartiti timp de 4 luni dupa primele 2 luni de relatie.a reusit sa se schimbe ,dar mi-a facut toate ce se poate face intr-o viata intreaga.am fost si inselata si mintita si de toate.nu prea am incredere in el..dar totusi ne iubim fff mult.stiu k ma iubeste si incearca sa faca ca relatia sa mearga dar e tanar are 19 ani iar eu 18.inca nu stie ce vrea de la viata.lucreaza,face facultate munceste si la casa...am incercat sa stam mai mult timp impreuna.a renuntat la facultate la zi pt a sta acasa si a munci ca sa ne intalnim mai des...dar parca totul o ia razna...a inceput sa-mi reproseze de fiekre data knd ne certam din lucruri marunte si prostesti..kte lucruri a facut el pt mine..si nu mai suport si-a schimbat comportamentul..se enerveaza,zbiara,vorbeste urat,,,astept sugestii :( cum sa rezolv.?.akuma i-am dat si pauza dar sincer ma afecteaza pe mine mai mult..in loc sa dau pauze mai bine il las liber!? ....

eva31

eva31

Ce tanara si ce naiva esti.

10 Apr 2011, 04:17

In dragoste nu exista nici tradare si nici minciuna. Asta, daca intr-adevar e dragoste si nu o modalitate de a-ti petrece timpul liber. Cred ca cel mai bine pentru tine ar fi sa iti vezi de facultatea ta pentru ca barbati se mai gasesc.

coraliu

coraliu

mersi de sfaturi

10 Nov 2009, 18:45

de 1000 de ori am zis k e ultima data...dar totdeauna se face altceva..si cel mai enervant lucru dintre toate e k...ne certam doar din vina lui...nu sunt perfecta nu voi fi niciodata...da tot ce urasc ca inselatul mintitul urletele...sunt facute de cel pe kre il iubesc cel mai mult..nu am dat niciodata motive de cearta si nici nu o sa dau...stiu doar sa pun piciorul in prag knd e cazul.dar de obicei adik tot timpul cedez ..iubirea e enorma si din partea lui si din partea mea.nu e vorba de varsta...ca sa fie iubire intre adolescenti..e acolo si a fost singura kre ma facut sa trec peste vorbele mele..am asteptat sa se skimbe k doar era un barbat k toti barbatii [pigs] si s-a skimbat pt mine pt el..pt aman2 si nu inteleg cum se face k din iubirea asta ies certuri atat de urate kre duk la despartire........:|

tashulina

tashulina

La varsta asta

10 Nov 2009, 11:34

nu stiu cat de mult intelegi dintr-o "relatie adevarata". Voi v-ati cunoscut la 16 respectiv 15 ani. Erati 2 copii care au crescut impreuna.

De abia de acum incolo vei lua viata in piept. Insa indiferent de varsta, un lucru nu trebuie sa existe in nici o relatie: lipsa de respect.

beautifull

beautifull

Mai incearca

10 Nov 2009, 11:11

O persoana sigur nu este nervoasa de la nimik .. Dar oare nu te-ai pus pe ginduri ka este nervos de la aceea ka are prea multa okupatie,prea mult munceste,intelegi,nu are odihna,iar aceasta odihna trebuie sa i-o oferi tu..sa-i oferi satisfactie,sa-l inkurajezi pt k este greu asa kind totul sta pe kapul tau..Cel mai bine ar fi sa-l intelegi,sa-l ajuti sa-l inkurajezi,dar tie trebuie sa-ti promiti ka o vei face pt ultima data,pt k a facut sa te doara..Incearca ultima data ku el,uneori treebuie sa gindesti si rational nu doar ku inima pt k daka ar fi sa o askultam doar pe ea,am ajunge distruse mental,psihologic.Stii la ce duce pauza?la despartire,de asta ori esti ku el ori te desparti nu te juka,pe el poate la fel il doare.Oferiti-va ultima sansa,poate problema este si in tine...

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!