"ochii care nu se vad se uita" oare???

by: okishori
Ne-am cunoscut in Anglia vara trecuta, au fost 2 luni de vis pt amandoi, a venit timpul sa ne intoarcem in tara si...eu in bucuresti el in oradea, cam mare distanta nu? eee...am vb destul de des aproape 6 luni, mi-am dat seama ca il iubesc din tot sufletul meu si ca celebra zicala "ochii care nu se vad se uita" nu prea avea crezare, in acest timp a venit in buc de 2 ori, ultima oara sa isi ia adio pt ca va pleca in anglia definitiv(crede) si spunandu-mi ca nu insemn nimik pt el, sau poate nu indeajuns de mult incat sa schimbe ceva in viatza lui, ca a tinut la mine la inceput dar ca s-a terminat, ca asta a fost ultima oara cand ne-am vazut. Si acum ce fac cu disperarea asta din mine, ce fac cu nodul asta din gat, ma mintit sau chiar nu insemn nimik pt el? Sa mai sper sau sa ma impac cu ideea? Fetelor AJUTOOOT!!!

h_ralu

h_ralu

wyllma

17 Iun 2008, 14:17

Eu am fost intr-o continua lupta pentru supravietuire ...am divortat si mi-am luat viata de la o...fara nimic,pe strazi....Dar acum sunt destul de bine,contruind timp de 2 ani....reconstruindu-ma pe mine insami...
Ce va fi?Ce va vrea Dumnezeu...
Te simt...te inteleg...Dar nu este corect fata de tine insati...Eu cred ca intr-o buna zi ,vei putea simti din nou,finalul va fi altul...Te pup,cu drag

wyllma

wyllma

h_ralu

15 Iun 2008, 18:10

...ma intristeaza sa citesc despre tine ca inca simti acel gol sufletesc...incearca sa-ti gasesti refugiul in ceva care sa te poata distrage! Stiu ca e greu, dar...incearca!Asa cum am scris: m-am refugiat in munca pana la epuizare, in studii(postuniversitare),am mai tot timpul ocupat.Ce-i drept,inima mea este inca departe,dar vreau sa sper ca,poate, asa a fost sa fie: sa intalnesc ceea ce mi-am dorit,chiar daca n-o sa am langa mine ,,iubirea''...daca ii e bine...ma bucur pentru el...pastram ,inca ,legatura telefonica...sper sa-l mai vad, chiar daca rar si fugitiv, dar am inteles ca drumurile noastre merg in paralel si nu pot sa le schimb cursul... am sa raman in suflet cu acea ,,simtire''ce mi-a inundat fiinta ,acea durere dulce ,pe care-odata, poate, o-ntalnesti in viata si care va ramane-n sufletul meu cat va dura calatoria mea terestra si,sper,si dincolo de ea...M-am ,,substituit''rolului pe care-l am in aceasta viata! Cateodata, gandesc, ar fi fost necesar si vointa din partea cealalta,dar...nu vreau sa provoc durere altora in schimbul fericirii mele..,,Fi intotdeauna ceea ce esti, iar daca aceasta nu e de ajuns pentru cineva, acel cineva nu e de ajuns pentru tine''

wyllma

wyllma

13 Iun 2008, 16:48

...ma las purtata pe aripile timpului...incerc sa gandesc la raza soare ce-mi va mangaia ,poate sufletul,...ma bucur c-am intalnit iubirea si numai gandul ca a fost in viata mea ma face sa merg mai departe...am sa revin!

h_ralu

h_ralu

pentru WYLLMA

13 Iun 2008, 12:42

Au trecut ani de cand nu am mai vorbit...Ce faci?Cum esti?Da-mi un semn de viata,as vrea sa stiu daca iti este bine....Eu am trait intens,dramatic...dar sunt impacata cu mine....Eu si cu baiatul,intr-un singur suflet...In rest,nimic...un mare gol,in suflet...
Astept un semn de la tine...

wyllma

wyllma

h_ralu...

04 Iun 2008, 21:26

...iubirea exista ,o simt clocotind in mine...departarea m-a facut sa o accept asa , sa fiu mai realista si sa inteleg ca ,,asa a fost sa fie''...tinem legatura telefonic...ne-am mai vazut, desi foarte rar...am incercat sa ma impac cu ideea ca ,,mai mult nu va exista''...sentimentele lui?...poate ca sunt mai mult... ,,fraterne''...desi , din cand in cand imi mai zice ca ma iubeste, dar numai dupa ce-i zic eu...poate nu vrea sa ma raneasca...nici eu nu mai stiu...eu m-am refugiat in munca si studii...lucrez mult+cursuri...cateodata ma simt ca un robot...alteori, ma mai cuprinde acel dor sfasiitor si plang...si iar ma-ntorc in munca...

vanghelis007

vanghelis007

Salut

02 Iun 2008, 21:55

Ce sant dragele mele tipetele acestea sfasietoare?S-a lovit cineva la deget?Parerea mea personala este ca nu trebuie neaparat bagat in gura.Exista pentru asta un departament mecanic sef, care repara degete, inimi si alte obiecte lovite, pierduite sau aflate in diferite etape de neantizare.Si sa stiti, o spun tare si hotarat:ochii care nu se vad se uita.Dar puteti folosi in locul lor un avatar dragut, sau poza proprietate personala, cand erati mica si ati fost fotografiata pe burtica, sau aceea de adolescenta, bust, cu palaria trasa pe sprancene, care va face sa semanati cu Zorro

h_ralu

h_ralu

Pentru Wylmma

30 Mai 2007, 10:56

Buna !Ce faci?Cum mai esti?Am trecut prin atat de multe lucruri unele frumoase,dar marea majoritate urate...Astept un mesaj de la tine...Imi e dor sa vorbim...Sper ca ai descoperit FERICIREA!Ralu

wyllma

wyllma

h_ralu...

18 Aug 2006, 12:57

Cum o mai duci?
Eu ,cred, ca ma apropii de ceea ce se cheama final!Mi-era teama sa accept acesta ca pe-o realitate!Dar cred ca ...totusi... nevazandu-se ochii, se lasa acoperiti de conul de umbra, care duce la eclipsarea iubirii!Ne sacrificam propiile sentimente in favoarea celorlalti!Desii doare acut,ma rog sa pot trece peste aceste momente!Asa cum mi-a zis candva (,,ca-i voi ramane vesnic in suflet'')asa-mi va ramane si mie iubirea pentru el! N-a fost sa fie in aceasta viata...oare va mai exista o alta?Incep sa obosesc...sa sper...

sonik

sonik

cu permisiunea vuastra as dori sa spun ceva

30 Iun 2006, 19:31

sincer sunt surprinsa de povestile vuastre ........si eu am avut o relatie la distanta , el era fuarteeeeeeeeee departeeeeeeeee in america iar eu pai in europa :)) cred ca ideea de ochii care nu se vad se uita .......e o aberatie sau un test pentru cei care nu se iubesc . eu am avut o relatie de un an pe internet cu acest barbat ..........un an in care nu aveam speranta sa il vad , si totusi dragostea l-a facut sa ma caute ,si la numai 2 saptamani dupa ce ne-am vazut nu ne-a fost greu sa decidem sa ne casatorim , iar acum avem niste ani buni impreuna casatoriti si fericiti...........mai fetelor eu asta vreau sa va intreb ,e dragoste cea ce simtiti sau obsesie, sau vise de romane de dragoste ..........acum pentru duoamnele casatorite ........dragele mele nici eu acum nu mai simt emotia de la inceput (e imposibil sa fi mereu spontan si distractiv tupa atatia ani ) dar nici nu ma agat de aventuri ........care in realitate nu aduc nimic .........nu va vad ca sunteti cu amantii fericite ........puate amadoi trait emotia aventurii ....va place adrenalina dar sunt sigura ca acolo nu e dragoste ......pentru ca daca era ,si asta e valabil pentru tuate nu mai stateati pe ganduri nici voi si nici iubitii vostri .......mi-se pare oribil ca va place sa va chinuiti astfel emotional si ........ce e si mai rau va chinuiti si familia (puate sotul e un nemernic , dar copii nu merita sa traiasca astfel de lucruri)
sper sa va faca sa reflectionati , cea ce consider eu realitatea , e frumos sa visezi , dar nu e recomadabil sa traiesti din vise .........

wyllma

wyllma

alexandra...si pentru cei care ...

10 Iun 2006, 17:49

...au simtit iubirea...pentru ceea ce nu se va intampla niciodata...Simt durere in suflet cand ma gandesc la o iubire ce va ramane pentru totdeauna in inima mea si atat!Nu cred ca cineva vrea sa uite ceva dumnezeesc...o iubire pura care va ramane imprimata pentru totdeauna in viata ta!Nimic nu o va putea inlocui...dorul va fi vesnic...

alexandrandra_1977

alexandrandra_1977

cred că nu se uită

08 Iun 2006, 09:56

Citind ceea ce aţi scris aici m-am regăsit în mare parte în una dintre poveşti
Acum 2 ani m-am îndrăgostit de un coleg de serviciu, în codiiţiile în care sunt căsătorită şi am şi un copil.... el nu era căsătorit la vremea aceea, avea o relaţie.
Ceea ce s-a întâmplat între noi a fost fulgerător, atracţie maximă, iar eu aş fi fost in stare să bag mâna în foc că mie nu mi se poate întâmpla aşa ceva
Ceea ce am simţit pentru el nu am simţit pentru nimeni nicodată, a fost o perioadă furmoasă, cu săruturi furate, pe holurile serviciului, declaraţii minunate, telefoane în care ne spunem cât de dor ne este .... a fost super dar mi-a mi-a fost prea frică de ceea ce simţeam pentru el şi l-am cam ţinut la distanţă......aşa a trecut aproape 1 an, şi în momentul în care m-am hotărât să-i spun şi eu ce smiţeam pentru el este foarte serios, era deja prea tâtziu....prietena lui rămăsese însărcinată.... Nu vreau să vă spun ce am simţit în momentele acelea, dar nu puteam să-i reproşez nimic pentru că între noi nu a fost niciodată mai mullt decât relaţie sufletească, iubire nebună dar nu sex
Am hotărât să termin şi puţinul care era între noi, pentru că nu vroiam să iau bărbatul altei femei, şi tatăl unui copil care urmasă să vină pe lume. el a încercat să-mi explice, dar am considerat că nu mai are rost....
Ultima oară când ne-am văzut a fost acum 6 luni, ironia sorţii a făcut să ne sărutăm de "la revedere" în acelaş loc în care ne-am sărutat şi pentru pima dată....
Ceea ce vreau să vă spun este că dacă iubeşti cu adevărat OCHII CARE NU SE VĂD NU SE UITĂ....
Amintirile cu el nu poate să mi le ia nimeni, iar sentimentele pe care încă le am pentru el, PROBABIL se vor pierde prinre amintiri şi vor face loc altora.....Cert este că îmi este un dor nebun de el, aş vrea măcar pentru un minut să-l văd, să-i aud vocea....căci de ochi nu mai am ce să spun..."mă urmăresc tot timpul ". ÎMI DORESC DIN TOT SUFLETUL SĂ-L UIT, SĂ PĂSTREZ DOAR CE A FOST FRUMOS DAR NU POT.....

wyllma

wyllma

H_ralu

24 Mai 2006, 23:43

Multumesc pt.sfat, dar...e tare greu sa am ce-mi doresc!E mult prea complicat...Cred ca trebuie sa-mi duc crucea pana la capat!

h_ralu

h_ralu

wyllma

24 Mai 2006, 11:46

speranta moare ultima...cred ca am obosit sa sper ,dar in acelasi timp stiu ca pt asta traiesc si ma bucur de aceste simple lucruri si amintiri...e tot ce ne ramane in viata ...amintirea a tot ce a fost frumos...Tu daca poti lupta pt ce ai si nu uita ca mai bine o clipa de fericire decat o viata plina de tristete si fara IUBIRE>>>
eu nu pot dar tu ai toate motivele sa reusesti...si renunta la ceea ce nu vrei...

h_ralu

h_ralu

wyllma

24 Mai 2006, 11:46

speranta moare ultima...cred ca am obosit sa sper ,dar in acelasi timp stiu ca pt asta traiesc si ma bucur de aceste simple lucruri si amintiri...e tot ce ne ramane in viata ...amintirea a tot ce a fost frumos...Tu daca poti lupta pt ce ai si nu uita ca mai bine o clipa de fericire decat o viata plina de tristete si fara IUBIRE>>>
eu nu pot dar tu ai toate motivele sa reusesti...si renunta la ceea ce nu vrei...

_bianca_

_bianca_

fetelor ...

21 Mai 2006, 16:12

nu puteti schimba ceva? nu puteti sa fugiti acolo unde va zice inima ?! eu cred ca daca intr-adevar sunteti fericiti doar impreuna faceti orice sacrificiu sa fie posibil !
daca va iubiti cu adevarat impreuna veti fi impliniti,dar dragostea la distanta e prea dureroasa ... eu m-am convins de asta si imediat ma intorc acasa si n-am sa mai plec de langa el!
e buna si despartirea pentru ca atunci iti dai seama daca poti sau nu trai fara acea persoana,dar trebuie sa aiba un sfarsit si despartirea,sa ai siguranta ca in final vei ajunge in bratele lui si vei ramane acolo! altfel e doar suferinta si nefericire !
daca puteti schimba ceva si merita nu mai stati pe ganduri,ganditi-va ca ati gasit ceea ce ati cautat si fara de care nu puteti fi fericite !
bafta si va doresc sa aveti parte de dragostea celui pe care il iubiti !

wyllma

wyllma

speranta moare ultima...

21 Mai 2006, 12:16

Asa imi spune si iubirea mea! Cand crezi ca nimic nu mai poate fi facut , ramane sa speri...Trebuie sa avem si noi o rezolvare la suferinta cauzata de neimplinirea sufleteasca!Iubesc si ma iubeste!Atat!Dar iubirea noastra se consuma telepatic, mental...Ne iubim de la distanta, apropierea fizica nefiind posibila...Cateodata ma intreb:Chiar asa poate sa fie iubire? Sau ma amagesc!Mi-e dor de el, as vrea sa-l simt, sa-l ating...oricat imi imaginez prezenta lui, nu e ca si cand ar fi langa mine!Ma uit la fotografiile lui si ma cuprinde dorul nebun dupa el...Sper ca timpul sa rezolve ceva...ori ...ori...as vrea sa am puterea sa rezist,pentru ca ceea ce simt pt.el nu pot sa mai simt pt. nimeni.

_bianca_

_bianca_

buna fetelor ....

13 Mai 2006, 22:33

imi permit sa intru in discutie pt ca si eu sunt in aceeasi situatie ... dar cred ca acolo unde exista dragoste e imposibil sa nu reziste,dar de multe ori pare imposibil si parca asteptarea n-are sfarsit !!!
sunt trista neincetat si ma gandesc doar la ce dor imi e,de multe ori simt ca nu mai rezist si mi-as face bagajul sa fug acolo unde ma trage inima ... dar trebuie sa mai astept si parca acum trece timpul si mai greu,visez cu ochii deschisi la clipa in care vom fi din nou impreuna ... as da orice sa dau timpul inainte...
multa rabdare fetelor,dar si rabdarea are sfarsit,nu?! dar ramane speranta !!!
v-am pupat

wyllma

wyllma

cred ca iubirea adevarata n-ar trebui dispara!

12 Mai 2006, 23:13

Chiar daca nu te vezi mai mult timp cu IUBIREA ta,daca simti ca, intr-adevar, exista iubire adevarata, ,,ochii'' n-ar trebui sa se uite!Mi-am revazut IUBIREA in urma cu 2 zile:am simtit ca ma topesc vazandu-l, ne-am sarutat si imbratisat cu atata dor,ne-am spus reciproc ,te iubesc'' atat cat am putut sa ne ferim de ochi celorlalti! Simt ca el e aerul meu, il iubesc , poate mai mult decat pe mine insa-mi, dar stiu ca nu voi putea sa-l am alaturi: fiecare are obligatiile sale si nu putem sa-i facem pe ceilalti sa sufere, preferam sa suferim noi, sa ne sacrificam iubirea! Plang de dorul lui,iar aceasta revedere a fost, poate ultima...Cu toate ca-mi doresc sa-l mai vad, ceva imi spune ca-l voi pierde...Vorbim la telefon,atat...Mi-e tare greu fara el...I-am si spus-o...Dar trebuie sa fim rationali, am implica prea multe persoane in suferinta. Asta e! Asa a fost sa fie, sa-mi gasesc iubirea vietii prea tarziu!

dana_white_flag

dana_white_flag

...

12 Mai 2006, 22:44

acceptati faptul ca va e dor ... si n-o sa mai doara atat ...

doll

doll

ptr.okishori

11 Mai 2006, 09:45

Raspund la intrebarea ta.Nu pot spune ca a vut un sfarsit mai tragic,poate doar putin incert,neclar...
Ne-am cunoscut intr-un moment cand fiecare avea viata lui,traiam in orase aflate la distanta mare,eu in Galati,el in Arad,eu divortata,el casatorit.Dar momentul a fost important pentru amandoi pentru-ca ne-am ascultat,ne-am inteles si ne-am sprijinit dorintele,nevoile,sperantele..
Stiam ca nu exista viitor,dar a fost alegerea mea si nu-mi ramanea altceva de facut decat sa ma bucur de fiecare clipa pe care o petreceam cu el.
Aveam pretentia ca suntem doi oameni maturi,stapani pe constiinta noastra,dar fara sa vrem,am cazut singuri in capcana de care ne-am ferit atata.El primul,eu mai tarziu.Si a trebuit sa mearga mai departe,avea familie ,responsabilitati.Eu nu intelesesem atunci ruptura brusca,fara explicatii,dar inca speram,asteptam...
Acum am inteles si sunt linistita.Si impacata cu mine.
Am devenit mai puternica si acest lucru i-l datorez lui.Important este sa pastrezi in suflet frumusetea unei iubiri..pt ca ea iti da aripile ptr. un nou inceput.
Sa speri?E dreptul tau sa faci asta si depinde doar de tine daca mergi mai departe sau nu...

dede

dede

okishori

10 Mai 2006, 22:49

Iti pumnii, draga mea, sper sa-ti fie bine...
Stiu ce inseamna dorul si tremuratul de atata emotie si asteptare...
Sa ai parte de tot ce-ti doresti, sa-ti dea un semn in care sa recunoasca dorul de tine si imposibilitatea de a sta fara sa afle ceva de la si despre tine! Asta-ti doresc eu tie.
Iar de nu va fi asa, daca se va putea stapani si nu te va suna...iti doresc putere si curaj! Suntem puternice si rezistente. Trebuie sa existe un alt Fat Frumos pe undeva care te va salva de suferinta ,dor si disperare, care-ti va trezi noi fiori, la fel, sau poate mai puternici, fiori de dragoste...Si atunci iti vei aminti ce cruda si dureroasa ti s-a parut viata acum...dar vei fi fericita.
Oricum ar fi, iti doresc multa putere si mult noroc, scumpa mea!

dede

dede

okishori

10 Mai 2006, 22:48

Iti pumnii, draga mea, sper sa-ti fie bine...
Stiu ce inseamna dorul si tremuratul de atata emotie si asteptare...
Sa ai parte de tot ce-ti doresti, sa-ti dea un semn in care sa recunoasca dorul de tine si imposibilitatea de a sta fara sa afle ceva de la si despre tine! Asta-ti doresc eu tie.
Iar de nu va fi asa, daca se va putea stapani si nu te va suna...iti doresc putere si curaj! Suntem puternice si rezistente. Trebuie sa existe un alt Fat Frumos pe undeva care te va salva de suferinta ,dor si disperare, care-ti va trezi noi fiori, la fel, sau poate mai puternici, fiori de dragoste...Si atunci iti vei aminti ce cruda si dureroasa ti s-a parut viata acum...dar vei fi fericita.
Oricum ar fi, iti doresc multa putere si mult noroc, scumpa mea!

okishori

okishori

kikirikimiki

10 Mai 2006, 21:56

:)frumoasa povestea ta, esti o norocoasa; dar ce facem cand nu sunt 300 de Km ci sunt 3000 si iti mai trebuie si viza sa poti pleca, ce faci cand el nu te mai suna desi stii ca tine la tine dar e un incapatanat si crede ca asa e mai bine...eee cu toate asta eu tot sper si tot voi lupta ce ceea ce imi doresc...tocmai am vazut un film pe HBO "Din prea multa iubire", il recomand tuturor fetelor ce iubesc pe cineva departe, ce cred in soarta si sunt optimiste!

dede

dede

cat va-nteleg!...

10 Mai 2006, 20:54

eu sunt casatorita si am 2 pitici, ma consideram ...multumita, pana cand l-am intalnit pe EL, care e f diferit de sotul meu (imi spune cuvinte dulci, le simt ca vin din adancuri, ca sunt sincere, e f tandru si cald, MA VEDE!...)Sotul meu cred ca a si uitat cum arat cu adevarat. Degeaba vad (si aud) barbati intorcand (si nu numai) capul dupa mine pe strada...sotul meu nu ma mai vede, nu ma mai alina...e stresat si obosit, iar relaxarea n-o mai gaseste alaturi de mine, ci de TV sau internet.
in situatia asta a aparut EL, pe care l-am simtit ca un colac de salvare. Voiam si eu sa simt ca traiesc, ca tremur de emotii, ca tremur de placere...mi-am trait a 2 a adolescenta, a fost un vis, o nebunie PANA CAND...a trebuit sa plece din tara cu contract de munca. Vorbim la telefon, sms-uri, e-mail-uri, de aproape 3 luni.
Cand a plecat m-a sunat de 3 ori din aeroport, mi-a dat smsuri imediat ce ajuns in tara respectiva, apoi alte sms-uri in aceeasi zi, dupa ce s-a instalat in orasul si camera lui...Eram amandoi disperati si plangeam amandoi...
Acum simt ca s-a racit, desi are momente cand imi dovedeste ca nu poate trai fara mine. Am incercat sa intrerup relatia, crezand ca atarn de el, dar s-a speriat si m-am gandit ca am gresit eu. Acum inca am nevoiea de el, dar il simt mai rece. mesajele s-au rarit simtitor (de la 4,5,6 pe zi la 1 sau uneori, niciunul) dar daca nu-i scriu nici eu se plange ca m-am schimbat, ca ma simte departe, rece...Nu stiu ce sa cred, dar, desi as avea puterea sa ma desprind din relatia asta, nu pot renunta inca la vorbele tandre atat de senin spuse, la gandul ca in curand vine pt cateva zile si ma asteapta clipe de neuitat in care stiu ca voi simti ce inseamna sa fii iubita cu fiecare particica a ta, sa fii dorita, sa fii privita cu admiratie si placere, sa te simti minunea lui, aerul lui, viata lui...
Imi iubesc sotul si e un om bun dar e egoist si nu ma asculta cand ii spun ca am nevoie de el, de mangaiere, de o privire, de o vb buna...Si ma simt atat de vinovata, de parca n-as avea dreptul la fericire si eu...
E o nebunie ce traiesc, desi aparent e simplu (EL imi scrie, ma suna, ne spunem vb frumoase si dulci, ne alintam intruna, visam impreuna) dar il simt atat de detasat si nu cred ca mi se pare si ma doare sufletul pt ca in curand se va sfarsi totul...asta simt...
Cu durere recunosc ca simt ca ochii care nu se vad...desi-mi promisese ca nu se va putea intampla asa ceva, nu cu el :((

okishori

okishori

doll

10 Mai 2006, 15:49

sunt perfect de acord ca tre sa ne pastram amintirea frumoasa si nu tre sa ma agatz de ea...dar nimeni nu imi va putea lua speranta din suflet, povestea ta a avut un sf mai tragic? vreau sa o ascult!

okishori

okishori

pdb

10 Mai 2006, 15:43

Iti multumesc din suflet pt incurajarile tale...si eu ma rog in fiecare zi sa se intample o minune pt ca stiu ca e el fericirea mea, pt ca pe el il vreau si pt ca eu cred in destin si cred in Dumnezeu, si El va face in asa fel incat sa imi fie bine...Te tin la curent si sper sa fiu si eu la fel de fericita si mai sper sa nu fie nevoie sa astept 20 de luni :)

h_ralu

h_ralu

pt wyllma

09 Mai 2006, 13:42

Iti multumesc pentru promptitudinea raspunsului si pt sensibilitate...Probabil ca raspunsul il vom primi cand va fi prea tarziu pentru ceea ce simtim acum.Scopul scuza mijloacele...Care va fi scopul il vom afla la un moment dat pt nimic nu este intamplator.
Eminescu a fost un geniu si muza lui a fost vERONICA...FARA EA NU L-AM FI CUNOSCUT ...dAR DIN NEFERICIRE OPERA A FOST APRECIATA POST5 MORTEM...SPER SA NU AJUNGEM SI NOI ASA.TE PUPIC!TREBUIE SA MERGEM INAINT5E!MACAR PT CEI MICI!

wyllma

wyllma

Departarea schimba oamenii...

09 Mai 2006, 13:37

Am inceput sa cred si sa simt asta!Poate ca e bine ca nu s-a intamplat mai mult!Cred ca unii sunt facuti sa spuna vorbe frumoase pe care nici ei nu le cred!De ce natura umana e parsiva?Chiar daca continua spunandu-mi ca ma iubeste ,eu nu mai simt ca e adevarat! Ceva imi spune ca e fals!Inca o data se adevereste ca ,,ochii care nu se vad se uita!''Normal! Intalnesti alti ochii care-ti fura inima si uiti pe cei pe care i-ai vrajit! Imi doresc sa fiu EU, cea care eram inainte ,fara sa ma mai amagesc!Pana la urma, cu toate ca sufar dupa o iubire care n-are nici o sansa, care, poate asa a fost sa fie, poate fericirea nu-i pentru mine...sau eu nu stiu s-o gasesc...Cred ca am fost eu in aer si acum cobor incet cu picioarele pe pamant! Desi am ,material vorbind, ce-mi trebuie, credeam ca ma pot implini si sentimental...Fals...Cred ca-n lumea asta nu poate fi nimic complet...Suntem prea materialisti!Cred ca D-zeu mi-a dat sa intalnesc IUBIREA, ca apoi sa ma faca sa inteleg ca nu merita si ca eu gresesc!Ciudate mai sunt caile Domnului si greu e sa-ti revi...E o constatare...poate am eu o pasa rea azi si ma insel...Oare?

doll

doll

okishori

09 Mai 2006, 12:57

Citind ceea ce ai scris m-am regasit pe mine.Sau povestea ar fi asemanatoare..orasele in care traim,distanta foarte mare.Intr-adevar ochii care nu se vad,se uita..sau e doar timpul care sterge amintirea.Important e sa nu te agati de amintire ca de un colac de salvare,iti faci mai mult rau.Pastreaza in suflet timpul petrecut impreuna cu el,bucura-te ca ai putut sa simti iubirea,ca ai putut sa traiesti asa ceva,alege din experienta asta numai ce ii place sufletului tau.Esti un om bogat sufleteste care are foarte mult de daruit si fii puternica...

wyllma

wyllma

Pt. H_Ralu

08 Mai 2006, 15:51

Azi am reusit sa-ti gasesc articolul scris de tine cu un an in urma si chiar mi-a placut!Cred ca si tu ,ca si mine, suntem firi foarte romantice si poate chiar felul nostru de a fi ne aduce suferinta,facandu-ne sa ne simtim altfel decat ceilalti!De multe ori imi vin in gand versurile lui Eminescu in ,,Luceafarul'',in care Luceafarul cerea pentru o ora de iubire sa-i ,,reia al nemuririi nimb'',la care Demiurgul ii cere sa se intoarca pe pamant sa vada realitatea !De multe ori incerc sa ma amagesc folosindu-ma de expresiile din ,,Luceafarul''! Cred ,totusi ,ca iubirile adevarate,nu se pot implini in viata asta!Ce e prea frumos, nu tine mult!Gandeste-te la Veronica Micle si la Eminescu:cata iubire , care pana la urma unde a dus?
Te pup

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!