am nevoie de sfaturi

by: m_diana
Am o problema foarte delicata. Este vorba de o casnicie de 8 ani timp in care a aparut si un copil care acum are 4 ani si jumatate si poate la inceput totul era cat de cat normal(sau asa vedeam eu la 18 ani).Normal in sensul ca sotul meu bea de cand il cunosc dar pana la un moment dat poate ca un om normal, adica astazi bea iar maine isi vedea de serviciu si de treaba lui (nu spun ca nu bea in continuare).Toate astea au tinut cam 4 ani de cand il cunosc si anume pana in momentul in care a fost internat pt prima data pt dezalcoolizare. De atunci au inceput scandalurile, batai atat pe mine cat si pe parintii sai.Au fost internari la spitalul 9, balaceanca ultima data.Am plecat de la el impreuna cu copilul cand el era internat la spital timp in care cand stiam ca nu bea ii aduceam copilul sa mai stea cu el.Toate astea au tinut pana acum 2 saptamani cand mi-a oprit copilul refuzand sa mi-l mai dea.Sunt disperata ca nu stiu cum sa fac sa-l iau de acolo.Totodata aud de la copil multe implantate in cap despre mine cum ca fac si dreg.Vreau sa-mi iau copilul sa nu sufere si sa nu il traumatizeze.Am scris in speranta ca poate a mai trecut cineva prin aceeasi situatie

arahnia

arahnia

...

11 Oct 2008, 13:45

Cred ca primul pas ar fi sa iei legatura cu un consilier de la asistenta sociala. E cel mai in masura sa te poata sfatui ce poti face pe cai legale.
Si desi nu este usor, gandeste-te si la varianta divortului.

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!