A doua oara.....mai puternic decat prima

by: utsy
Dupa o relatie destul de frumoasa m-am hotarat sa pun punct. Am simtit ca nu mai merge si decat sa dam in altele.... Acum am o mare problema. As vrea sa ne impacam. Cand am spus "gata" eram 100% sigura ca nu mai simt nimic. Situatia e destul de dificila tinand cont ca simt ca sunt mai inlove ca niciodata. De obicei sunt foarte directa, dar acum n-am curaj sa-i zic.....daca ati patit-o vreodata dati-mi si mie un sfat.....

utsy

utsy

10x mult

31 Mar 2008, 22:57

deci....a trecut....adica....i-am spus face to face ce aveam pe suflet si....m-am tinut tare ca doar nu eram fraiera sa plang...am plans o singura data dar acum nu vroiam sa cersesc mila....in schimb a plans el....nu inteleg de ce...la urma urmei are o alta relatie, din cate am inteles se inteleg foarte bine si....nu am de gand sa ma bag. Nu ma simt foarte bine dar ma linisteste faptul ca m-am descarcat. de cend nu mai sunt cu el n-am mai avut pe nimeni dar ma simt mai bine solo....va multumesc mult pt sfaturi....oricum am facut cum mi-a spus mie sufletul si cred ca e mai bine asha

zenit

zenit

a doua oara ochii se deschid si mai bine

03 Feb 2008, 12:50

cand despartirea n-a fost tocmai dureroasa, cand a fost o hotarare precumpanita ai sanse ca dupa un timp sa resimti pasiunea. dupa mine, e doar pasiune si nu dragoste; in mod fals reinceperea relatiei iti da impresia de indragostire profunda. Dar tu, de fapt, retraiesti acum numai ce a fost minunat inainte in relatie, concentrezi parca totul in a doua parte; in acelasi timp a doua oara este de multe ori calea cea mai buna de a vedea, cu ochii larg deschisi, ca nu ai pierdut nimic, ca nu ai motive sa regreti pasul facut inainte, de a te desparti. A doua oara poate vindeca sufletul tau, spulberand ultimile amintiri ale povestii. Bineinteles daca ai si capacitatea de a-i pune punct.

Top 10 diete nesanatoase
Top 10 diete nesanatoase
diete-sanatoase.ro

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!