Afectiune in public

by: dana_ele2004
Voi cat de departe mergeti cand va aratati dragostea fata de persoana iubita in public? Un sarut frantuzesc vi se pare ok? Dar o mana lasata ca din greseala pe fund? Sau sa nu bagi in seama pe nimeni altcineva decat pe el/ea?

leo

leo

nu avem inhibitii

07 Nov 2006, 10:39

in public facem tot ce dorim. nu consideram asta rau. daca poate si altcineva sa se simta bine la fel ca noi sa faca la fel.
daca nu, sa fabrice pareri....

laura222

laura222

Pt. Pisi....

22 Oct 2006, 12:03

Nu sunteti nesimtiti :)...sunteti naturali.Nici
pe mine nu ma deranjeaza atata timp cat ne incadram intre niste limite iar aceste gesturi nu
trebuie sa fie caracteristice doar celor tineri.
Spun asta pt.ca eu am ceva ani de casnicie si chiar mi se pare extrem de placut sa iti arati dragostea si afectiunea pt.persoana iubita si in
locuri publice sau in cadrul intalnirilor cu prietenii.

Atata timp cat nu devin enervanti totul e ok..

08 Sep 2006, 22:51

Si noi ne pupam in public,dar nu saruturi din alea frantuzesti pline de pasiune...alea doar daca e noapte si sunt putini oameni pe strada.
Ne mangaiem ..ne tinem in brate...ne jucam pe strada..
In fata familiei ma mangaie,ma pupa pe cap sau pe frunte(ador asta).
In fata prietenilor...sunteti mai iubiciosi decat in fata familiei ...ne dam cate un poop mic.. :)) ma mai atinge ca din greseala pe tzitzi :)) ups

erika

erika

de acord cu tine DOVE,

09 Iul 2006, 13:27

Sunt extrem de enervanti cei care se saruta zgomotos prin mijloacele de transport. Cum am spus, n-am nimic impotriva saruturilor sau a gesturilor de tandrete in public, dar se cam schimba treaba cand te vezi in ratb sau in moetrou, cu o mana iti pazesti geanta, cu cealalta cauti disperat vreo bara de care sa te apuci, iar ei incep: zmuah zmuah zmuah....

pisi

pisi

Da,ne si sarutam , ne si mangaiem

07 Iul 2006, 10:45

in locuri publice,pt ca si cei din jur o fac, si mana alunecata din greseala pe fund exista, si ciupitul sau palmuta data posteriorului in joaca, exista si ele etc !
Normal ca toate acestea in limita bunului-simt si niciodata fata de familie sau prieteni !
Cand suntem cu gasca doar ne tinem de mana si ne mangaiem din cand in cand pe spate sau pe cap si ne privim tandru in ochi, dar imediat ce au intors respectivii capul incep ciupiturile si mangaierile pe ascuns !lol lol

Ce sa va mai spun, ca m-a invartit in plin Cismigiu in brate, ca m-a si carat pe umeri prin parcuri,in timp ce unii faceau comentarii rautacioase la adresa noastra,iar altii ne priveau amuzati !

Mai ales pe el il amuza sa ma mangaie pe furis pe "bijuteriile de familie"(lol),iar eu sa afisez mutrisoara aia de suparata ca urmare a gestului lui, cand stie ca si mie mi-a placut ! lol lol

Si ni se mai intampla sa ne apuce spontan dorul, in plina strada, de un sarut patimas,si chiar ne pupam, off, ce nesimtiti suntem ! :D

erika

erika

Depinde de situatie

06 Iul 2006, 18:38

Mi se pare absolut normal ca doi tineri sa se sarute intr-un parc, chiar si pe strada. Nici mana pe fund nu-i ceva iesit din comun. Situatia se schimba insa daca cei doi sunt insotiti de alte persoane. E de bun simt sa nu-i tii pe ceilalti in loc, sau sa-i faci sa se uite la tine pana te saruti 10 min. Mana pe fund ar merge, daca ceilalti sunt tot tineri. Daca sunt in varsta, parinti de exemplu, ar cam trebui evitate toate gesturile astea.

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!