Am nevoie de pareri

by: hapciupaliticus
Buna fetelor,
Sunt un barbat de 22 ani si am nevoie de ajutor, as vrea sa aflu si parerea voastra in legatura cu relatia mea.
Povestea incepe cam asa:
Am fost la mare acum 3ani, am stat tot sezonul estival si in timpul asta nu prea am avut de-a face cu flirturile , foarte rar intalnesc pe cineva care sa-mi trezeasca interes.Dar uite ca intr-o zi am vazut o fata care dadea palpitatii inimii, stiu ca suna ciudat si va ganditi *normal , toti zic asta*, dar uite ca nu e asa, dupa ce am vazut-o am intrat in vorba cu ea dar nu s-a intamplat nimic in momentul acela, seaera ne-am intalnit din greseala si atunci am vorbit mai multe , nimic de genul flirt, doar prietenie.Dupa 2 saptamani ea a plecat in bucuresti si eu am ramas in continuare la mare, mentionez ca am ramas prieteni, toata vara m-am gandit numai la ea , eram *chiu chiu* dupa ea.Dupa ce am ajuns in bucuresti am incercat sa pastrez legatura cu ea , tresaream cand o vedeam pe mess , inca nu aveam acces la telefonul ei.In fine era zeita mea.Am stat cam 1 an cu speranta ca o sa fie ceva intre noi2 si eu sunt genul de tip care nu insala, am un principiu foate bine definit.

alexandras

alexandras

...

03 Iun 2009, 11:43

eu cred ca pur si simplu ai fcaut o obsesie pentru ea...asa ceva nu se poate nu mi iubire...pentru ca ea nu te vrea ai facut din asta o ambtitie..dragostea trebuie sa vina lin si sa fie reciproca..daca nu e..nu te mai chinui tu...doamne si atat de multi ani..

mergi mai departe, pe bune, e un caz pierdut.

sunshine00

sunshine00

oare e intr-adevar iubire?

27 Mai 2009, 09:46

Foarte interesanta povestea ta, dar cred ca ar trebui sa stii ca dragostea orbeste si prostia se plateste...
Te-ai gandit vreodata ca, in orice relatie, fie de prietenie, fie de dragoste, fie parinteasca, CE-I PREA MULT STRICA?? Exista PREA MULTA atentie din partea ta si ea s-a obisnuit cu faptul ca tot timpul esti la picioarele ei indiferent de ce s-ar intampla. Sa astepti atata timp dupa o persoana care nu stie ce vrea... nu te iubeste dar sta impreuna cu tine...pai cum vine asta?
Dar mai exista o posibilitate... sa ai o obsesie pt ea, sa iti doresti atat de mult sa fie a ta incat uiti de toate, uiti de propria ta persoana. Sa stii ca de multe ori iubirea se confunda cu obsesia, dorinta aceaa nebuna de a avea pe cineva, iar atunci cand obtii ceea ce vrei iti dai seama ca nu iti doresti atat de mult pe cat credeai.
Va veni vremea cand iti vei da seama ca au trecut atatia ani pe langa tine, te vei satura sa tot incerci fara sa ai vreun rezultat si iti vei da seama ca ceea ce simti cu adevarat nu e acea iubirea neconditionata....
Ar fi timpul sa te gandesti si la tine!
Mult succes!

hapciupaliticus

hapciupaliticus

Continuare

25 Mai 2009, 22:43

...in momentul in care ma ataca , vai si in ce fel ma ataca , mi-a spus ca sunt intr-o lume a mea , ca nu mai gandesc limpede , ca am idei fixe , ca nu stiu ce fac in viata , imi atrage atentia si cand imi miroase gura, ai frate asa e dimineata , daca ma spal pe dinti si scap de miros tot ma duc la ea si o pup si nu zic absolut nimic de respiratia ei , vreau doar sa o sarut , e prea mult ca cer acelasi lucru de la ea ?
Spuneti si voi ceva , intrebati-ma daca vreti sa aflati mai multe si ajutati-ma sa inteleg si eu care si cine e de vina si ce ar trebui sa fac , am nevoie de sfaturile voastre fetelor!

hapciupaliticus

hapciupaliticus

Continuare

25 Mai 2009, 22:40

...cu mine si vream sa lupte si ea , eu am ramas cam fara puteri si fara dorinta de a mai face asta pentru ca ma doare cand vad ca nu e fericita.Ma gandesc ca poate ii e mai bine cu altcineva , nu stiu ce sa mai fac , am ramas in pana , vreau sa faca si ea ceva sa o vad ca vrea si ea sa fie cu mine si ca vrea un viitor cu mine. Deci dupa seara de aseara iar a pus capat la jumatate , iar am ramas cu ochii`n soare si am izbugnit, nu mai suport gandul ca eu la 22 de ani stau ca blegul si imi plang de mila in timp ce sunt sedus si mi se ia mereu osul din gura.Si ne-am certat, eu i-am zis ca trebuie sa aiba incredere in mine sa nu mai stea cu frica ca dupa ce o sa facem dragoste o sa o parasesc , nu as face asa ceva niciodata , din contra dupa acest lucru stiu sigur ca o sa fiu mult mai apropiat o sa stiu si eu ca am o femeie langa mine care chiar e cu mine trup si suflet si ca ma iubeste, ca s-a sacrificat pentru mine.Dar uitati ca a vorbit cu tatal ei pe tema asta si bine-nteles ca eu sunt cel vinovat. Vinovat pentru ca nu o respect, pentru ca nu e sigura de iubirea mea , pentru ca o fac sa sufere, pentru ca am tipat la ea si am vorbit urat , am vorbit urat in momentul in care ma

hapciupaliticus

hapciupaliticus

Continuare

25 Mai 2009, 22:33

Desi faceam "sex la rece" penetratia exista, preludiu nu mai zic, masaj cu ulei pe tot corpu, dura cam 20-30 minute, atingeri , saruturi , tot tacamul. La sfarsit imi zicea ca ii pare rau ca a facut asta, ca se simte pacatoasa *cum sa se simta pacatoasa dar m-ar iubi ? nu inteleg lucrul asta*, am avut si tentativa de a ii lua un inel pentru logodna, dar am ramas in pana cu fondurile si nu s-a mai putut face asta.Au fost mai multe tentative de genul asta , cel putin 10 dar nu s-a intamplat nimic, eu la sfarsit ma trezeam ca am oo umflate , ma dureau si tot nu faceam nimic pt ca vream sa fie ea prima.Chiar si aseara am avut o tentativa , ne-am certat de curand din cauza ca eu stau mai mult timp la calculator, cu asta ma ocup, e serviciu meu de acasa si nu am putut sa stau cu ea in fiecare secunda, nu pot sa ma concentrez prea bine, daca stau la calculator nu aud ce se intmpla in jurul meu , sunt concentrat la ceea ce fac.Si s-a suparat f rau din cauza asta si a plecat acasa , a zis ca mai bine punem capat , ca nu mai are incredere in mine.Am zis sa o las pe ea sa faca primul pas de impacare pentru ca vream sa vad iubire si din partea ei , sa vad ca vrea si ea sa aibe o relatie

hapciupaliticus

hapciupaliticus

Continuare

25 Mai 2009, 22:28

Chestia e ca eu consider ca sunt si in momentul de fata doar un prieten pentru ea chiar daca suntem impreuna de 1 an si ceva *pentru mine de 3 ani*. Eu consider ca atunci cand o femeie iubeste un barbat se dedica trup si suflet, daca ea nici in momentul de fata nu vrea sa faca dragoste cu mine si imi spune ca doar asta urmaresc de la ea,dar nu e adevarat , eu vreau ca ea sa fie ultima mea femeie , vreau sa intemeiez o familie pe viitor cu ea , nu am de gand sa renunt la asta dar are atatea influente negative la ea in fam si intre preiteni , sora ei a fost inselata de cel putin 10 ori de prietenul ei , tot primul ei barbat si cred ca toata ura pentru el e focalizata asupra mea pentru ca daca pe el il iubeste si nu poate sa se razbune ca nu o lasa inima trebuie sa fie alt tap ispasitor si ii spune zi de zi ca nu sunt bun pentru ea , ca trebuie sa-si gaseasca alt barbat, cu bani, frumos, etc.
Noi2 am avut tentative de a face dragoste , toate as fi vrut sa fie duse pana la capat, dar in ciuda faptului ca de fiecare data au existat lumanari , vin chiar si cina romantica , asa cum am putut , in pat frumos cu lumanari pe langa, vream sa fie un moment frumos pentru ea.Nu s-a putut.

hapciupaliticus

hapciupaliticus

Continuare

25 Mai 2009, 22:23

...pentru ca simteam ca profit de ea.Pana la urma a venit si acest moment , momentul in care o sarut , 1 sarut , 2 , 3 , am sarutat-o si inainte sa plec la munca pentru ca vream macar 1 zi sa simt si eu asta.In momentul ala ea era cu tipul de care am vorbit mai devreme, in cele din urma s-au despartit dar cred ca mai mult din cauza lui pentru ca ea pentru el era ceva de genu *barbie doll* era fata de pe strada, in pat era altcineva.Si in felul acesta am ramas impreuna cu conditia ca relatia sa dureze minim 2 saptamani, dupa asta lasam sa decurga totul in voia sortii, nu prea ne sarutam noi dar macar eram impreuna cu ea , puteam sa o iubesc cu totul , dar imi tot zicea "eu nu te iubesc , nu pot sa te iubesc pentru ca nu simt nimic pentru tine, esti doar prieten". Vorbe grele pentru sufletul meu , nici nu puteti sa va imaginati cat de mult a insemnat asta pentru mine pana in momentul de fata. Pana aici a fost OK, nu am intretinut relatii sexuale cu ea pentru ca e virgina si am asteptat si inca astept, 2 ani de abstinenta sexuala, cam greu pentru mine, am nevoie de asa ceva pentru buna functionare a creierului , am nevoie de endorfina.

hapciupaliticus

hapciupaliticus

Continuare

25 Mai 2009, 22:14

In cele din urma si-a revenit cu somnul , era constienta de sentimentele mele fata de ea dar mi-a zis ca nu poate sa simta nimic pentru mine si ca mai mult decat un prieten nu o sa fiu pentru ea *mi-a cazut lumea in cap* dar ma consolam cu gandul ca macar asa pot sa fiu langa ea si speram sa fie fericita cu alt barbat in caz ca aparea, dar gandul asta ma si termina in acelasi timp pentru ca eu o simteam totul pentru ea si in timp ce dormea cu mine avea alt iubit cu care iesea afara , se saruta...m-a durut foarte mult lucru asta, pentru mine era ca si cum ma insala dar nu puteam sa fac absolut nimic in privinta asta , doar sa stau ca boul si sa ma uit, nu puteam sa zic ceva de tipul ala pentru ca nu vream sa o despart de el,ma bucuram ca macar e fericita.
Dupa un timp de 7-8 luni (7 luni a dormit cu mine in pat , nu m-am atins in nici un fel de ea, doar o tineam de mana cand dormea) am luat initiativa , am zis ca daca nu o sa pot sa fiu cu ea niciodata macar un sarut sa ii fur, am avut o tentativa esuata, m-a prins...greu, dar am stat de vorba cu ea si i-am explicat de ce am facut asta, a acceptat sa imi dea un sarut sa ma simt bine, eu m-am simtit in momentul ala f prost

hapciupaliticus

hapciupaliticus

Continuare

25 Mai 2009, 22:07

In acest an nu am stat cu nici o fata pentru ca nu prea aveam ochi pentru alta fata.Dar a aparut o vecina foarte interesata de mine si cred ca norocul ei a fost ca avea acelasi nume ca al ei si m-am consolat un pic cu ideea asta ,6 luni a durat aceasta relatie, dar nu am putut sa continui foarte mult relatia cu "vecina" pentru ca nu simteam sa fac asta , tot la zeita mea visam, dar chiar visam ca ma puneam in pat si stateam numai cu gandul la ea.Eu incercam din toate puterile sa fiu cu ea , am fost prima oara prietenul ei cel mai bun, iar dupa ce nu am mai putut sa imi tin sentimentele in mine i-am facut o declaratie de dragoste *prima declaratie din viata mea :)* i-am spus ca o iubesc ca pe orice persoana din viata mea , o iubesc ca pe sora, mama, prietena, toate sentimentele de iubire se indreapta spre ea si mai aveam nevoie doar sa o iubesc ca pe iubita mea.Nu s-a intamplat nimic dupa aceasta declaratie , ea era intr-o perioada foarte urata in viata ei , nu putea sa doarma,avea insomnii foarte urate si eram sigur ca eu puteam sa o fac bine, trebuia doar sa vina langa mine, sa doarma cu mine si sa am grija de ea.In cele din urma a venit sa doarma cu mine si chiar i-a facut bine.

Top 10 diete nesanatoase
Top 10 diete nesanatoase
diete-sanatoase.ro

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!