as dori o parere;)

by: doll
In urma cu ceva timp am cunoscut un barbat...si nu am crezut niciodata ca ma pot indragosti asa...dar ne despart vreo 800km..si casnicia,familia lui.De fiecare data cand iau hotararea sa renunt la iubirea asta fara speranta si incerc sa ma retrag discret,ceva se intampla si el ma cauta,de parca ar stii...
imi spune ca imi vrea binele,dar nu ma lasa sa ma rup..si-mi este din ce in ce mai greu sa fac fata,traiesc doar cu amintirile...pt ca viitor nu poate fi.Ce sa fac?Unde am gresit?O solutie ar fi:sa plec din tara?Dar atunci nu as fi egoista?:(

doll

doll

pt dorut,aidaa,ariana16

03 Iun 2007, 14:42

am citit parerile...si va multumesc pt gandurile voastre...ai dreptate ariana,ca boala lunga e moarte sigura mai ales atunci cand e ceva fara viitor,si poate ca e si pierdere de timp...mercic inca o data:)

aidaa

aidaa

renunta

26 Mai 2007, 21:01

stii,draga mea,in urma cu putin timp am trecut si eu printr-o situatie asemanatoare cu a ta,doar ca pe noi nu ne desparteau prea multi km,dar si respectivul avea o casnicie ,care nu mergea (nu locuiau impreuna)si despre care eu nu am stiut....daca este insurat....renunta.doare tare rau,dar timpul va reusi sa cicatrizeze ranile.vei suferi mult mai mult daca vei ramene langa el.o astfel de relatie nu-ti va aduce decat lacrimi si suferinta.stiu ca este f greu sa nu cedezi atunci cand te cauta ,dar nu se merita.mult succes!

dorut

dorut

Iubeste-l , dar nu te poticni...

25 Mai 2007, 09:30

Este foarte frumos ca iubesti acea persoana, dar sa nu te grabesti...viata este plina de surprize.
Daca nu are copii este bine sa mai astepti si sa-ti faci o imagine cat mai reala despre relatia voastra. Daca are copii poate ca ar fi bine sa incerci sa te detasezi de aceasta relatie. Este doar o parere. Alticineva s-ar pute sa-ti spuna altceva. Oricum decizia va fi a ta pentru ca doar tu stii ce ai nevoie...

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!