... foarte confuza ...

by: tigerheart84
Acum un an m-am desparit de barbatul cu care am avut prima relatie serioasa. Inca ma gandesc la el desi sunt cu altcineva... Desi acest lucru este foarte chinuitor, cel mai greu imi este cu noua relatie ... Imi dau seama ca nu ma potrivesc cu actulul iubit pt ca suntem foarte diferiti in majoritatea privintelor, dar cu toate astea nu pot sa il las. Ne-am despartit de multe ori ... eu de el, el de mine ... dar de fiecare data ne cautam iar ... si nu mai suport atatea certuri si altercatii ... dar nu pot sa plec ... Ce doamne sa fac?!
P.S. Eu am 19 ani; fostul 24; iar actualul 35 ...

egodog

egodog

tuger, cu baietii de varsta ta te inteleg

20 Feb 2009, 13:11

ei se maturizeaza ceva mai greu. dar undeva pe la 25 de ani eu zic ca e ok... adica ai avea mai multe in comun cu un tip de 25 decat cu unul de 35

tigerheart84

tigerheart84

mersi!

18 Feb 2009, 21:57

Da ... probabil ca oricum asta o sa se intample pt ca eu o sa plec la facultate si cred ca vietiile noastre o sa urmeze cai diferite. Tot ce sper este, ca schimband mediul si facandu-mi noi prieteni, sa imi fie mai usor sa fac pasul acesta. Mersi oricum pt sfaturi! Si succes si mult curaj si voua!

bibiroro

bibiroro

nu te mai chinui!

14 Feb 2009, 15:41

Ma aflu intr-o situatie asemanatoare si te inteleg...adica stiu ce inseamna o diferenta mare de varsta in cuplu! Daca ai putut face pasul de a vaa desparti o perioada,incearca sa fai si pasul final...nu cred ca o sa ajungeti undeva in acest ritm! fii puternica si ferma daca poti!

tigerheart84

tigerheart84

poate ...

10 Feb 2009, 21:55

... dar nu sunt sigura ca o persoana de varsta mea ar fi potrivita pt mine. Am impresia ca nu am ce discuta cu baietii de varsta mea; imi pare foarte imaturi ... Oricum, mersi de sfat!

seagull

seagull

19 si 35... cam mult

08 Feb 2009, 19:08

e diferenta clara de mentalitati,asteptari, nevoi etc. daca oricum nu va intelegeti poate ca ar trebui sa iti pui vointa la incercare, si sa pui capat relatiei. si sa cauti o persoana mai apropiata de varsta ta

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!