acneea

by: yadirra_rica
Va rog sa ma ajutati sa scap de acnee.An 15 ani si am de aprox. 4 ani acnee.nu e o forma prea grava da nici bine nu e! am folosit cam din toate produsele existente si nimic.Acum folosesc Clearasil da nu mi se pare bun de loc, si dupa ce ma dau fata mea are un aspect urat.voi ce produse imi recomandati?

catdeluxe

catdeluxe

acneea

13 Sep 2007, 13:30

clearasil nu este cu adevarat bun, la fel qm nici alte produse de pe piatza nu sunt bune..si eu am 16 ani. Dar eu am inceput sa scap de problema asta care mai mereu ma stresa. In primul rand:
-mananca sanatos, cat mai multe fructe legume proaspete, evita carnea de porc, si mananca multa de pui
-RENUNTZA LA BAUTURI ACIDULATE GEN PEPSI COLA FANTA SPRITE ETC
-BEA CAT MAI MULTA APA PLATA, eu am ajuns sa beau chiar 4 litri pe zi, si ma ajuta foarte mult lucrul acesta
-daca nu ai chef sa treci pe la un dermatolog, treci macar pe la doctorul de familie si roaga-l sa-ti dea produsul ZINERIT plafon, adik pe retzeta stitzi voi, daca nici pe la el nu ai chef sa treci cumpara-l din farmacie, costa 30 lei
-eu personal nu folosesc zinerit ci prietenul meu si stiu ca e foarte bun..eu folosesc ceva mai economic si zic eu foarteee bun, si anume o crema preparata chiar de farmacia de la care am cumparat-o, adica farmalex total
-nu te spala q sapun pe fatza k usuca si e si mai nasol dup-aia
-inceark o masca de roshii
Sper ca am fost de ajutor

rusumicheliny

rusumicheliny

acnee

17 Dec 2006, 12:15

Am avut si eu probleme mari,in acest sens,si am fost si la cosmetica si nla dermatologi,dar nu mi-am rezolvat problema,ceea ce m-a determinat sa caut produse naturale,de calitate.Asa am ajuns sa incerc produsele Oriflame,de la care masca cu ceai verde,demachiante,si tot ce tine de ingrijirea tenului mixt,m-au ajutat in lupta cu acneea.Succes!

lydia

lydia

Buna

23 Mai 2006, 14:02

Va recomand crema Hemel for Heels 50ml 217000lei,de la hemel.Chiar daca este pentru calcaie,in practica s-a dovedit a fi buna si pentru cosuri.Adresa de contact:simonik_lily@yahoo.com

titili_ka

titili_ka

ceau

16 Mai 2006, 02:20

Am auzit despre un tratament eficient dupa spusele altora ,anume PROACTIV , din cate am inteles este ceva mai scump ,dar se vad si rezultate . O alta sugestie ar fi un tratament propus pe un site http://www.alegebine.ro/tratamente-acnee/,ceva 100% naturist , la fel ,nu am incercat inca produsul , dar voi incerca si sper ca nu este la mijloc doar o buna publicitate . Daca aveti alte sugestii,va rog impartasiti-le si cu mine pentru ca sunt dispusa sa incerc orice ,daca stiu ca voi scapa de acnee.

grimispiridon

grimispiridon

COMBATEREA ACNEEI

29 Mar 2006, 09:13

Cel mai indicat este un tratament personalizat, dupa depistarea cauzei care a generat acneea, insa se poate incerca totusi, umatorul tratament fitoterapeutic:
- In primul rand e necesar un regim alimentar din care sa excludeti carnea si produsele lactate foarte grase (cascaval, telemea de oaie si de bivolita, branza topita, laptele de la tarani) si condimentele picante.
- Ca plante, e util sa beti in fiecare zi 3-4 cani dintr-un macerat la rece alcatuit din musetel, pelin, pin, salvie, ghintura, papadie, coada soricelului, mesteacan, coada calului, osul iepurelui, trei frati patati, brusture, in parti egale; se pun 2 lingurite la 1 cana de apa si se lasa la macerat 6 ore, de seara pana dimineata, se strecoara si se tine la frigider. Se scoate cate o cana cu o ora inainte de consumare pt. a ajunge la temperatura camerei.
- Extern: se fac spalaturi cu un macerat la rece din: musetel, galbenele, cicoare, hamei, in parti egale. Se face un macerat la rece de 6 ore din 50 grame de planta la 1 litru de apa; se pun comprese de 2 ori pe zi, dupa spalarea fetei.
- Trebuie combatuta constipatia, iar plantele indicate au si acest rol, pe langa cel de crestere a imunitatii (acneea e data frecvent de stafilococ, care este un germen saprofit ce traieste in mod normal pe piele si care da simptome in momentul prabusirii imunitare) si de reglare hormonala.

Musetel- pentru un ten curat

13 Nov 2005, 08:20

Musetelul are rol dezinfectant!Prepara o infuzie din acesta planta si aplica comprese cu solutia obtinuta in fiecare seara.In timp rezultatele nu vor intarzia sa apara.

klenica

klenica

salut

10 Iun 2005, 15:19

Draga mea eu iti recomand sa te duci la un medic dermatolog.Eu am fost si mi-a recomandata anticonceptionale si niste creme farmaceuticePot sa-ti spun ca de atunci nu am mai avut probleme.Dar du-te la un doctor mai intai.

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!