Albirea dintilor

by: ileana_damian
Dragele mele, voi v-ati facut asa ceva?
Pe mine ma tenteaza sa incerc. Tin mortis ca in acest an sa fiu sclipitoare de Craciun.
Nu am insa fonduri pt o investitie majora in dantura, dar un tratament pt albire dentara mi-ar placea teribil.
Am auzit ca uneori iti afecteaza sensibilitatea dintilor pt o zi doua etc. Voi ati facut asa ceva? Cat costa? Si unde ati fost?

dinu695

dinu695

Albirea dintilor de acasa

11 Oct 2013, 11:35

E destul de ok, kit-ul de care zici tu Cora. Ma bate si pe mine gandul sa-l iau pentru ca am vazut ca pe langa instrumente de albire are in componenta si ceva chestii pentru o respiratie proaspata. Mi se pare cam scumpicel, dar comoditatea se plateste:)

cora10

cora10

Albirea dintilor cu Ibright

09 Sep 2013, 15:23

Incearca kit-ul de albire al celor de la Ibright. Il gasesti pe www.ibright.ro
Pe mine produsul asta chiar m-a ajutat!
O zi faina

mihaelamicu

mihaelamicu

Reply clinica trident

19 Ian 2012, 13:07

Hello fetelor- eu sunt Mihaela:)- miky pentru prieteni! eu am castigat concursul lor pe facebook:)))! si acum ma gandesc daca sa merg sau nu! mi-e teama de o albire dentara, cu toate astea as avea nevoie de una! Adica... ce poate fi mai frumos decat un zambet sexy, provocator... pus in valoare de un ruj pe masura?:))
Cu toate astea mi-e teama de ceea ce se poate intampla cu dintii mei dupa aia! am cautat pe forumuri detalii despre ei si par ok! a mai fost cineva?

roxanasicu

roxanasicu

albire profi acasa la tine

13 Ian 2012, 14:56

eu mi-am facut albire la ei acum un an si e f ok. acum am luat ca sa am de beak-up -tot de la TRident- un set de albire a dintilor - pt acasa. Sunt f multumita de el! si, asa cum spuneam si de cei de la Trident, ca si echipa, ca si feeling- nu te simti ca o marfa ce trebuie aseaza in raft! sunt super!

soniar

soniar

trident

15 Dec 2011, 10:48

uite si link! premiul e de vreo 1000 lei, merita:)).facebook.com/clinica.trident

eu am azi programare la ei, pentru o carie. Va spun cum a fost! Am fost in farmaciile DOna si am primit un voucher in valoare de 150 lei+50% discpunt la nu mai stiu ce- doar pt ca am cumparat din dona produse in valoare de 100 lei. Asa ca mi-am facut programare si la receptie mi-au zis fetele de facebook si de concurs- pt ca si eu vreu sa-mi albesc dintii. Si mi-e cam frica:D.

soniar

soniar

Si mai bine...

15 Dec 2011, 10:42

Celi mai bine va recomand sa participati la concurs pe facebook- cauta clinica trident si poti castiga albirea+ 50% reducere la detartraj! eu am fost la ei, sunt foarte ok! vi-i recomand!In plus, tot ce tre sa faci e sa le dai like si sa scrii particip- pe wall:))

ileana_damian

ileana_damian

ma duc

30 Dec 2010, 22:32

Mi-am facut pana la urma programare dupa revelion. D-abia astept sa vad daca merita. O sa revin sa va spun cum a mers totul. Multumesc pentru sfaturi.

cristi_iordache

cristi_iordache

profita

27 Dec 2010, 14:55

Eu nu stiu exact unde sa iti spun sa mai incerci dar din cate stiu de la persoanele cu care am mai vorbit, tratamentele de albire sunt destul de scumpe.
Asa ca, parerea mea este sa profiti de oferta asta de sarbatori. Vad ca e destul de consistenta reducerea. Tine-ne la curent cum au mers lucrurile si daca a meritat.

ileana_damian

ileana_damian

f tare

22 Dec 2010, 23:17

Foarte tare tehnica asta noua. Cica rezultatul se vede intr-o ora si au si niste reduceri de sarbatori. Poate imi fac timp si ajung.
Alte recomandari mai aveti?

cristi_iordache

cristi_iordache

depinde

21 Dec 2010, 23:08

@Scorpion_girl, cam asta zic si eu ca ar fi ideea.
Oricum durata efectului de albire depinde din cate stiu eu de tipul de tratament. Uite am gasit si un tabel cu avantanje si dezavantaje pentru diverse tipuri de tratament. Asta cu Zoom vad ca poate sa te duca si 3 ani daca mananci corect. (http://bit.ly/gU0Jcv)

alexandras

alexandras

..

21 Dec 2010, 11:38

e concurs pe site: http://frumusete.ele.ro/concurs/glamour.htm :) apropo de albire dinti

scorpion_girl

scorpion_girl

pai

21 Dec 2010, 10:22

si faptul ca arata atat de frumos nu ar trebui sa constituie un imbold sa ai mai multa grija de ei pe viitor?

fluturas3a

fluturas3a

firesc

21 Dec 2010, 00:36

E firesc ca dintii sa continue sa se pateze daca nu renunti la produsele care contribuie la asta, gen tigari, cafea, vin rosu, etc. Mi-e greu sa cred ca se vor ingalbeni mai repede din cauza tratamentului, poate dimpotriva.
Oricum ceea ce iti recomand eu este sa consulti un medic stomatolog ca sa te informezi direct de la sursa. El va evalua starea danturii tale si o sa-ti spuna de cate sedinte ai nevoie si care sunt riscurile, daca sunt...
Succes, sa ne spui si noua cum a decurs.

madalutza

madalutza

eu stiu ca ...

20 Dec 2010, 17:47

daca ti-ai albit o data dintii, apoi trebuie sa-i albesti la o anumita perioada de timp. eu n-am facut asa ceva pana acum dar iubitul meu da si a fost incatat pe moment dar cand a vazut ca dintii lui cu timpul se pateaza mai repede nu mi-a recomandat sa fac acest lucru. citeste mai multe lucruri despre albire si pe alte forumuri. te pup si sarbatori fericite!

Dieta Nicoleta Luciu
Dieta Nicoleta Luciu
diete-sanatoase.ro

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!