Aparat dentar

by: madalutza
Fetelor, purtati aparat dentar? Daca da, ce sfaturi ne dati, cat v-a costat si unde vi l-ati pus?

adina19102002

adina19102002

ok pt aparatul dentar

30 Mar 2012, 13:32

am uitat sa spun ca este foarte eficient,iti "aliniaza" frumos dintii unul langa altul:))

adina19102002

adina19102002

ok pt aparat dentar

30 Mar 2012, 13:30

eu port aparat dentar fix de 2 ani,stiu ca este inestetic dar aveam niste dinti strambi,parca eram mistret:)))asa ca mai bine il port ceva timp si apoi toata viata am o dantura frumoasa.sunt si unele "mici probleme",se intampla foarte des sa-ti zgarie obrazul(in interior - de asta eu am folosit un fel de ceara speciala pentru asta,o aplicam pe aparat si era totul ok) si te dor gingiile.in primele zile dupa ce il pui n-o sa poti manca mare lucru(cand vrei sa musti de exemplu un mar te vor durea dintii)eu am optat pentru supe,iaurturi si tot felul de alimente lichide/cremoase.si inca ceva,periuta de dinti trebuie schimbata ff des,la 2-3 saptamani.am ajuns si la faza cea mai dureroasa...costurile.eu l-am platit 3100 euro si mi l-am pus in strainatate,in romania nu aveam posibilitati.peste o luna in sfarsit scap de el,la inceput a fost greu pana m-am obisnuit cu el,acum uit ca il am:))sper ca am fost de ajutor,o zi frumoasa!

japonialove

japonialove

depinde ce fel de aparat vrei

15 Mar 2012, 16:00

eu as opta pentru cel fix, este mai scump (nu mai stiu exact preturile care sunt acum pe piata) dar stiu ca este mai eficient - bine, trecand si peste partea "usor" inestetica.

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!