buze crapate

by: annie
Credeam ca e o problema numai pe perioada iernii, dar de cativa ani, fie vara, primavara, toamna, buzele mele sunt tot crapate. Deja mi se pare ca nu mai au nici macar un contur bine definit :(((((((

Si toate astea desi ma dau cu tot felul de geluri hidratante, ba chiar am incercat si cu miere.

Voi aveti probleme de genul asta? Solutii magice, babesti, ceva?

rusumicheliny

rusumicheliny

buze crapate

17 Dec 2006, 11:50

Am avut si eu aceasta problema,dar de cand folosesc luciul de buze(color sau incolor)de la Oriflame,nu mai am niciodata buze crapate.

michaela_jagsch

michaela_jagsch

cum zicea si kavajava...

03 Iul 2006, 16:23

si eu am avut o perioada destul de lunga buzele asa de crapate...nu mai stiam ce sa fac,era oribiiiiil,parca erau descompuse si am incercat diferite"labello",miere...pe draqu,buzele mele parca se descompuneau si mai tare,sefa mea a zis sa arunc toate acele labello ca mai rau imi fac si sa folosesc o crema ff grasa,cum ar fi nivea aceea in cutie albastra,si m-a salvat in cateva zile,de atunci imi hranesc buzele numai cu minunea albastra de la nivea

luli-boy

luli-boy

Buze sanatoase

19 Iun 2006, 17:34

Incearca daca vrei un produs de la L'Occitane, este un balsam 100 % unt de shea, intr-o cutiuta metalica. Nu e doar pentru buze, il poti aplica si in alte zone cu probleme, care duc lipsa de hidratare. E fff bun, eu il folosesc mereu. Nu e ieftin, dar te tine mult, eu il am pe al meu de mai bine de jumatate de an. Produsele L'Occitane se gasesc la Sensi Blu. Bafta!

britudia

britudia

mierea...

23 Feb 2006, 15:14

...e intr-adevar f utila; incearca s-o tii pe buze seara, cind te uiti la TV, de ex.
asta cu dependenta, cred ca toate preparatele cosmetice high-tech o creeaza.
iar rujurile, din cite am observat, indiferent de 'textura', iti usuca f tare buzele.

annie

annie

cu miere am incercat

24 Ian 2006, 16:47

Dar n-a avut prea mare efect pentru ca nu reuseam s-o pastrez pe buze suficient timp.

Am testat si Labello care e ok, daca ai timp sa te dai cu el din sfert in sfert de ora.

La mine cred ca e totusi o problema cu vitamina A si E, o sa incerc cu suc proaspat de morcovi sa vedem daca merge!

Buze crapate

21 Ian 2006, 17:13

Eu folosesc miere de albine amestecata cu un praf de scotisoara.Este o combinatie delicoasa si ma ajuta sa tratez buzele crapate!

kavajava

kavajava

leac babesc

21 Ian 2006, 14:22

Acum cativa ani am trait in Olanda pe timpul iernii. Batea un vant de te lua pe sus, si-ti taia fata. Nu numai buzele, ci toata fata imi era uscata ca Sahara, si crapata ...

Am depasit problema cu o mixtura cam gretoasa dar eficace: ulei de masline Extra Vergine si Nivea - cea mai grasa, in cutie de tabla albastra. Intai intindea uleiul de masline, apoi acopeream cu Nivea. Nu aratam ca dinrevista, dar mi-am salvat fata si buzele.

Nu-ti recomand de loc Labello sau alte strugurele, au parafina lichida din belsug si dau dependentza.

kavajava

kavajava

lipsa de vitamine

19 Ian 2006, 19:53

Suna a lipsa de vitamina A, poate si E.
Ai incercat o cura de suc de morcovi? Din cel proaspat.

Doua saptamani un paharel pe zi pe stomacul gol (de suc de morcovi :-))) si vei vedea...

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!