Buzele imi sunt uscate ca naiba

by: scorpion_girl
Am stat in vant un weekend intreg si cred ca mi-am umezit si des buzele, ca acum arata ca dupa bombardament. Sunt uscate, crapate, cu piele exfoliata si ma ustura ingrozitor. Cu ce naiba sa dau pe ele, ca balsamul de buze sau cremele de fata se pare ca sunt neputincioase...

ginie_pp

ginie_pp

balsam de buze cu propolis

09 Iun 2017, 11:15

Eu folosesc zilnic un balsam de buze de la BottegaVerde.ro cu propolis. Este 100% creat din ingrediente naturale. Nu am avut niciodata probleme cu buzele. Este un produs emolient si hranitor, care oferta un confort imediat buzelor uscate, sensibile la atingerea vantului, soarelui si agentilor atmosferici. Contine propolis, cunoscut pentru proprietatile sale antioxidante si de protectie, care apara buzele in orice situatie.

mirelaiones

mirelaiones

balsamul minune

23 Ian 2013, 15:54

Hei, sa va invat un truc. Pentru ca am fost racita si am tot folosit servetele de hartie, aveam nasul foarte iritat si nu reuseam sa imi calmez pielea. Cand am avut o petrecere am folosit ce aveam la indemana si anume balsamul de buze. Mi-am luat si o crema pentru asta, dar mai tare ma ustura. Balsamul de buze, eu am unul de la Weleda, Everon, m-a salvat. Pana seara pielea mea arata mult mai bine, hidratata si nu mai aveam nasul ca Rudolf.

wonderland

wonderland

depinde

02 Nov 2012, 13:50

nu cred ca e foarte ok sa foloseasca miere....

deliam

deliam

miere

02 Nov 2012, 11:21

mierea e solutia cea mai buna si delicioasa! Te dai seara inainte de culcare si dimineata vei vedea deja efectele. Daca poti, stai data cu miere toata ziua pana iti trece si apoi nu iti mai lasa buzele suprinse de vand nepregatite. Foloseste un balsam de buze , natural eventual (vezi la sensiblu au niste balsamuri misto bio)

roxanasicu

roxanasicu

eu va recomand...

13 Ian 2012, 14:35

Mie nu mi se usuca buzele, dar imi apare herpes! si folosesc produse pe baza de aloe ca sa scap! uite link: http://euronet.org.ro/pagini/index.php

In plus, sunt si niste produse de slabit super- daca vrei sa scapi de cateva kgm ti le recomand cu inceredere!

soniar

soniar

intra pe...

15 Dec 2011, 11:22

http://testatpepieleamea.blogspot.com/

si castiga o crema de fata, servetele demachiante si un baton de buze- daca le dai like:)))

alexandras

alexandras

.

29 Iul 2010, 10:55

ma crezi sau nu, trebuie sa nu le dai cu nimic, bei multa apa. si pur si simplu le lasi sa si revina de la sine. pentru ca balsamul de buze le face si mai rau la fel si cremele, buzele devin dependente de asa ceva si cand nu te mai dai, te trezesti cu cate ceva.

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!