Aqua Gym

by: diana_luciana
In ultimul timp am tot citit despre gimnastica in apa si efectele sale. A fost cineva la vreo sala de genul asta, imi poate recomanda cineva vreo sala cu un instructor bun?

tashulina

tashulina

World Champion Club

19 Mar 2009, 13:35

Stiu ca serviciile oferite de World Champions Club sunt destul de performante. La ei pe site scri asa:

"Aqua Gym este un antrenament in apa, mai putin obositor decat gimnastica.

In afara apei si totusi are un efect deosebit. Deoarece presiunea apei este de 50 de ori mai puternica decat cea a aerului, este necesar un efort mult mai mare pentru fiecare miscare.

Stimularea in apa compenseaza intr-adevar incat per total va miscati fara sa obositi; e mai relaxant si rezistati mai mult. In afara de acestea, foarte placut in antrenamentul aqua-gym este ca nu transpirati si tesutul conjunctiv va primi datorita apei si a miscarilor in apa, un masaj minunat. Acest masaj este foarte util celulitei.

Aqua-gym-ul se face in apa pana la adancimea pieptului si se adreseaza tuturor categoriilor de muschi."

simona_const2005

simona_const2005

cam care sunt preturile, ariana?

01 Iul 2007, 21:02

ariana, imi spui si mie te rog si ce preturi au acolo? daca stii si programul sau pe cineva care a fost pe acolo ar fi excelent. merci

Top 10 diete nesanatoase
Top 10 diete nesanatoase
diete-sanatoase.ro

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!