A doua sansa

by: pisi
Merita partenerul infidel o a doua sansa?
Argumentati raspunsul, va rog.
Multumesc.

aricuta

aricuta

mai vechi articolul, dar merita sa raspund :))

09 Apr 2008, 15:15

pai...a 2a sansa?cand ar fi prima? consider ca in mom in care ne cuplam cu cineva, nu-i dam de fapt o sansa de a fi cu noi, ci pur si simplu ne cuplam.Prima sansa ar fi in cazul in care a gresit odata (singura data) si il iertam, sansa a 2a ar fi atunci cand a gresit a 2a oara, si asta nu merita.ai gresit odata, regreti profund si nu mai faci nimic, stai in banca ta...e ok.dar, daca, dupa ce ai gresit odata, o dai din nou in bara, nu mai are sens sa fii iertat, clar o vei face si a 3a si a 4a oara.

gulia

gulia

a doua seansa?

20 Feb 2008, 17:55

Cand iubesti sincer merita sa-i dai o a doua seansa.Dar ce faci daca tu i-ai dat a doua si a treia si a patra si a cincea ..........seansa si el a mers din greseala in greseala? El greseste tu il ieriti in numele iubirii,ierti lasi de la tine si incerci sa fie totul bine,ii daruesti iubire,intelegere,caldura sufleteasca,respect si el recunoaste toate astea,dar dupa ce ai iertat de atatea ori vine un timp cand sufletul ti se inchide si cu toate ca-l iubesti inca mult ,nu mai poti sa-l ierti si nici sa uiti,si fiindca nu mai ierti el iti spune ca a facut toate acele greseli pentru ca iubirea ta nu i-a ajuns ,ca ,cu toata iubirea ta el se simtea singur,ca ce vina are el daca apar alte femei si ca el a facut toate alea fiindca este om.Omul care face asa ceva a iubit sau numai s-a jucat? Sau.......a ras? Sau s-a distrat? Deci depinde cui ii acordam o a doua seansa si daca merita acea a doua seansa

elaa_yoana

elaa_yoana

da merita....

29 Nov 2007, 12:10

eu cred ca merita dar inaite de asta merita o lectie....ca sa nu uite ca te-a inselat...si ca sa nu te mai insele.succes

pisi

pisi

Eu

23 Nov 2007, 10:12

i-as acorda o a doua sansa, n-as da o relatie frumoasa si un om deosebit pe o prostie, pe o toana de-a lui de moment.

Acord oricarui om o a doua sansa intotdeauna, pentru ca a gresi e omeneste, nici eu nu sunt perfecta si eu mi-as dori daca as gresi sa primesc o a doua sansa, doar in felul acesta pot vedea daca omul acela a facut-o intentionat sau nu, daca a invatat ceva din greseala lui sau nu.

ela_d

ela_d

2 varinate

22 Nov 2007, 13:12

Treaba asta cu inselatul si cu acordarea unei a 2-a sanse e discutabila.
Intai si intai se pune problema cu aflii de infidelitatea lui.Daca afli singurica pentru l-ai simtit distant e una.Daca iti spune singur si-si pune cenusa in cap pentru asta e alta.
Orice femie simte cand partenerul o insela.Procesul e simplu:individul nu mai are aceeasi disponibiliate pentru partenera oficila e rece, distant si tot mai neimplicat in relatia de cuplu.Ea simte iar apoi i se confirma banuiala:e inselata.Aici eu n-as acorda nici o circumstanta atenuanta!I-as face bagajele si i-as face vant din viata mea.
A 2-a varinata, cand el vine spasit si marturiseste merita luata in considerare.Pentru mai multe detalii:http://www.ele.ro/Cum_il_pastrezi_cand_alta_l_doreste_--a7363.html , http://www.ele.ro/Casatoria_fidelitate_si_angajament_--a8060.html , http://www.ele.ro/Infidelitatea_emotionala_--a6683.html

pisi

pisi

Ella, draga,

22 Nov 2007, 10:56

esti o scumpa. :))

andromatique

andromatique

depinde

14 Nov 2007, 14:16

eu cred ca depinde foarte mult de sentimentele implicate in relatie, de momentul in care inseala,de felul in care isi justifica gestul...daca este o relatie serioasa si a fost doar o faza la nervi facuta sau cine stie cum eu cred ca merita...oricine merita o a doua sansa...mai ales dc il iubesti...

Top 10 diete nesanatoase
Top 10 diete nesanatoase
diete-sanatoase.ro

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!