a fi sau a nu fi amanta

by: anabeau
In ce conditii ati accepta (daca ati accepta) sa deveniti amanta?

adi30bloo

adi30bloo

chiar mi-am dorit asta!:)

10 Nov 2007, 21:11

da,stiu k suna aiurea dar l-am dorit in viata mea pt.o perioada de timp.asa se intampla deobicei cind esti prinsa intr-o casnicie care nu-ti aduce decit ...

punctulpei

punctulpei

iar cad frunzele

23 Oct 2007, 14:25

Stiu, Loricel.
Nici o clipa nu m-am gandit ca ai fi simtit altfel relatia ta ascunsa. Nici o clipa nu m-am gandit ca ar fi fost singura. Nici o clipa nu te-am simtit altfel decat esti.

loricel

loricel

tot pt punctul pe i

22 Oct 2007, 21:27

mai puctulet,ce mare dreptate mai ai si tu...nu-i asa ca-mi dai dreptate ?sunt eu vinovata?poate dar nu regret nimic din tot ceea ce am facut in ac privinta,crede-ma,a fost de vis...

loricel

loricel

pt punctul pe i

22 Oct 2007, 21:24

cam ai putina dreptate,cand nu mai esti cel tras in piept....

punctulpei

punctulpei

tot pt Loricel

22 Oct 2007, 19:43

Hai spune! Nu este asa ca ai constiinta impacata? Faci doar ceea ce sigur face si el, si mai toti si toate in jur.

punctulpei

punctulpei

pt Loricel

22 Oct 2007, 19:39

Loricel...nu vor mai veni niciodata clipe frumoase ca acelea. Imi pare rau sa spun, dar cand intr-o relatie dispare "magia" lucrurile se duc incet dar sigur catre finish. Ramane obisnuinta. Ar cam trebui sa iti gasesti o iesire. De la ce vine "Loricel"?

loricel

loricel

pt ariana

18 Oct 2007, 22:06

cati ani ai?sunt atatea clipe frumoase care au fost si inca sper c-or mai veni;nu stiu ce sa zic dar si la restaurant cand iesim nu ma incanta cu nimic si daca incearca sa fie mai romantic ii zic ca nu mai tine ,toate astea dupa ce am aflat ca m-a inselat si nu o singura data si inca o face(asta o simt ca doar sunt femeie).Doamne si sub ce forma neaga(zice ca sunt nebuna si rade)

loricel

loricel

PT ARIANA

18 Oct 2007, 22:02

pt ca a facut multe pt mine ,acum nu stiu daca les-a facut pt a se fali in fata celorlalti sau...

loricel

loricel

pt punctulpeI

16 Oct 2007, 16:37

nu stiu de ce s-a ajuns aici in viata casnicia mea dar desi nu mai e ca la inceput aflati ca totusi inca il mai iubesc.Serios.Nu stiu in ce mod il iubesc dar simt multe pt el desi-mi vorbeste uneori atat de urat incat ma pune pe ganduri.Aproape ne-am si batut mai in gluma mai in serios dar ....tot comportament ....fara raspuns....Acum se imbraca f elegant ,unde mai pui ca vrea sa-si puna si cercel in ureche...Mie imi place dar asa ceva nici nu putea concepe cu ceva timp in urma.Si nu in ultimul rand o femeie stie cand nu mai este dorita si este inselata lafel ca si voi barbatii.Te salut si multumesc ca mi-ai citit oful

pisi

pisi

mda

15 Oct 2007, 16:15

incep sa-ti dau dreptate la acest subiect,punctulpei.

oricine isi poate salva relatia sau se poate opri la timp dandu-si seama de consecintele actului de infidelitate,daca isi iubeste intr-adevar partenerul si pune totusi pret pe relatia oficiala.

punctulpei

punctulpei

pt loricel

15 Oct 2007, 15:15

Tu chiar crezi ce spui?
Uite, in acest weekend am fost plecat din tara intr-o calatorie fulger. Pentru ca am anuntat in ultima clipa si in orasul de destinatie erau simultan 3 evenimente de mare amploare, cu centrul orasului blocat etc etc etc am fost cazat intr-o garsoniera amenajata vizibil pentru un scop anume. Cine asigura menajul aprinsese si lumanarile parfumate...totul roz, opulent, flori etc.
Relatiile extraconjugale sunt premeditate mereu, cel putin de catre una din parti.
De ce s-a ajuns la monotonie in casnicia ta?
Povesti, Loricel.

loricel

loricel

accept

12 Oct 2007, 21:46

Da,eu inca sunt amanta,ce-i drept este cam mult de cand nu am mai fost impreuna cu el ...Si nu de prea bine mi-am facut un amant,dati-va seama ca ceva acasa lipsea.Era deja rutina in floare si totul monoton.Din acel moment cand am facut-o sunt sincer altfel:numai sunt dependenta de gesturile sotului sau de simpla prezenta a sa.Desi actul sexual s-a produs o singura data ,nu cred ca n-o voi mai face.Afost f bine si nu mi-este rusine.

cat_woman_no_1

cat_woman_no_1

multumesc,aidaa!

25 Aug 2007, 16:30

stiu,nu toti barbatii sunt asa,dar cred k am devenit yo mai pretentioasa,mai suspicioasa si observ mai usor minciuna..nu stiu ce sa zic...
oricum,imi doream de mult timp sa iau o pauza de cateva luni macar,pt k de la 15 ani nu am mai avut asa ceva.mereu am avut prieten.acum pot sa ma gandesc mai mult la mine si nu la EL!;))sunt un pic egoista (dar pot sa fiu,macar pana cand il gasesc din nou pe EL);))...oricum,sunt convinsa ca il voi gasi la un moment dat...si nu ma grabesc!;)

aidaa

aidaa

cat

24 Aug 2007, 19:50

eu te inteleg perfect,pt ca si eu am trecut prin aceeasi situatie ca si tine....si dupa ce nu am mai rezistat,m-am confruntat si eu cu lipsa de neincredere in barbati...si cu cat incercam sa-l inlocuiesc,cu atat ajungeam sa-l pretuiesc si mai mult pe el(cel insurat)....dar cu timpul,si cu multa rabdare am reusit sa fiu din nou fericita,alaturi de alt barbat...mult succes si tie!

cat_woman_no_1

cat_woman_no_1

da! am reusit!

24 Aug 2007, 19:38

imi doream sa ma despart de el din momentul in care am aflat k nu a divortat si k nu va divorta. yo aveam rolul de "inlocuitoare" a sotiei...dar, in acelasi timp, il iubeam, ma facea fericita si...si el era fericit...cred?! sincer, nu cred k ar fi putut sa se prefaca atata timp. de ce mi-ar mai fi facut tot felul de cadouri, de ce ar fi vrut sa imi dedice mie tot timpul liber, sa ma vada zilnic "acasa" cat mai repede, de ce mai mergeam peste tot impreuna, dak nu dorea decat sa ii fiu "amanta"? cu toate astea, presimteam k aveam sa sufar...iar cand am aflat d copil...asta mi-a deschis ochii! a fost "motivul" pt care am reusit sa renunt la el definitiv! pana atunci ma amageam singura. atunci am realizat k degeaba speram k va fi vreodata al meu...cu o femeie mai puteam concura, dar cu un copil, cu o familie, nu vroiam si nu puteam sa incerc!
vreau sa mai pot avea incredere in barbati, dar se pare ca toti cei pe care i-am cunoscut si ii cunosc nu pot fi sinceri.incearca sa para ceea c nu sunt.si toti urmaresc un singur lucru...din (ne)fericire toti se grabesc, nimeni nu mai pare prea interesat de iubire...dar mi-e bine singura!nu am mai fost de mult timp singura.am timp pt mine!;))

karinna

karinna

cat,e bine

23 Aug 2007, 19:17

ca ai reusit sa depasesti momentele acelea! te as sfatui sa incerci sa iti recapeti increderea in barbati,chiar nu sunt toti asa! mai da-ti o sansa sa fi fericita!

cat_woman_no_1

cat_woman_no_1

din punctul asta de vedere

23 Aug 2007, 19:12

pot sa zic k am fost oarecum "norocoasa".nu am simtit k sunt p locul 2...era k in orice relatie obisnuita, ne intelegeam super bine, ieseam cu prietenii si colegii lui..chiar nimic nu ma facea sa cred k vrea sa ma tina ascunsa sau sa ma indoiesc k va divorta...

cat_woman_no_1

cat_woman_no_1

si ...

23 Aug 2007, 19:03

legat d faptul ca m-ar macina gandul k e cu sotia, k nu e doar al meu...intr-adevar, era casatorit, dar avand in vedere k ea nu era in tara, nu pot sa zic k aveam grija asta! el tot timpul liber mi-l dedica mie.zilnic eram impreuna.cu ea vorbea la tel o data la 2-3 zile...

cat_woman_no_1

cat_woman_no_1

iti multumesc, karinna!

23 Aug 2007, 18:49

am fost naiva, dar am reusit sa trec peste!am realizat cat d mincinoasa poate fi lumea...nu imi pare rau k am trecut prin asta! ma bucur k am realizat cat rau imi facea aceasta relatie si ca am putut renunta la ea...acum mi-e bine, dar nu mai pot avea incerdere in barbati...

pisi

pisi

Aida,poti gandi in felul urmator:

23 Aug 2007, 13:59

ma simt fericita in aceasta relatie sau m-as simti mult mai fericita fara aceasta relatie?
Daca simti ca acea relatie te face fericita si ti-e mai bine cu ea decat fara ea,continua,e alegerea ta,e ceea ce pe moment te implineste si te face fericita.
La fel cum poti alege sa fii fericit renuntand la o relatie.
Depinde de om,depinde de situatie.

aidaa

aidaa

pisi

23 Aug 2007, 13:40

ai mare dreptate....dar ce se intampla atunci cand persoana de langa tine se comporta ireprosabil!?e greu sa renunti la cineva care te face te face fericita....dar am invatat ceva....ca nimeni nu este inegalabil.timpul si rabdarea le rezolva pe toate.

pisi

pisi

Parerea mea

23 Aug 2007, 13:13

este ca daca realizezi de la bun inceput ca sunt chestii care te deranjeaza la el,s-o rupi numaidecat cu el atata timp cat sentimentele nu sunt foarte puternice.
Suferi o perioada,dar macar nu suferi pentru o perioada lunga de timp,alaturi de persoana nepotrivita prinsa intr-o relatie nefericita.
Daca inabusi de la bun inceput o relatie care ti-ar aduce numai frustrari,iti faci un mare bine,asta-i parerea mea,dar ma rog,acum fiecare se comporta cum crede ca-i mai bine pentru sine.

karinna

karinna

aidaa..

23 Aug 2007, 12:10

imi pare rau de ce ti s-a intamplat! poate ai dreptate dar in momentele astea cred cu convingere ca nu mi s-ar intampla! desi viitorul este imprevizibil intr-adevar...!

aidaa

aidaa

karinna

23 Aug 2007, 11:37

iti doresc din suflet sa nu fii pusa in postura asta....asa ziceam si eu ,ca niciodata nu mi se va intampla mie,si ca daca,prin absurd voi trece prin asa ceva,ne despartim si gata,cum sa fiu cu cineva stiind ca in viata lui exista o alta femeie.....dar,nu a fost deloc asa....

karinna

karinna

cat...

23 Aug 2007, 11:35

te felicit ca ai terminat cu omul ala pana la urma,ca ai cutrajul sa recunosti ce s-a intamplat... iti doresc o viata frumoasa in continuare si sa ai grija de tine si de sufletul tau!

karinna

karinna

scuze...

23 Aug 2007, 11:30

am trimis inainte sa termin de scris:) si cum spuneam nu am fost in situatia asta si nu vreau sa cred ca mi s-ar putea intampla vreodata! fiecare e in felul ei,si reactioneaza diferit dar eu din dragoste nu as mai sta cu omul ala pt ca nu as face decat sa sufar fff mult gandindu-ma mereu ca este cu alta! e o situatie f neplacuta!

karinna

karinna

eu inteleg cat_woman....

23 Aug 2007, 11:27

inteleg ce zici,nu te-judec...eu am scris apropo de tema "a fi sau a nu fi amanta(...)" nu ti-am rasp tie... Stiu ca sunt atatea cazuri,cred ca daca iubesti treci peste multe,faci multe compromisuri!Am iubit si eu f mult si iubesc si acum....dar nu ma fost niciodata in ipostaza asta si nu cred ca m-ar fa

cat_woman_no_1

cat_woman_no_1

karinna

21 Aug 2007, 21:06

dak ai fi fost si tu vreodata in situatia asta nu ai mai fi zis k e o vrajeala k te-ai indragostit de cineva si k nu il poti parasi...yo am patit-o.nu stiu dak ai iubit vreodata atat d mult incat sa fi simtit ca fara el nu poti fi, k fara el nu poti trai,k ai face orice numai pt a-l tine in brate,a-l saruta,a-l stii langa tine...cand iubesti,iubesti si atat!indiferent de diferenta de varsta, de diferentele sociale, k e insurat sau nu, k iubeste pe alta, k doar te foloseste, idiferent de situatie, iubirea e oarba! nu tine cont d niciuna din barierele posibile! nici yo nu mi-am dorit vreodata sa devin amanta, dar cand am aflat ca m-a mintit, k nu are nici cea mai mica intentie de a divorta,era deja prea tarziu...il iubeam! m-am gandit mult timp la mine, la noi, la postura in care ajunsesem...am vrut de multe ori sa renunt,dar de fiecare data cand incercam sa o fac, el ma facea sa ma intorc la el..nu stiu daca m-a iubit vreun pic sau doar m-a folosit,dar ma facea fericita si vedeam ca si el era fericit...

karinna

karinna

nu as accepta

21 Aug 2007, 19:48

Nu as accepta asa ceva sub nici o forma! Ar avea de suferit prea multe persoane si mai ales eu pana la urma! imi place sa se petreaca totul "pe fata"! prefer sa pun cxapul pe perna fara sa am remuscari ca am asa ceva de scuns sau ce mult s-ar intampla daca s-ar afla! nu sunt de caord cu pretexte de genul"m-am indragostit de el si nu l-am mai putut parasi...!" astea sunt vrajeli!

punctulpei

punctulpei

pe wenus

18 Aug 2007, 13:11

viata interioara este foarte volatila. Nimeni nu ne invata ce este cu aceasta viata interioara, cu "sufletul" nostru. In functie de conjunctura, oportunitati, nevoi, stari de moment...poti sa fii in clipa urmatoare ceea ce nu ai fost niciodata. Stabilitate relativa iti aduce tocmai tesatura sociala in care esti prins. Te vei comporta in general intr-un fel, vei avea in general niste obiceiuri, vei crede ca esti intr-un anumit fel, dar te inseli tocmai cand crezi ca te cunosti mai bine. Este loterie...poti fi apoi mai fericit sau mai nefericit. De unde sa stie wenus daca persoana care umple pe moment un gol in aceasta viata interioara nu va fi cauza unor suferinte si mai mari. Sfatul meu pentru a va sustrage acestei loterii, este sa va intoarceti spre voi pana cand contopiti constiinta superficiala cu ceea ce simtiti ca este natura voastra interioara. Si apoi sa aveti curajul sa faceti exact ceea ce trebuie facut, dar la lumina. Altfel, gandurile devin fapte , apoi obiceiuri si din lanturile lor nu va mai putei elibera niciodata. Saptamana aceasta am fost la manastirea Hadambu si chiar in aceasta perioada era sa ma tradez. Nu poti avea incredere in ceea ce cunosti insuficient.

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!