Ajutat-ma va rog!

by: mihai777
Hi, voi incerca sa fiu scurt. Am o relatie de aproximativ 5 ani si ne pregatim in sfarsit de casatorie, in octombrie. Ne iubim si ne dorim si un copil. Acum 1 an insa am trecut printr-o perioada mai nefasta, eu am fost afectat de 3 decese in familie, un faliment, 2 accidente si eram extrem de departe de a fi partenerul ideal. Iubita mea mi-a fost insa mereu alaturi, insa relatia se mai racise. Eu eram altul. Apoi, prin efort comun, am repus-o pe picioare si azi, dupa 1 an, e totul bine. Am aflat insa din pura intamplare, ea uitandu-si mailul deschis si eu cautand ceva anume, un draft al unei scrisori scrisa in comun pentru cineva, ca in acea perioada cand ne racisem, iubita mea a avut un amant... am gasit o corespondenta salvata... un fost coleg de facultate... vorbeau pe mess, a curtat-o intens, dupa primul mess o zapacise, la al doilea l-a cautat ea deja, dupa cateva zile erau in pat. Si un mesaj al ei, ea sustine ca nu l-a trimis, e posibil, am gasit si unele catre mine netrimise, in care e extaziata de a cea noapte..senzational...sublim... i-a placut sa-l simta in ea... l-ar vrea iubitul de la miezul noptii...si multe altele...

madutzza26

madutzza26

sincer

23 Dec 2011, 01:29

Imi imaginez prin ce treci pt ca am fost si eu intr-o astfel de situatie si iti spun sincer ca nu merita. Sunt femeie si eu nu as insela maiales cand iubirea vietii mele trece prin momente dificile (te desparti, dar nu faci asta). Maiales ca ea inca mai tine legatura cu tipul ala. O casnicie nu trebuie sa inceapa cu stangul. Va fi greseala vietii tale daca nu simti din tot sufletul ca merita sa o iei de sotie. Ori esti barbat si ii spui da a fost o proasta o mare proasta ca nu a stiut sa pretuiasca ce avea si ar trebui sa ii interzici sa mai discute cu tipul ala. Toti uneori avem nevoie sa ni se impuna niste limite. In relatii ajungem sa dam tot din noi pt celalalt dar nu trebuie sa uitam ca in primul rand suntem noi si apoi ceilalti...

blacktulipe

blacktulipe

pentru mihai777

05 Dec 2011, 00:02

parerea mea e ca in primul rand trebuie sa te uiti atent in sufletul tau si sa iti dai seama daca o m-ai iubesti si daca ii poti ierta greseala.gandeste te ca in toata povestea asta ai contribuit si tu prin modul in care te-ai comportat cu ea...daca intradevar o iubesti,dedica-i o seara in care sa fiti numai voi 2 si spuneti-va tot ceea ce simtiti si tot ceea ce vreti de la viata...crede-ma ca ajuta enorm....si hai sa-ti spun ceva...am curajul sa pariez pe orice ca oricat ai iubi o persoana m-ai devreme sau mai tarziu in viata va aparea o tentatie,dar asta nu inseamna ca nu te iubeste...e valabil si pentru tine.ai sa vezi ca o sa apara si in calea ta o fosta cu care ai ceva de clarificat...cum vei actiona?nu da cu piciorul unei iubiri pentru un moment de slabiciune ai sa ai si tu acel moment...iti doresc tot binele din lume

eva31

eva31

Si care e intrebarea ta?

24 Sep 2011, 23:58

Tu stii ce e intre voi si cat esti de dispus sa o ierti. De ce intrebi pe altii?

silvyanna

silvyanna

Parerea mea

02 Iun 2011, 13:43

Daca tu esti sigur ca ea te-a inselat atunci nu poti sa taci, trebuie sa vorbesti cu ea si sa va da-ti seama daca are rost sa va continuati planurile. Un lucru f important este sa afli ce a facut-o sa te insele, pt ca dupa parerea mea oarecum ai impins-o sa faca acel lucru si daca vei fi capabil sa o ierti. O casatorie este un nou inceput, ar trebui sa va lamuriti toate problemele inainte de acel pas.

mihai777

mihai777

Ajutat-ma va rog! 2

02 Iun 2011, 11:06

dar si dezamagire la sfarsitul mesajului ca el o evita, nu-si doreste o relatie, ii e frica de ea... i-a dat un sms.... si totul pare ca se opreste aici. Au incetat relatia. Asa spune ea si o cred. Problema e ca de revelion l-a felicitat si i-a trimis smiley de love, ea spune, absolut nevinovat. Problema e ca s-a intamplat intr-o perioada cand aveam numai necazuri, ne vedeam totusi des, in exact acea zi ne-am vazut si am ajutat-o ziua cu ceva important... adevarul este ca ma simt ingrozitor, sfasiat, tradat. Am iertat-o, dar e ff greu sa uit. Am vb mult despre asta, ea spune ca a fost o ratacire, o prostie, e o idioata, o tampita ca s-a lasat "dusa", a fost greseala vietii ei, m-a ranit ingrozitor, vrea sa fie cu mine, vrea s-o pot ierta, vrea casatorie, bebe. Se poarta cu enorma afectiune si chiar simt ca vrea sa fie bine. Sunt insa complet derutat, ce sa fac? mai pot avea incredere in ea? pot incepe cu ea o casnicie si sa fiu sigur ca nu se va repeta? Mi-a spus ca anul trecut nu m-a mai considerat iubit, ci doar prieten (intr-adevar, au fost luni in care nu a vrut sa facem dragoste, inainte si dupa aventura ei)...sfatuti-ma, CE SA FAC? O iubesc si o cred ca ma iubeste...

Diete pentru adolescenti
Diete pentru adolescenti
diete-sanatoase.ro

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!