am gresit, cum sa repar greseala?

by: carapan
acum 4 luni am plecat sa lucrez in italia la niste prieteni italieni, locuiesc in casa cu ei,si lucram toti trei la restaurantul pe care il au.sotul meu a ramas in romania pt ca avea serviciul acolo. acum o luna am inceput sa ma simt atrasa de tip, si cam in acelasi moment mi-a declarat ca si el simte acelasi lucru pt mine. totul s-a petrecut fara sa-mi planific ceva, a fost ceva mai puternic decat mine, ceva ce n-am putut controla. acum suntem un triunghi, locuim in aceasi casa, lucram impreuna,ma macina remuscarile fata de sotul meu, fata de prietena mea, si totusi nu pot sa-i pun punct, mai ales ca el se tine tot timpul dupa mine si-mi spune ca ma iubeste. sotul meu e un tip super, nu merita ceea ce-i fac. crede-ti ca poate fi reparata greseala mea? cu ce sa incep?

leo

leo

adevarul este...

18 Sep 2006, 10:47

uite ce iti spun sa faci. cauta usa de la intrare si bate in ea pentru fiecare greseala cate un cui, apoi presupune ca el te-a iertat si scoate cuiele.
sa imi spui si mie cu ce umpli insa gaurile. de mult caut si eu raspunsul asta...

doe

doe

carapan...

06 Sep 2006, 12:23

Da poate fii reparata.
A spus erika ceva"prin a te urca in avion ca sa vii acasa" ar fi cazul sa o asculti.
daca nu stiu ce sa ii spui ca de ce te-ai intors, daca crezi ca el nu te va ierta pt ca l-ai inselat atunci mintel, spunei ca te tot iti face avansuri un coleg de serviciu, si ca te-ai intors ca nu cumva sa calci stramb.
Sau te poti muta in alta localitate din italia.

erika

erika

Poti sa incepi

13 Apr 2006, 12:56

prin a te urca in avion ca sa vii acasa

vandal

vandal

Cu inceputul....

12 Apr 2006, 13:49

Ce inseamna un triunghi in momentul asta? Oricum nu conteaza prea mult...iti iubesti sotul? vrei sa ramii cu el(sotul)? rspunsul e aici...daca da...pune un stop acestei relatii...se spune ca barbatul propune si femeia accepta...daca ai acceptat tu esti cea care trebuie sa termine...simplu, nu?

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!