am nevoie de un sfat

by: iepurash_7
Povestea mea incepe cam asa. Cind aveam 15 ani am inceput sa prietenesc cu un baiat. El era mai mai mare ca mine cu 1 an.Peste 3 ani el a plecat cu familia lui in Spania. Venea vara in tara si uneori si iarna la sarbatori. Asa ne vedeam. A trecut timpul iar eu nu aveam nevoie de altcineva decit de el. La 20 de ani am facut dragoste prima data. Stiu ca pare cam straniu da asa am fost eu mereu cu niste principii, poate si de asta unii imi ziceau ca sint cam cu capul in nori si mult prea optimista si nu realista. Acum am 23 de ani. Vara aceasta el trebuia sa vina in tara si il asteptam cu cea mai mare nerabdare, urma ca si eu toamna sa plec la el. Cind a venit, in seara aceea el se odihnea si eu fara nici o intentie ma uitam la el in telefon(niciodata nu am fost geloasa, niciodata nu l-am banuit de nimic, stiam ca ma iubeste numai pe mine, cine ca cine, da de el eram sigura ca nu ma va insela niciodata). Am gasit mesaje de la o fata, mi-a cazut cerul, mi s-a oprit inima si simteam ca viata mea se termina acolo. Erau in spaniola dar intelegeam. L-am intrebat, tu m-ai inselat? MI-a zis:da. Nu va pot reda ce am simtit, numai cine a trecut prin asa ceva poate sa ma inteleaga.

autumn

autumn

si sa inteleg

20 Oct 2011, 10:47

ca tu te multumeai sa va vedeti de cateva ori pe an, timp de...cati ani?? sa fim seriosi.

japonialove

japonialove

daca spui ca niciodata

19 Oct 2011, 15:28

nu l-ai banuit de nimic, de ce i-ai umblat in telefon?

tashulina

tashulina

fara suparare

19 Oct 2011, 13:31

dar e cea mai tare formulare pe care am auzit-o vreodata: "fara nicio intentie, tu te uitai la el in telefon"????

Si nu inteleg ce asteptai de la relatia asta in care va vedeati de cateva ori pe an...asta nu e relatie. Poate merge un an, maxim doi, insa apoi trebuie facut ceva pt a petrece mai mult timp impreuna.

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!