am nevoie de un sfat

by: iepurash_7
Povestea mea incepe cam asa. La 15 ani am inceput sa prietenesc cu un baiat.Peste 3 ani el a plecat la familia lui in Spania.E mai mare ca mine cu 1 an. Venea vara si uneori si iarna doar pentru mine. Am facut dragoste cu el prima data la 20 de ani. Acum am 23 si totul s'a intimplat vara aceasta. El urma sa vie pentru o luna. iar in toamna sa plec si eu la dinsul.Il asteptam cu nerabdare, aveam cea mai mare incredere in el, nici nu puteam sa'mi imagindez vreodata ca ar putea sa ma insele. Faceam planuri ca vara viitoare sa ne casatorim. In seara cind a venit, inainte sa mergem la culcare eu ma uitam la el in telefon, el nu a vazut. De obicei nu il controlam, dupa cum am mai spus nici nu ma gindeam la asa ceva, dar....a fost cel mai cumplit moment din viata mea...am gasit mesaje de la o fata, erau in limba spaniola dar el intelegeam...a urmat o cearta groaznica...nu pot sa redau ce am simtit...stiu ca multi imi ziceau ca sint prea optimista, ca viata nu e chiar asa perfecta cum imi pare mie, ca trebuie sa cobor cu picioarele pe pamint,dar eu aveam incredere in dragostea noastra. A recunoscut ca a avut o relatie de 2 luni cu o colega de serviciu...am crezut ca cade cerul peste mine.

Nu s-a postat nici o replica.

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!