am nevoie de un sfat

by: iepurash_7
Povestea mea incepe cam asa. La 15 ani am inceput sa prietenesc cu un baiat.Peste 3 ani el a plecat la familia lui in Spania.E mai mare ca mine cu 1 an. Venea vara si uneori si iarna doar pentru mine. Am facut dragoste cu el prima data la 20 de ani. Acum am 23 si totul s'a intimplat vara aceasta. El urma sa vie pentru o luna. iar in toamna sa plec si eu la dinsul.Il asteptam cu nerabdare, aveam cea mai mare incredere in el, nici nu puteam sa'mi imagindez vreodata ca ar putea sa ma insele. Faceam planuri ca vara viitoare sa ne casatorim. In seara cind a venit, inainte sa mergem la culcare eu ma uitam la el in telefon, el nu a vazut. De obicei nu il controlam, dupa cum am mai spus nici nu ma gindeam la asa ceva, dar....a fost cel mai cumplit moment din viata mea...am gasit mesaje de la o fata, erau in limba spaniola dar el intelegeam...a urmat o cearta groaznica...nu pot sa redau ce am simtit...stiu ca multi imi ziceau ca sint prea optimista, ca viata nu e chiar asa perfecta cum imi pare mie, ca trebuie sa cobor cu picioarele pe pamint,dar eu aveam incredere in dragostea noastra. A recunoscut ca a avut o relatie de 2 luni cu o colega de serviciu...am crezut ca cade cerul peste mine.

intuneric

intuneric

am nevoie de un sfat

06 Mar 2012, 01:55

Nu stiu cum se intampla ca atatea dureri sunt provocate din cauza infidelitatii si mai pui ca sunt barbati care nu sunt interesa-ti sa mai cunoasca alta femeie daca au o printesa in viata lor. Pune-i manuta ta in mana lui si strange usor cu cealalta pe a lui. Dupa care o saru-ti si intreaba-l ce simte cand in acelasi timp i-l privesti in ochi cum simti tu in acel moment. Apoi retrage-ti manuta si depinzand de raspuns i-i mai spui ca nu te intereseaza ce inseamna Viata ci doar ce poate pastra el impreuna cu tine din ceea ce a-ti creat impreuna si da-i speranta ca sti ca toate cele materiale si sanatate vor veni singure la voi mereu dar daca pastrati ce a-ti construit impreuna si sa sti ca asa este si ca nimic nu e coincidenta. De altfel daca fata aceea e spaniola sa sti ca aceste fete sau femei traiesc doar material unii cu altii si nu pot sa construiasca nici-o data Iubirea ci numai gura e de ele fiind doritoare doar de sex fiindca asa sunt spaniolele nefiind familiste bineanteles nu toate. Ppti sa ierti fiindca si Domnul iarta. Eu nu am fost iubit nici o data de vre-o femeie iar daca o sa ma doreasca o sa fie foarte fericita sint convins fiindca stiu sa o scot din Lumea materialis

emiti11

emiti11

sfat

05 Feb 2012, 15:10

te inteleg perfect, eu am o relatie de 12 ani, si acum o luna am aflat ca are o relatie, au mai fost si altele peste care am trecut cu vederea, numai ca de asta data mama lui s-a dat de gol, pur si simplu la telefon m a confundat cu cealalata, si ii spunea sa aibe grija ca si eu am venit in bucuresti, deci nu prea o sa aibe cum sa se vada cu mnealui, si ca ii pare rau pentru ea, dar o sa gaseasca el o solutie sa o vada, deci o incuraja la greu......sfatul meu este sa ii dai o sansa, una singura.....

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!