Amanta. Cine este aceasta femeie?

by: lonah
Amanta - cine este ea? Ai fost vreodata in rolul ei?
Spune-ti parerea si intra joi, 13 noiembrie, intre orele 14 si 16 in dialog cu psihologul Loredana Ionascu, de la Clinica TerapiaM.

criss84

criss84

amanta

23 Sep 2010, 13:30

amantele exista pentru ca exista barbati infideli si nu invers:) el ar trebui sa fie judecat si nu ea

knowhoooow

knowhoooow

Am o solutie pentru toti:

12 Sep 2009, 17:33

Am o solutie pentru toti:
Daca vrei parola email-ului/messenger-ului/Hi5-ului iubitei,iubitului,sotiei,sotului sau a unui prieten noi te putem ajuta.
Avand parola poti urmari conversatiile avute in yahoo messenger, poti seta messengerul sa salveze conversatii cand tu nu esti la calculator si sa le citesti ulterior,
poti vedea toate emailurile pe care le trimite sau le-a primit, poti vedea cu cine comunica pe siturile de matrimoniale/socializare.
Trimite email la adresa: knowhoooow@yahoo.com pentru mai multe detalii.
Aflarea parolei dureaza intre 3 si 10 zile.

1.Avem nevoie de adresa ta de email (pentru contact), de emailul la care vrei sa aflii parola, de numele persoanei.
2.Dupa ce aflam parola iti trimitem dovezi (capturi de ecran din email,emailuri trimise spre tine, absolut orice vrei din email)
3.Verifici dovezile iar noi iti trimitem datele pentru a plati. Plata se face usor, rapid si sigur pentru ambele parti.
4.Dupa ce se confirma transferul iti trimitem parola originala.

Costul unei parole este de 30Euro care se platesc doar atunci cand am demonstrat accesul la email prin dovezi.
Asteptam emailurile voastre

seagull

seagull

o zi buna

13 Nov 2008, 16:02

.

seagull

seagull

poate tocmai de aceea ar trebui sa divorteze

13 Nov 2008, 16:01

daca nu e dragoste macar mai poti spera in respect si prietenie. dar atunci ce faci? iei respectul si prietenia de la unul si cauti dragostea la altul? ce ce nu ti le-ar da celalalt pe amandoua? iarta-ma, dar eu sunt mai idealista. si nu, nu vreau sa ma multumesc cu jumatati de masura din toate directiile in speranta ca voi reusi sa adun un intreg

seagull

seagull

@clandestina

13 Nov 2008, 15:50

da, destul de zguduitoare povestea ta... destul de greu de inteles de ce nu divorteaza de tatal tau... sa fiesi ea una din cei care iubesc doua persoane in acelasi timp?

ladybug

ladybug

@nonette &loredana

13 Nov 2008, 15:37

acele femei mie mi se par demne de mila, sincer

nonette

nonette

nu

13 Nov 2008, 15:33

nu m-am gandit niciodata sa raman in relatie...

m-am gandit la acea fetita..ea nu are nici o vina...

cat despre sotia lui, probabil si ea este o victima ca si mine.

ladybug

ladybug

@greentea - rafuieli

13 Nov 2008, 15:33

nu mi s0a intamplat niciodata si ma indoiesc ca as face-o. mi s-a intamplat o data, pe la 19 ani sa fiu inselata. tin minte ca eram in club cu prietenul, si o cunoscuta de-a mea se cam dadea la el. bine-nteles ca eu imediat m-am pus in garda dar prietenul meu a spus ca sunt paranoica. ah bine, dupa asta am aflat ca tipa i-a cerut nr de tel in aceeasi seara. el i l-a dat si s-au vazut si... au avut o aventura asa, nu prea lunga. si atunci, tipa asta ce scuze a avut atunci? eu m-am despartit de el si am mai vazut-o si pe ea dupa, dar niciodata nu i-am spus nimic... nu in mod direct ;) dar avand in vedere ca mergeam amandoua mereu in acelasi club... n-a avut cel mai placut trai cu mine... dupa cum spuneam, nimic direct... dar suficient cat sa am asa o mica razbunare iar ea sa simta :D

nonette

nonette

amanta fara voie

13 Nov 2008, 15:29

eram cu X de 4 ani de zile.locuiam imrepuna ne stiam parintii prieteni eram de nedespartit....cand la un moment dat gasesc prin geanta lui o poza de la o nunta. il intreb cand a mers la nunta respectiva fara mine.s-a scuzat zicand ca e demult.l=am crezut pe moment dar apoi m-am documentat mai bine si am aflat ca in perioada cand noi faceam doi ani de zile el s-a casatorit cu alta si avea si o fetita de doi ani cu ea.deci poza era de la NUNTA LUI.

practic eu devenisem din iubita amanta. a fost groaznic.s-a scuzat spunandu-mi ca ne iubeste pe amandoua si ca s-a casatorit cu ea pentru fetita.

ne-am despartit insa n-am sa trec niciodata peste acel episod din viata mea.

alexandras

alexandras

Buna

13 Nov 2008, 15:20

cand vine vorba de amanta si iubita.imi amintesc foarte bine de povestea "tragica" a unui prieten care detineai fericit una bucata amanta si una bucata iubita.

Imi povestea foarte incantat ca cele doua isi lasa semne prin casa.una punea ursuletul de plus intr-o pozitie apoi cealalta il schimba. si multe altele.

pana la urma cele doua s-au imprietenit si sunt chiar foarte bune prietene.l-au parasit amandoua.iar iubita lui (fosta acum) s-a casatorit si a facut si un copil...

ce este ciudat e ca..isi inseala sotul...ghiciti cu cine? cu fostul ei...:)

va garantez ca este adevarata povestea.

iar el..sufera cumplit.si o vrea cu disperare inapoi insa ea se joaca cam tare cu mintea lui

ihatepink

ihatepink

Rafueili

13 Nov 2008, 15:01

Fetelor, ati ajuns vreodata la vreo paruiala cu amanta iubitului vostru?

Eu tot aud in stanga si-n dreapta scenarii de gen, cand sotia/iubita se simte o "castigatoare" ca a batut-o pe amanta.

ladybug

ladybug

dar barbatul?!?!?!?!

13 Nov 2008, 15:00

el unde e? ce face? de ce femeia e cea care sufera in timp ce el bine-merci imparte doua paturi calduroase si primitoare. sotia sufera, amanta sufera, barbatul "foarte bine multumesc".

gaspy

gaspy

@loredana

13 Nov 2008, 14:56

si cum ar putea egodog sa mearga mai departe? eu nu cred ca as mai putea ramane cu cineva dupa ce am fost inselata

ihatepink

ihatepink

Am fost si eu amanta

13 Nov 2008, 14:53

Am fost in rolul amantei si nu mi-a placut. Tot timpul pe ascuns, tot timpul prietenii lui si ai "ei" se uitau urat la mine.

Cu toate ca iubirea aste pe furis e aventuroasa doare mult si duce la complicatii.

ladybug

ladybug

@egodog

13 Nov 2008, 14:47

nu te ajuta cu nimic s-o urasti pe ea, egodog. de unde stii ca ea a fost cea care l-a ademenit pe el? de unde stii ca nu a fost invers? poate ea nu a stiut nimic la inceput. mai bine l-ai uri pe el decat pe ea

egodog

egodog

sau mai bine plec eu din viata lui?

13 Nov 2008, 14:46

ok, la situatia de a fi inselat se ajunge din varii motive ce tin de viata de cuplu. poate am gresit eu, poate a gresit el, sau poate amandoi. cu toate acestea, cum pot eu sa nu urasc femeia care a impartit patul cu sotul meu, cel putin o data?

egodog

egodog

:(

13 Nov 2008, 14:37

dar pot judeca femeia care este amanta sotului meu? eu nu cred ca-mi poate lua nimeni acest drept

seagull

seagull

dar daca stie de la inceput ca e amanta?

13 Nov 2008, 14:26

si totusi contunua relatia cu el? ca deh, la inceput nu-l iubesti, dar in timp ajungi sa-l iubesti... nu inteleg, cele care stiu de la inceput, atunci cand il intalnesc prima data, ca e insurat, de ce merg mai departe?

gaspy

gaspy

eu cred ca problema e mult mai complicata

13 Nov 2008, 14:16

daca as sti ca partenerul meu ma inseala... da, as vrea sa stiu cu cine, si da, nu o voi agrea niciodata pe respectiva. dar persoana pe care o voi acuza cel mai mult va fi chiar prietenul meu

gaspy

gaspy

@seagull

13 Nov 2008, 14:14

si nu crezi ca poti iubi pe cineva atat de mult incat sa te multumesti fie si cu jumatate din timpul lui? fie si cu a fi "cealalta"?

seagull

seagull

il iubesti?

13 Nov 2008, 14:10

mary, ai spus ca il iubesti. daca iubesti pe cineva il poti imparti? eu una nu as suporta gandul ca il impart cu o alta femeie

seagull

seagull

cin este aceasta femeie?

13 Nov 2008, 14:08

cineva care se multumeste cu prea putin. cred ca primesti ceea ce meriti... daca tu te multumesti cu putin, aia meriti si aia primesti.

gaspy

gaspy

multumim si noi mary

13 Nov 2008, 14:06

eu nu judec pe nimeni. nu cred ca pot judeca atunci cand eu nu am fost pusa niciodata in situatia respectiva. nu spun ca alerg sa fiu amanta cuiva, dar nici nu pot spune "niciodata!" cred ca viata ne rezerva multe si... atunci cand mi se va intampla, probabil voi intelege.... sau nu

maryloulou

maryloulou

SUNT AMANTA!!

12 Nov 2008, 20:10

sunt amanta..poate ca multe ma vor condamna...nu judec pe nimeni si astept acelasi lucru de la ceilalti. E greu sa te abtii sa nu zici nimic, insa..asa a fost sa fie!! sunt dupa un mariaj esuat si mult timp am ocolit barbatii. Sunt o femeie de cariera, de succes, am un copil si nu imi mai doresc un sot. Pe EL l-am intalnit intamplator, nu l-am cautat nu m-a cautat..ne-am intalnit si ne-am placut. Nu ne deranjam, nu facem caz de povestea noastra, locuim in localitati diferite, ne traim iubirea in umbra, in liniste atunci cand timpul ne permite. Nu il sun la ore nepotrivite, nu cer nimic (material), doar il iubesc in tacere. Nu cred ca asta va fi viata mea, am 30 de ani, nu-l vreau pt mine, are familie, copii, insa ACUM este ceea ce imi trebuie, este ceea ce ma linisteste. Va multumesc pentru ca ati citit povestea mea. Am fost f sincera! Va sarut...Mary

Dieta Nicoleta Luciu
Dieta Nicoleta Luciu
diete-sanatoase.ro

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!