Cand doare sufletul.....

by: eliza72
Totul a inceput acum 4 ani,o iubire la care am visat mult timp.L-am cunoscut prin intermediul internetului si m-am indragostit nebuneste,desi nu mai era la varsta unei iubiri adolescentine...dar in tot ceea ce fac pun mult suflet.El iesise de ceva timp dintr-o relatie si suferea...desi,acum stand sa ma gandesc nu stiu cat de mult suferea din moment ce pana a ma gasi pe mine mai avusese cateva relatii.Ne-am petrecut concediile impreuna,noi fiind la o distanta considerabila unul de celalalt.Am gasit puterea sa il iert cand am descoperit ca se mai gandea la fost si facea cate ceva care mie imi demonstra ca ar vrea sa se intoarca la ceea ce a fost,am gasit puterea sa il iert chiar si atunci cand imi spunea vorbe care ma dureau enorm...ca mai apoi sa isi ceara iertare si sa imi spuna ca ma iubeste.Eram bulversata de tot acest comportament al lui,vroiam sa spun stop...asa cum vreau sa spun si acum pt ca simt ca nu mai pot continua asa...desi il iubesc nespus de mult.Cei din jurul meu imi spun ca aceasta relatie imi face mult rau...vad si eu asta si nu pot sa fac nimic....Mi-as dori sa adorm si dimineata sa ma trezesc si sa nu mai simt nimic pentru el.

eva31

eva31

Alege tu pentru el

02 Apr 2011, 01:34

De ce sa il imparti cu alta? Chiar daca nu face altceva decat sa se gandeasca la fosta, tot nu ajuta relatiei voastre. Spune stop si lasa-l sa se duca la fosta.

pitty371

pitty371

Eliza

22 Feb 2011, 10:49

daca ai putea zice :de maine nu o sa mai simt nimic pentru EL, ar fi usor. Si ai scapa de suferinta, de multe lacrimi si nopti nedormite. Problema e ca acest lucru nu se intampla in momentul in care tu iti oferi sufletul pe tava poate pentru prima data, ca zici..eh..ce se poate intampla, traieste viata, vb aia... si celalalt isi bate joc.Si nici nu poti sterge cu buretele toate sperantele si visele si planurile pe care ti le-ai facut cu acea persoana.Cred ca tu singurica trebuie sa gasesti o portita de scapare. Si stiu ca nu e usor sa faci asta cand ai inima franta, stiu ca te gandesti ca nu o sa mai ai incredere in nimeni niciodata si ca toti barbatii sunt...ce sunt :). Timpul le rezolva pe toate :)

eliza72

eliza72

Multumesc

14 Feb 2011, 13:42

va multumesc din suflet ca sunteti alaturi de mine,acum cred ca ,caut sprijin in oricine si in orice.Vreau sa cred ca pot iesi din situatia asta...dar imi este tare greu.Am vrut de foarte multe ori sa pun punct acestei relatii dar fiecare cuvant al lui,de dragoste ma intorcae din drum...sperand ca o sa fie bine.stiu ca singura solutie sa scap de toate astea e sa nu ii mai raspund la telefon....dar nu pot sa stiu ca nu o sa ii mai aud vocea....

pitty371

pitty371

Te

14 Feb 2011, 09:46

cred...stiu prin ce treci. Stiu k te doare sufletul enorm si o sa treaca ceva timp pana o sa poti sa depasesti acest moment, dar trb sa o faci. Si vezi si tu ca relatia asta iti face rau. Nu merita sa suferi. Nu merita sa lupti doar tu pt relatia asta, sincer. Tangoul se danseaza in doi, este o vb ;). Multa bafta!

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!