Ajutor, prietena mea mi-a distrus parul!

by: lalaleo
Aveam parul saten inchis natural, lung. Am o prietena coafeza si cochetam demult cu o nuanta mai deschisa. Am vorbit cu ea de multe ori si m-a asigurat ca as obtine culoarea dorita. Am intrebat-o in mod repetat daca foloseste decapant. M-a asigurat ca da. Am ajuns la salon si am ales un saten deschis cu o nuanta rece. Mi-a spus ca nu crede ca ma avantajeaza si a spus ca va face ea o combinatie. A inceput "decaparea". Mi s-a parut ca miroase a perhidrol si am intrebat-o din nou daca este decapant. A spus da. Dupa ce spalare aveam culoarea galben pui si parul matura. Mi-a pus vopseaua, m-a spalat si m-a tuns, m-a intrebat inainte cum vreau sa-l tunda. I-am spus ca as dori sa se pastreze cat se poate lungimea, dar sa capat volum. Am plecat de la salon cu inima indoita, parul de o culoare roscat-galbui, aproape scurt si fara volum. La doua zile m-am spalat pe par, am aplicat masca si cand l-am uscat aveam o matura in loc de par. Nu stiu cum sa procedez, regret acest pas din tot sufletul, imi vine sa imi bag masina de tuns in par. Cert este ca m-a mintit, a folosit decolorant si mi-a ars in intregime parul. Cum sa procedez?

hairstylingbyjosette

hairstylingbyjosette

Buna

13 Oct 2016, 23:13

Acum cat timp ai fost vopsita? Te pot ajuta, astept mesajul tau! intra pe fb hairstylingbyjosette.cz sa iti spun ce ai de facut, mai intai trebuie sa vad o poza cu parul tau ca sa stiu ce masti ii trebuie, te pupic!

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!