barul foarte cret

by: monita
Buna! As vrea sa ma ajutati si pe mine intr-o problema. Am parul foarte cret (nu este facut permanent) si imi este foarte greu sa-l ingrijesc. Majoritatea sampoanelor pe care le folosesc imi usuca parul. Imi puteti recomanda un tratament, un balsam sau un sampon care sa nu-mi usuce parul?

tyna_018

tyna_018

cornrows

26 Feb 2008, 10:45

Incerca sa-ti impletesti in impletituri subtiri (numite cornrows) ..eu le zic codite pe cap ... Sunt foarte comode si poti sa le tii chiar si o luna ... majoritatea oamenilor de culoare isi poarta parul asa deoarece il au ff cret(de ex :Allan Iverson,Alicia Kiss,Carmelo antoni ...Sean Paul,chiar si Beyonce avea intr-un timp) Numai problema e ca trebuie sa gasesti pe cineva care stie sa faca ..sau daca nu ..poti merge la un salon care se ocupa cu asa ceva.. si pe deasupra sunt si fff la moda... Mie imi plac tare mult

amalia_07

amalia_07

balsam

21 Ian 2008, 18:00

Foloseste placa, si incearca balsamul Loreal.

monita

monita

multumesc...

11 Dec 2007, 10:22

multumesc mult pentru sfaturi... O sa incerc pe rand produsele pe care mi le-ati recomandat si poate o sa gasesc ceva care sa-mi rezolve problema. poopici!!!

ale_f_sasha

ale_f_sasha

par cret, dar moale

15 Nov 2007, 21:49

Am par cret, in special dupa ce ma spal pe cap. E ondulat si la varfuri bucle. Dar marea mea problema e ca am parul moale si a doua zi deja e ametit, nu mai sta nicicum, nici cret, nici drept(de fapt eu vreau sa stea cret, cat mai cret!). As dori ceva care sa imi ingroase fisul de par, sa m-il aspreasca, sa-l intareasca (de preferat nu uleiuri pt ca am parul mixt) Multumesc mult

puiu

puiu

Join the club...

01 Nov 2007, 19:44

Buna! Am si eu aceeasi problema... Am parul f ondulat si firul gros, incapatanat. Am incercat tot felul de produse si masti pt par... Am trecut de la produse profesionale, cumparate din saloane de coafura, la produse de plafar. Nu as putea nominaliza un produs anume, mai degraba voiam sa va impartasesc doua "lectii" pe care le-am invatat din proprie experienta:
1. lasati masca/balsamul sa actioneze exact cat scrie pe prospect, nici mai mult, nici mai putin. Din dorinta mea de a obtine rezultate cat mai bune, stateam cu mastile pe par si 30 de minute, iar parul meu nu arata deloc ok dupa ce il clateam;
2. cand va hotarati la un produs, ca sa vedeti cu adevarat daca e potrivit pt tipul vostru de par, folositi in acelasi timp si samponul si balsamul/masca din aceeasi gama.
Eu folosesc acum sampon si balsam de la Garnier fructis, si imi place cum imi lasa parul, e moale si nu mi se usuca asa repede. Va pup!

pisi

pisi

Prietene

19 Oct 2007, 19:56

Moni,am doua prietene,una e brazilianca,iar cealalta columbianca,ambele au parul foarte cret de la natura.

Prietenele mele folosesc amandoua samponul si masca pt par de la Pantene Pro-V pt par ondulat si s-au declarat foarte multumite de ele.

alinal82

alinal82

Loreal Expert Liss Extreme

06 Oct 2007, 15:52

Iti recomand samponul si masca cu efect de intindere a parului Loreal Expert Liss Extreme sau chiar masca Intense Repair daca ai parul degradat. Iar ca efect maxim este un ser special super bun tot din gama L`oreal Professionnel, Tecni.Art Liss Control +.

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!