Caderea parului II

by: parazit

remediu impotriva caderii parului

03 Mar 2005, 04:18

*Tonic+Shampoo (tonic+sampon impotriva caderii parului)
*Gel+Shampoo (gel+sampon impotriva caderii parului)

Aceste produse actioneaza activ acolo unde deja avem probleme cu caderea parului, seboreea si matreata, dar in acelasi timp ingrijesc parul si actioneaza preventiv.

Contine extracte din urmatoarele plante medicinale: castan salbatic, musetel, hamei, melisa, marar, imela, iarba haiducilor si vitamine A, E, F, H si B complex.

Componentele active sunt special selectate pentru puterea lor de a normaliza ciclul cresterii parului, adica scurteaza faza caderii si lungesc faza cresterii parului.

Bineinteles, stimuleaza vitalitatea parului si imbunatateste starea parului deja degradat, prevenind in acelasi timp aparitia matretii si ingrasarea exagerata. Tonicul ori gelul se folosesc o data sau de doua ori pe zi facand masaj asupra radacinii parului minimum 3 minute. Actioneaza treptat, iar dupa trei luni avem rezultate vizibile.

Samponul se lasa sa actioneze 5 minute inainte de limpezire.

Folosirea acestor produse nu exclude folosirea uleiului pentru intarirea radacinii parului.

Este imposibil dupa atatea laude de la utilizatori sa nu aiba efect ;)
pupici si multa sanatate
Irina
pe yahoo mess id: puffyslc

puciu

puciu

RE: Caderea parului II

06 Nov 2004, 18:24

Eu am luat niste tablete care aveau o groaza de vitamine in ele - trei luni la rand. Se numesc parca ,,Revital". Parul nu mi-a mai cazut, iar unghiile s-au facut faine de tot. Reteta cu gaz si ulei de ricin a facut-o si bunica mea cand era tanara si i-a folosit. Dar pute! Sorry, acesta este cuvantul!
Gelul este sigur una din cauzele principale. Indiferent de marca, parul nu respira, cred, de cedeaza asa de repede!

aemurgan

aemurgan

caderea parului II

28 Oct 2004, 14:42

Ce naspa e datul cu gaz pe cap... Dar daca face bine..... Eu ma tund cel putin o data pe luna (macar la varfuri daca vreau sa-l las sa creasca). Am mai incercat si lotiunea impotriva caderii parului Elmiplant. mi-a facut foarte bine dar m-am tinut de tratament. Succes!

kristal

kristal

07 Sep 2004, 18:46

Buna eu sunt cristina si matusii mele i-a cazut parul cand a avut un soc si mi-a spus de o reteta care e simpla . Gaz amestecat cu usturoi si ulei de ricin in proporti egale si lasat la macerat 2 saptamani,stiu ca nu e tocmai placut din cauza mirosului dar este un tratament bun,si eu am facut ,te poti da o data pe saptamana sper sa iti ajute

dulceatza

dulceatza

:rolleyes: depinde si de gel..daca e 5.000 damigeana ar cam fi o problema

parazit

parazit

Caderea parului II

SAlutare ... pai .. am si eu o mica mare problema ..uite , am 16 ani si locuiesc in Arad .. si de o bucata de vvreme a inceput sa-mi cada parul ... :confused: oare o fii din cauza , cal dau cu gel [de vreu an ] sau .. alta ideie nu am de la ce cade ... Daca suntezi draguzti ma putetzi ajuta !! :rolleyes:

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!