caderea parului

by: nina22
cand eram mica ai mei m-au tuns odata cheala cica sa mi se indeseasca parul ... ma batea gandul sa practic metoda asta caci ma sperie cat par imi cade, si ma ingrozesc numai la gandul ca o sa chelesc in timp ... am vazut cateva femei cu parul foarte rar de ii vedeai pielea capului ..... stie cineva sa imi zica daca aceasta metoda ar fi buna .... nu va faceti griji de cum voi arata cat timp voi fi cheala ... am vazut ca exista peruci

wonderland

wonderland

sunt niste tratament

23 Feb 2012, 12:52

care se gasesc numai in farmacii, am inteles ca ar fi eficiente...

dannadum

dannadum

caderea parului

23 Feb 2012, 09:45

Sotul foloseste sampon Arbore de Ceai din gama aromatherapy si e f multumit de rezultate , e recomandat impotriva caderii parului si trateaza matreata si mancarimea scalpului, noi il luam de pe un site www.shop.styx.ro, au produse numai din austria .

raluca12

raluca12

masca miraculoasa

26 Ian 2012, 14:45

Parul imi cade de cand ma stiu, dar dupa nastere, problema s-a agravat. Credeam ca o sa raman fara par in cap in cateva luni. Bineinteles am incercat tratamente din comert, care isi faceau efectul pe moment... incetam utilizarea lor si parul incepea sa cada la fel ca inainte. Pana intr-o zi cand mi-am amintit ca o prietena imi spusese ca face foarte bine la par aspirina. Si uite asa mi-am facut o masca pentru par in care am pus: un galbenus de ou, cateva (vreo 6) linguri de ulei de masline, doua pastile de aspirina pisate, doua de vitamina C (merge si fiola). Am stat cu masca o jumatate de ora pe par acoperit cu o folie si cu un prosop, l-am spalat si l-am limpezit cu putin otet diluat cu apa. Dupa acea prima utilizare a mastii, NU mi-a mai picat parul! Mi se parea imposibil asa ceva si in ficare zi cand ma pieptanam, ma asteptam sa imi cada parul din nou ca la inceput- lucru care nu s-a intamplat. Imi picau maxin 10 fire numarate. La urmatoarea spalare, am aplicat din nou aceasta masca. Rezultatul: la pieptanare imi cad 2 fire de par! Fetelor, incercati-o cu incredere. Eu am mai recomandat-o cateorva prietene si rezultatul a fost acelasi ca si la mine. Un par sanatos va doresc!

suzie

suzie

ps

27 Apr 2009, 15:13

ps. exista vreo obtiune de gasire rapida a mesajelor(postarilor) personale , CA NU VAD VREUN BUTON ?? :-I

suzie

suzie

multe tratamente felurite

27 Apr 2009, 15:08

intereseaza daca vreuna dintre voi care ati postat aici si care ati avut/aveti probleme cu caderea parului dupa ce ati incercat toate tratamentele posibile si imposibile ati avut rezultate cu tratamentul (ultim) postat aici pe forum.

elena33

elena33

label.m????

14 Feb 2009, 22:43

am folosit si eu acest tratament pentru caderea parului si intr-adevar are rezultate remarcabile.oricum produsele de la label.m sunt foarte bune si calitatea lor este fara indoiala cea mai inalta pe care ma gasit-o vreodata in produsele pe care le-am folosit pentru ingrijirea parului.

mirici

mirici

caderea parului

05 Feb 2009, 13:52

sunt multe persoane care au probleme cu caderea parului, si pana nu demult am avut-o si eu. de fiecare data cand ieseam din baie ramaneau fire de par pe cada, sau pe prosop, sa nu mai zic ce gaseam pe perna dimineata. am descoperit pana la urma o masca foarte buna, pe baza de menta. este excelenta pur si simplu au inceput sa imi creasca fire noi de par, nu mi-a venit sa cred. daca vreti sa o incercati o gasiti cred ca si in farmacii. eu mi-am luat-o de la chic salon. se numeste Peppermint Treatment, dar nu stiu sa va spun exact pretul..:(

mirici

mirici

caderea parului

05 Feb 2009, 13:52

sunt multe persoane care au probleme cu caderea parului, si pana nu demult am avut-o si eu. de fiecare data cand ieseam din baie ramaneau fire de par pe cada, sau pe prosop, sa nu mai zic ce gaseam pe perna dimineata. am descoperit pana la urma o masca foarte buna, pe baza de menta. este excelenta pur si simplu au inceput sa imi creasca fire noi de par, nu mi-a venit sa cred. daca vreti sa o incercati o gasiti cred ca si in farmacii. eu mi-am luat-o de la chic salon. se numeste Peppermint Treatment, dar nu stiu sa va spun exact pretul..:(

adrianrosian

adrianrosian

Trei dorinte pentru nou an

22 Dec 2008, 10:51

Haideti sa facem o lume mai buna. Puneti-va trei dorinte pe treidorinte si poate cineva le va auzi. Si chiar daca nu e asa, cu siguranta veti face lumea mai buna prin gandurile dumneavoastra frumoase

annanext

annanext

Tratament minune impotriva caderii parului

03 Dec 2008, 10:37

Am descoperit un complex de vitamine pe baza de plante,100% natural,de la Cali Vita,deasemenea si samponul Cali vita care are efecte garantate.Le-am folosit in paralel pe amandoua si credeti-ma,parul meu s-a schimbat radical.Firul s-a ingorsat,nu mai cade,straluceste,e foarte matasos si creste intr-o veselie.Tratamentul e un pic cam scumput,dar nu foarte si-n plus merita toti banii.Imi ador parul:) Am aflat de tratament de la prietena mea care l-a folosit si care m-a convins sa-l folosesc si eu.Acest tratament nu se gaseste in farmacii,il puteti procura prin comanda.Daca e cineva interesata,puteti sa ma contactati pe urmatorul id: anna_s_next

Succes;)

mytzy

mytzy

un mik secret

20 Apr 2008, 22:10

eu cand eram mica aveam un par foarte subtire si putin dar eu singura la 11 ani am descoperit un mik secret(sar putea sa nu tina chiar la oricine): pt prim inceput timp de 2 saptamaniva comportati normal iar dupa ce se scurge timpul uitati-va la unghiile dumneavoastra si daca le vedeti minim de 1cm inseamna ca parul dumneavoastra are nevoie de multa apa si de aceea cade. eu cand am fakut baie am stat cu radacina parului(cu tot cu el) in apa dupa care m-am spalat cu sampon(AVON pt volum)si am masat usor fara miscari bruste dupa care l-am clatit iar si am stat cu el in apa(de cam 3 ori).In ziua urmatoare parca era un miracol nici macar un fir de par nu mi-a cazut!Si chiar in zilele trecute disperam la cat par imi cadea

adina-loredana

adina-loredana

hola dragelor

08 Feb 2007, 16:55

si pe mine m-ar interesa aceste produse dar si eu sant in spania si as dori sa iau legatura cu reprezentanta hemmel, cine stie ,poate m.as inscrie si eu mai ales ca aici cunosc o multime de romani si spanioli,daca poate cineva sa-mi spuna cum sa fac?'' multumesc frumos fetelor

ariana_argo

ariana_argo

astept raspunsul tau....mersi

24 Nov 2006, 11:00

sper sa fie si aici asa imi va fi mai usor sa le cumpar

conyy

conyy

Hemel

23 Nov 2006, 15:42

o sa ma interesez cum se poate proceda si te anunt.
daca ai cunostinte pe acolo o sa vinzi foarte usor si sa o sa fii surprinsa cati bani poti face in strainatate din asa ceva.

ariana_argo

ariana_argo

hemel

22 Nov 2006, 13:43

m-as inscrie si eu dar sunt in Italia si nu stiu daca aici au reprezentanta...din cite am vazut eu pe net nu cred ca au

lacri

lacri

pt conyy

21 Nov 2006, 15:54

Mersi mult conyy ca ai raspuns asa repede. Poti sa imi spui care e pretul lor si cum as putea sa cumpar si eu

conyy

conyy

Draga Ariana

21 Nov 2006, 15:54

Draga Ariana,hemel-ul nu se vinde decat prin reprezentanti.Asa ca o poti considera binefacere datorita efectelor lor si care nu te intereseaza decat pentru consumul personal,sau o poti privi ca pe o afacere.Ti-o spun pentru ca cei inscrisi in sistem din strainatate castiga foarte bine,pentru ca produsele se vand cu 2euro,3 euro,..10 euro si asa mai departe.Romania este mai saraca,dar in strainatate le-ai vinde mult mai repede,mai ales ca Hemel are reprezentante in 7 tari si este cunoscut mai bine ca la noi in tara.Am spus asta pentru ca daca te inscrii,ai reducere 33%la orice produs,poti sa comanzi una sau niciuna o luna de zile sau tot anul.Asta inseamna ca nu ai target.Sunt o multime de premii,mai ales la inscriere.Se castiga multi bani doar in cateva luni.Verisoara mea este inscrisa si vinde in Spania foarte mult.In ziua de azi nu mai conteaza cantitatea,ci calitatea.
Contractul de inscriere ti-l trimite firma prin posta.Nu presupune nici un efort prea mare,in afara de faptul ca te duci la posta sa ridici colete.Eu zic ca sunt foarte usor de vandut,pentru ca sunt naturale.

Este valabil pentru toate cititoarele.Daca vreti sa deveniti independenti financiar,va ajut cu cea mai mare placere.

conyy

conyy

hemel

21 Nov 2006, 15:44

haideti ca va raspund aici,am zis sa-mi scrieti pe mail pentru ca intru mai rar pe aici si vad mesajele tarziu.
va povestesc despre tratament:Impotriva caderii parului,pot sa va spun ca exista un tratament sampon+tonic,cu care se spala prietena mea de aproximativ 3 luni.Deja se vad rezultatele.Matrata numai e,cojile dermatitei seboreice nu mai sunt,parul nu-i mai cade decat poate la pieptanare cand se mai rupe,iar puful unde i-a crescut par se vede de cativa centimetri.Acest tratament actioneaza acolo unde sunt probleme cu dermatita,caderea parului,matreata si-n acelasi timp ingrijeste parul si actioneaza preventiv.Contine extracte din plante medicinale ca:castan salbatic,musetel,hamei,melisa,etc,vitaminele A,E,F,H si B complex.Normalizeaza ciclul cresterii parului,scurteaza faza caderii parului si lungeste faza cresterii lui.Stimuleaza vitalitatea si imbunatatestestarea parului degradat.Ea foloseste tratamentul in combinatie cu un ulei pentru intarirea parului,pe care-l folosesc si eu si despre care ti-amva spun ca da o stralucire excelenta parului, imbunatateste circulatia periferica,intareste si hraneste radacina,previne caderea parului,matreata si sebumul.Toate sunt 100% naturale.
Cam asta am avut de spus in vederea eficientei lor.Aceste produse nu sunt romanesti,singura reprezentanta si depozit din tara se afla in Craiova.Produsele sunt sarbesti.aportat la calitate,pretul nu e mare.Va pot ajuta cu toata placerea.

ariana_argo

ariana_argo

tratament

21 Nov 2006, 15:11

tratamentul este de la Hemel si am mai auzit de el si de bine...vom vedea dupa aplicare

ariana_argo

ariana_argo

caderea paului

21 Nov 2006, 15:09

pt. conyy....oricum sunt in strainatate acum ..asa ca o sa incerc sa-l caut aici si cu siguranta o sa-l gasesc numai ca vreau sa stiu cu siguranta daca are efecte bune...sa speram ca e asa.....mersi mult

lacri

lacri

intrebare pt conyy

21 Nov 2006, 14:58

Sunt curioasa si eu ce tratament foloseste prietena ta, conyy. Nu poti sa dai mai multe detalii despre el decat daca iti scriem pe mail?

ariana_argo

ariana_argo

caderea parului

21 Nov 2006, 12:51

conny....poti sa-mi zici si mie care este tratamentul folosit de prietena ta....cel natural?

paiaza

paiaza

Multumesc amandorura

13 Nov 2006, 14:45

Mersic lacri, am sa incerc.Sunt insa curioasa si cum se cheama solutia de care vorbeste conyy.Ai putea sa te interesezi? eu am fost la derma si mi-au dat Alopexy 2% timp de 2 luni dureaza tratamentul, de 2 ori pe zi.Am obsercvat ca nu imi mai cade atat de mult par dar inca mai cade....:((

conyy

conyy

tratament impotriva caderii parului

12 Nov 2006, 20:04

stiu solutia.eu folosesc numai produse 100%naturale.prietena mea foloseste un tratament dupa care a inceput sa-i creasca fire de par chiar si acolo unde era mai cheala.este ca un puf.tratamentul dureaza 3 luni si nu este costisitor.actioneaza atat acolo unde sunt probleme cu caderea parului,cu sebumul(dermatita seboreica),matreata.contine vitamine,extratcte din plante medicinale.pe mine m-a uimit diferenta.

lacri

lacri

retete contra caderea parului

28 Oct 2006, 19:27

si mie mi-a cazut foarte tare parul la 4 luni dupa ce am nascut, asta fiind anul trecut prin iunie, iulia. atunci am luat vitamine pt par beuty hair de la harmony line. dupa vreo luna de tratament m-am trezit cu breton si cu o gramada de firicele in plus. am tinut tratamentul 3 luni dupa care am facut pauza 3 luni si in final nu am mai luat deloc. momentan sunt multumita de parul pe care il am.
iar cam de o luna am inceput sa imi prepar o masca pt par din 2 galbenusuri de ou, 2 linguri de miere, 1 ling de ulei de masline si 1 ling de ulei de ricin, ma dau cu masca pe par seara si dimineata ma spal, pt eficienta sporita inainte de a te spala incalzeste masca cu foenul si dupa aceea spalate. iar in samponul cu care ma spal am pus vitamina A, as fi pus si fiole de vitamina E si C dar nu am gasit.
sper sa iti fie de folos si tie asa cum ma ajutat si pe mine
iar daca mai ai intrebari nu ezita sa ma intrebi

paiaza

paiaza

caderea parului

23 Oct 2006, 17:52

...caderea parului se datoreaza mai multor factori si ar fi bine sa apelezi la un dermatolog pentru ca si eu voi face acelasi lucru...am incercat cu vitamine, ulei de ricin dar se pare ca de o luna incoace parul meu nu vrea sa mai stea la locul lui si cade parca e apucat...se pare ca daca parul iti cade in suvite cu tot cu radacina este doar o problema temporara dar care pe mine m-a sperita ingrozitor!...daca ai aflat ceva nou anunta-ma si pe mine..te pusik

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!